Chorwacja

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

CHORWACJA - RIWIERA MAKARSKA - DRVENIK

Wspaniałe wakacje nad Adriatykiem!

Makarska Riwiera - jeden z najpiękniejszych zakątków Chorwacji, gdzie wysokie góry schodzą niemal do samego morza. Wybrzeże Riwiery Makarskiej charakteryzuje się pięknymi kamienisto - żwirowymi plażami gdzieniegdzie przechodzącymi w drobny piasek.


DRVENIK
- urocza wioska rybacka w Dalmacji, zlokalizowana pomiędzy zatokami Donje Vala i Gornaja Vala, w otoczeniu szczytów masywu Biokovo. Obecnie życie Drvenika toczy się wokół rybołówstwa i turystyki. Znajdzie się tutaj coś zarówno dla miłośników historii, jak również dla tych, którzy wakacje chcą spędzić wylegując się na plaży i korzystając z uroków słońca i krystalicznie czystego morza!


ZAKWATEROWANIE:

Willa Markić położona jest w miejscowości Drvenik, 300 metrów od morza. Do dyspozycji gości są klimatyzowane pokoje - 2 i 3 osobowe. Każdy pokój posiada łazienkę z prysznicem, WC, klimatyzację oraz balkon z meblami ogrodowymi. Pokoje 2 os wyposażone w łóżka małżeńskie.
Każdego ranka serwowane jest śniadanie w formie bufetu. Obiadokolacje serwowane. Sklep spożywczy znajduje się około 100 metrów od obiektu a restauracja i bar oddalone są o ok 200 metrów.
Do dyspozycji Gości jest bezpłatny prywatny parking.

WYŻYWIENIE:

2 posiłki dziennie - śniadania bufet, obiadokolacja serwowana


Ramowy plan wypoczynku:

1 dzień Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy
2 dzień Przyjazd do Chorwacji, w godzinach dopołudniowych, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
3-10 dzień Plażowanie i kąpiele morskie, możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych.
11 dzień Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku kraju, postój około 2,5-3 godziny
(o ile nie był organizowany w drodze do Drvenika)
W tym czasie możliwość:
  • zwiedzania najbardziej malowniczego i urokliwego Parku Narodowego w Chorwacji - Plitwickie Jeziora - w roku 1979 park ten wpisany został na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Położony jest w głębokiej dolinie, wśród wysokich, porośniętych lasem skał. To kompleks 16 jezior, potoczków i źródeł tworzących wodne kaskady i wodospady połączone drewnianymi, spacerowymi mostkami unoszącymi się tuż nad wodą- OPCJA DODATKOWO PŁATNA 27 EUR
  • zagospodarowania czasu indywidualnie, czas na obiad we własnym zakresie
Następnie nocny przejazd przez Chorwację.
12 dzień Przyjazd w godzinach popołudniowych do Polski.


WYCIECZKI FAKULTATYWNE:

DUBROWNIK, perła Adriatyku (UNESCO)
Jedno z najpiękniejszych miast Chorwacji, przez wieki miasto-republika, ze średniowieczną starówką otoczoną potężnymi murami
PLAN WYCIECZKI ok. godz. 8.15 - rano po śniadaniu przejazd do Dubrovnika ok.2 h 30 minut, postój po drodze ok 10.00 - 20 minut w Neum, toaleta, kawa lub zakup napoi: we własnym zakresie (płacimy w euro lub w kunach), przyjazd do Dubrownika, ok 11.30 zwiedzanie z przewodnikiem w j. Polskim (spacer historyczno - architektoniczny ok. 1 h 15 minut, czas wolny, w czasie wolnym można wejść na mury obronne (wstęp:15 euro/os.) oraz do muzeum: morskiego lub akwarium: wstęp ok. 7 euro/os., Katedry Wniebowzięcia N.M.P(wstęp wolny), Pałac Rektorów(7 euro), Klasztor Franciszkanów(7 euro). Możliwość degustacji owoców morza(risotto z małżami, sałata z ośmiornicy, kalmary, małe ryby+ wino, woda mineralna: 10 euro/os., UWAGA: czas wolny może być przed lub po zwiedzaniu z przewodnikiem! Wyjazd z powrotem godz.15.00. W drodze powrotnej zakupy w Neum(Bośnia i Hercegowina):przyjazd na kolację ok 18.00!
Czas trwania wycieczki ok. 9 h, cena ok. 40 euro + wstępy

SPLIT (UNESCO) + OMIŚ
PLAN WYCIECZKI: wyjazd ok. godz. 7.30 po śniadaniu, przejazd do Splitu ok. 2 h. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem w j. polskim:m. in. Katedra św. Dujmy (wstęp 3.00 euro), świątynia Jowisza, średniowieczne uliczki. Czas wolny - zakupy. Z powrotem postój w mieście Omiś- dawnym miasteczku pirackim(dla chętnych rejs po rz. Cetinie + opcjonalnie degustacja np. grilowanej żaby), powrót w godzinach popołudniowych
Czas trwania wycieczki ok.7 h, cena: 35 euro + opcjonalnie rejs 5 euro

MEDJUGORJE + WODOSPADY KRAVICA
Medjugorje(Bośnia i Hercegowina) jedno z największych centrów pielgrzymkowych na Bałkanach
PLAN WYCIECZKI: wyjazd ok godz. 8.15 po śniadaniu, przejazd do Medjugorje ( BiH ), wejście na Górę Objawień, wizyta w sanktuarium w Medjugorju, w miarę możliwości Msza Św.(w j. polskim, przejazd i pobyt nad pięknym wodospadem Kravica (możliwość kąpieli). Możliwość zakupu obiadu-bałkański grill: (cevapcici,kotlet lub karczek),lub młoda jagnięcina z rożna,wino lub piwo,lub sok =8,00 euro), powrót w porze kolacji
Czas trwania wycieczki ok. 9 h, cena ok. 35 euro


