Czarnogóra - ADA BOJANA

Side 1 av 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Side 2 av 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Side 3 av 3
 
 
 
 
 
 

Wczasy w Czarnogórze - Bałkańkie klimaty

Czarnogóra to kraj kontrastów: 293 km urozmaiconego wybrzeża z pięknymi piaszczystymi, żwirowymi i kamienistymi plażami, zabytkowymi miasteczkami i małymi wioskami rybackimi.
W głębi lądu liczne jeziora, rzeki, kaniony (największy kanion Europy - Kanion Tary), wyżyny oraz malownicze, wysokie pasma Gór Dynarskich. Dziedzictwo kulturowe, to prawdziwa mozaika wpływów iliryjskich, greckich, rzymskich, bizantyjskich, weneckich oraz islamskich.

Ada Bojana
to wyspa o kształcie trójkąta położona na południowym krańcu czarnogórskiego wybrzeża, 15 km od miasta Ulcinj - miasta ze starówką liczącą ponad 2000 lat!
Wyspa otoczona jest z dwóch stron rzeką Bojaną, a z trzeciej Adriatykiem. Kilometry piaszczystej plaży, krystalicznie czyste morze oraz znajdujący się tu rezerwat przyrody tworzą prawdziwy raj do wypoczynku!

ZAKWATEROWANIE:

Kompleks hotelowy na Ada Bojana znajduje się w południowo-zachodniej części wyspy i składa się z willi i bungalowów. Usytuowany jest tuż przy plaży. Ośrodek podzielony został na dwie części: jedna przewidziana dla naturystów oraz druga klasyczna, w której będzie zakwaterowana nasza grupa.
Zakwaterowanie w pokojach 2 i 3 osobowych - wszystkie pokoje w hotelu Ada posiadają klimatyzację, lodówkę i telewizję satelitarną.

WYŻYWIENIE:

Dwa posiłki dziennie: śniadania i obiadokolacja - w formie szwedzkiego stołu.


Ramowy plan wypoczynku:

1 dzień: Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy
2 dzień: Przyjazd do Czarnogóry, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
3-7 dzień: Plażowanie i kąpiele morskie, możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych.
8 dzień: Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd z Czarnogóry, po drodze:
SAFARI DOLINĄ NERETWY
PLAN WYCIECZKI: przyjazd do Doliny Neretwy największej rzeki Dalmacji, która tworzy u ujścia do Adriatyku potężną DELTĘ - jest też terenem kanałów przekopanych wśród dawnych mokradeł, pamiętających czasy Rzymian, prawdziwym skarbem Mediteranskiej przyrody, a "diamentem" tego terenu jest jezioro Kuti (ogromne stare "wywierzysko" wodne z bogactwem fauny i flory). Jest to spływ łodziami, tajemniczymi kanałami wśród gęstwiny sitowia (trsteniki) do ośrodka agroturystycznego rodziny Crncević, a tam spędzenie przyjemnie czasu, odpoczynek w ogrodzie wraz przyjemnością dla podniebienia: smakując i krzepiąc się specjalnościami prawdziwej domowej obfitej kuchni w ośrodku rodziny Crncević: ryba, mięso, owoce morza, warzywa i owoce z rodzinnego ogrodu zabawa przy "żywej" muzyce pieśni dalmatyńskiej!
Następnie przejazd na nocleg do Medjugorie (zakwaterowanie w pensjonacie usytuowanym 1000 m od kościoła św. Jakuba), obiadokolacja.
9 dzień: Dzień na relaks. Możliwość wyboru atrakcji:
Pielgrzymka do Medjugorje/ Wodospady Kravica/ Park Wodny
Wykwaterowanie, obiadokolacja, wyjazd w kierunku Polski.
10 dzień: Powrót do Polski

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:

MONTENEGRO TOUR - poznaj kraj i ludzi!
Całodniowa wycieczka autokarowa. W programie zwiedzanie pięknego starego miasta BUDVA położonego na półwyspie. Spacer labiryntem urokliwych, średniowiecznych uliczek, czas wolny na starówce. Następnie przejazd w głąb kraju piękną panoramiczną trasą, foto- pauza nad Riwierą Budwańską. Przejazd do starej stolicy Czarnogóry- CETINJE, zwiedzanie centrum miasteczka. Kolejnym punktem programu jest wioska NJEGUŠI słynąca ze wspaniałego klimatu oraz produkcji regionalnych przysmaków czarnogórskich. Zwiedzanie suszarni pršuta- tradycyjnej szynki, możliwość degustacji regionalnych przysmaków (poza ceną). Następnie zjazd słynnymi 25 SERPENTYNAMI usytuowanymi nad jedną z najpiękniejszych zatok świata- BOKĄ KOTORSKĄ (fotopauza) w stronę KOTORU- największej perły Czarnogóry znajdującej się na liście UNESCO. To urokliwe miasteczko składa się z wielu małych placyków połączonych wąskimi uliczkami. Zwiedzanie (m. in. Brama Morska, Plac Broni, Teatr Napoleoński, Pałace Pima i Buća, Plac Katedralny, XII w. cerkiew św. Łukasza, Cerkiew św. Mikołaja). Czas wolny. W drodze powrotnej foto-pauza nad wyspą- hotelem SV. STEFANEM. Powrót w godzinach późno popołudniowych. Wycieczka z polskim pilotażem, licencjonowanym przewodnikiem, w cenie wycieczki słuchawki Tour Guide.
CENA: 30-35 EUR*

ORIENTALNA ALBANIA- SZKODRA I KRUJA- śladami Ilirów

Wycieczka autokarowa do orientalnej Albanii. Kraina Orłów, Kraj Ludzi Mówiących Otwarcie - to nazwy, których używają Albańczycy, mówiąc o swojej pięknej ojczyźnie, jeszcze do niedawna zamkniętej przed turystami i izolowanej od świata. W programie spacer po mieście SZKODRA, urokliwie usytuowanym nad rzeką Bojana i Jeziorem Szkoderskim, gdzie przenikają się 3 kultury i religie: Islam, Katolicyzm i Prawosławie. Zwiedzanie Katedry Katolickiej, w miarę możliwości wejście do Meczetu i Cerkwii Prawosławnej. Następnie przejazd do KRUJI- kolebki albańskości, a także XV w. pierwszej stolicy Albanii położonej malowniczo w górach. Zwiedzanie zamku Skanderbega- bohatera narodowego Albanii, możliwość degustacji albańskich potraw regionalnych (poza ceną), spacer XVIII w. turecką uliczką z wieloma straganami pełnymi orientalnych,ręcznych wyrobów. Czas wolny. Wycieczka z polskim pilotażem, w cenie wycieczki słuchawki Tour Guide.
CENA: 30-35 EUR*


REJS PO JEZIORZE SZKODERSKIM + PETROVAC NA MORU
Wycieczka w głąb kraju nad największe jezioro na Bałkanach- JEZIORO SZKODERSKIE. Rejs statkiem po jeziorze- raju ornitologów, zachwycającej swym pięknem okolicy między liliami wodnymi, wyspami ze starymi twierdzami (Grmożur, Lesandro), pod czujnym okiem czapli i kormoranów:-). Możliwość kąpieli w jeziorze podczas kotwiczenia w jego najgłębszym miejscu oraz plażowania. Na statku poczęstunek regionalnymi przysmakami (priganice z miodem, sery, wino, rakija, soki). Następnie po powrocie do Virpazaru-wioski rybackiej przejazd piękną, panoramiczną trasą nad Rivierę Barską- do malowniczej miejscowości charakteryzującej się typowo mediterańską architekturą PETROVAC NA MORU. Spacer deptakiem nadmorskim podziwiając kamienne pałace, Lazaret. Kolejno zwiedzanie starej, XV w. twierdzy weneckiej, z której rozpościera się przepiękny widok na wybrzeże oraz 2 pobliskie wyspy. Czas wolny na deptaku nadmorskim i powrót do hotelu.
CENA: 26-31 EUR*

* Cena uzależniona od ilości uczestników wycieczkiTERMIN I CENA:

5.08-14.08.2017
BRAK WOLNYCH MIEJSC
1895 pln + 25 EUR
Dzieci do lat 2 - GRATIS
Dzieci do lat 10 - rabat 300 zł (jako trzecia osoba w pokoju)
Dorosły jako trzecia osoba w pokoju - rabat 200 zł

CENA ZAWIERA:
  • 6 noclegów w Czarnogórze, pokoje 2-3 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym (umywalka, prysznic, WC)
  • 1 nocleg w Medjugorie (Pensjonat usytuowany 1000 m od kościoła świętego Jakuba)
  • przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, fotele uchylne, WC, video)
  • opieka pilota i rezydenta
  • wyżywienie HB: śniadania, obiadokolacje
  • ubezpieczenie NNW, KL
  • opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

DOKUMENTY DO POBRANIA