RAFTING

Dla lubiących aktywny wypoczynek: przeprawa pontonem wzdłuż rz. Cetina.
PLAN WYCIECZKI: Wyjazd po śniadaniu ok. 8.00 lub ok. 12.45. Uczestnicy mają kaski i kapoki,buty do wody,wykonują polecenia skipera, co zapewnia bezpieczeństwo. Wycieczka nie wymaga specjalnych umiejętności, tylko obycia się z wodą (kąpiel w słodkiej czystej wodzie)
Czas trwania wycieczki ok. 6 h, cena: 30 euro

WODOSPADY "KRKA" + TROGIR (UNESCO)

PLAN WYCIECZKI: wyjazd ok godz. 7.30 po śniadaniu, przejazd do P.N."KRKA". Spacer po Parku Narodowym KRKA, słynącym z pięknych kaskadowo ułożonych wodospadów (możliwość kąpieli). W drodze do Parku Narodowego "KRKA" spacer po malowniczej starówce Trogiru ( m. in. Katedra św. Wawrzyńca). Czas na zakupy na lokalnym targu.
Czas trwania wycieczki ok 10 h, cena 40 euro + wstęp do parku ( 180 kuna)

REJS WYSPA KORCULA

Z obiadem rybnym, sałatą, chlebem i sokiem. Wypłynięcie po śniadaniu. Przypłynięcie na wyspę (3 godz.) do portu ( ok. 3 km do m.Korcula). Transfer taksówką lub spacer do starego m. Korcula. Zwiedzanie między innymi domu Marko Polo (wstęp do muzeum ok.3 euro/os.), Katedra św. Marka.
Czas wolny - powrót ok. 17.00 -18.00, cena: 25 euro

Wycieczka MOSTAR-POĆITELJ

Mostar -główne miasto Hercegoviny, bogata historia i architektura turecka!
PLAN WYCIECZKI: Wyjazd po śniadaniu godz 9.00(lunch-paket za obiadokolację), przejazd do doliny Neretwy, dalej kanionem rzeki do granicy, przejście graniczne(HR-BiH). Po przekroczeniu granicy przejazd do m. Pocitelj (dawna twierdza-miasto tureckie),spacer po miasteczku ok. 1h, zdjęcia, zakupy pamiątek. Przejazd do Mostaru-zwiedzania
z przewodnikiem starego miasta, między innymi tureckie łaźnie,stary most turecki,meczet (wstęp ok.5 euro), czas wolny ok.1 h i powrót w godzinach popołudniowych do Drvenika
Cena: 40 euro

FOTOSAFARI DOLINĄ NERETWY
PLAN WYCIECZKI: wyjazd po śniadaniu autokarem do Doliny Neretwy największej rzeki Dalmacji, która tworzy u ujścia do Adriatyku potężną DELTĘ - jest też terenem kanałów przekopanych wśród dawnych mokradeł, pamiętających czasy Rzymian, prawdziwym skarbem Mediteranskiej przyrody, a "diamentem" tego terenu jest jezioro Kuti (ogromne stare "wywierzysko" wodne z bogactwem fauny i flory). Jest to spływ łodziami, tajemniczymi kanałami wśród gęstwiny sitowia (trsteniki) do ośrodka agroturystycznego rodziny Crncević, a tam spędzenie przyjemnie czasu, odpoczynek w ogrodzie wraz przyjemnością dla podniebienia: smakując i krzepiąc się specjalnościami prawdziwej domowej obfitej kuchni w ośrodku rodziny Crncević: ryba,mięso,owoce morza,warzywa i owoce z rodzinnego ogrodu,oraz popijając dobrą domaćą rakiją, travaricą oraz degustacją domaćego vina, zabawa przy "żywej"muzyce pieśni dalmatyńskiej!
Czas trwania wycieczki ok.6-7 godzin, cena: 40 euro

TERMINY I CENY:


Termin
12 dni, 10 dni pobytu
Termin pobytu Cena Cena dojazd własny
27.06 - 8.07.2017 28.06-7.07.2017 1750 zł 1450 zł
6.07 - 17.07.2017
BRAK WOLNYCH MIEJSC
7.07-16.07.2017 1750 zł 1450 zł
15.07 - 26.07.2017 16.07-25.07.2017 1750 zł
1450 zł
24.07 - 4.08.2017 25.07-3.08.2017 1750 zł 1450 zł

DZIECI:
do lat 3 - OPŁATA 350 ZŁ (bez świadczeń)
do lat 12 - ZNIŻKA 200 ZŁ (jako 3 lub 4 osoba w pokoju)

DOPŁATY OBLIGATORYJNE
Obligatoryjna opłata klimatyczna i meldunkowa płatna w ośrodku - 30 Euro/os (z wyłączeniem dzieci do lat 3)

CENA ZAWIERA:

  • 9 noclegów, pokoje 2 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym (umywalka, prysznic, WC)
  • przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, fotele uchylne, WC, video)
  • opieka pilota i rezydenta
  • wyżywienie HB: śniadania, obiadokolacje
  • ubezpieczenie NNW, KL

DOKUMENTY DO POBRANIA