Chorwacja

Side 1 av 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Side 2 av 2
 
 
 
 

CHORWACJA - RIWIERA MAKARSKA - DRVENIK

Z nami wakacje zaczynają się wcześniej:)

Makarska Riwiera - jeden z najpiękniejszych zakątków Chorwacji, gdzie wysokie góry schodzą niemal do samego morza. Wybrzeże Riwiery Makarskiej charakteryzuje się pięknymi kamienisto - żwirowymi plażami gdzieniegdzie przechodzącymi w drobny piasek.

DRVENIK - urocza wioska rybacka w Dalmacji, zlokalizowana pomiędzy zatokami Donje Vala i Gornaja Vala, w otoczeniu szczytów masywu Biokovo. Obecnie życie Drvenika toczy się wokół rybołówstwa i turystyki. Znajdzie się tutaj coś zarówno dla miłośników historii, jak również dla tych, którzy wakacje chcą spędzić wylegując się na plaży i korzystając z uroków słońca i krystalicznie czystego morza!

ZAKWATEROWANIE:

Pensjonat Markić usytuowany jest zaledwie 300 metrów od morza i przystani promowej. Pokoje 2, 3 i 4 - osobowe z łazienką z prysznicem, WC, klimatyzacją oraz balkonem. Na terenie pensjonatu do dyspozycji dostępny jest ogród z miejscem do biesiadowania i grillowania. Restauracja pensjonatu serwuje smaczną i domową kuchnię inspirowaną smakami Dalmacji.
Do dyspozycji Gości jest bezpłatny prywatny parking.

WYŻYWIENIE:

2 posiłki dziennie - śniadania bufet, obiadokolacja serwowana, do obiadokolacji wino lub szklanka piwa

ATRAKCJE W CENIE:

1. Wieczór Dalmatyński z rybą, muzyką i tańcami
2. Zwiedzanie Cerovaćke Pećine - największego kompleksu jaskiniowego.
w Chorwacji składającego się z trzech jaskiń kresowych, w których można podziwiać m.in. kilkupoziomowe komnaty. My zwiedzimy jedną z nich.
3. Zwiedzanie Splitu, do zobaczenia m. in.: Katedra św. Dujmy (wstęp ok. 7 euro/os.), świątynia Jowisza, średniowieczne uliczki, oraz ruiny pałacu Dioklecjana.


Ramowy plan wypoczynku:

Dzień 1
Wyjazd z Polski w godzinach wieczornych. Przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię do Chorwację. Po drodze planowane są krótkie postoje.
Dzień 2
Po drodze realizacja jednej w wycieczek zawartych w cenie. Po zwiedzaniu, kontynuacja przejazdu. Obiadokolacja i nocleg w Pensjonacie Markić.
Dzień 3 - 8
Dni wolne na odpoczynek i plażowanie. Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.
Dzień 9
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu w godzinach porannych, w drodze powrotnej do Polski realizacja drugiej wycieczki zawartej w cenie. Wyjazd do Polski w godzinach wieczornych (w drodze możliwość gorącego posiłku ok. 50 KUNA). Przejazd przez Chorwację, Słowenię, Czechy.
Dzień 10
Przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych.


WYCIECZKI FAKULTATYWNE:

DUBROWNIK, perła Adriatyku (UNESCO)
Jedno z najpiękniejszych miast Chorwacji, przez wieki miasto-republika, ze średniowieczną starówką otoczoną potężnymi murami
PLAN WYCIECZKI ok. godz. 8.15 - rano po śniadaniu przejazd do Dubrovnika ok.2 h 30 minut, postój po drodze ok 10.00 - 20 minut w Neum, toaleta, kawa lub zakup napoi: we własnym zakresie (płacimy w euro lub w kunach), przyjazd do Dubrownika, ok 11.30 zwiedzanie z przewodnikiem w j. Polskim (spacer historyczno - architektoniczny ok. 1 h 15 minut, czas wolny, w czasie wolnym można wejść na mury obronne (wstęp:15 euro/os.) oraz do muzeum: morskiego lub akwarium: wstęp ok. 7 euro/os., Katedry Wniebowzięcia N.M.P(wstęp wolny), Pałac Rektorów(7 euro), Klasztor Franciszkanów(7 euro). Możliwość degustacji owoców morza(risotto z małżami, sałata z ośmiornicy, kalmary, małe ryby+ wino, woda mineralna: 10 euro/os., UWAGA: czas wolny może być przed lub po zwiedzaniu z przewodnikiem! Wyjazd z powrotem godz.15.00. W drodze powrotnej zakupy w Neum(Bośnia i Hercegowina):przyjazd na kolację ok 18.00!
Czas trwania wycieczki ok. 9 h, cena ok. 35 euro + wstępy

MEDJUGORJE + WODOSPADY KRAVICA
Medjugorje(Bośnia i Hercegowina) jedno z największych centrów pielgrzymkowych na Bałkanach
PLAN WYCIECZKI: wyjazd ok godz. 8.15 po śniadaniu, przejazd do Medjugorje ( BiH ), wejście na Górę Objawień, wizyta w sanktuarium w Medjugorju, w miarę możliwości Msza Św.(w j. polskim, przejazd i pobyt nad pięknym wodospadem Kravica (możliwość kąpieli). Możliwość zakupu obiadu-bałkański grill: (cevapcici,kotlet lub karczek),lub młoda jagnięcina z rożna,wino lub piwo,lub sok =8,00 euro), powrót w porze kolacji
Czas trwania wycieczki ok. 9 h, cena ok. 35 euro

RAFTING

Dla lubiących aktywny wypoczynek: przeprawa pontonem wzdłuż rz. Cetina.
PLAN WYCIECZKI: Wyjazd po śniadaniu ok. 8.00 lub ok. 12.45. Uczestnicy mają kaski i kapoki,buty do wody,wykonują polecenia skipera, co zapewnia bezpieczeństwo. Wycieczka nie wymaga specjalnych umiejętności, tylko obycia się z wodą (kąpiel w słodkiej czystej wodzie)
Czas trwania wycieczki ok. 6 h, cena: 30 euro

REJS WYSPA KORCULA

Z obiadem rybnym, sałatą, chlebem i sokiem. Wypłynięcie po śniadaniu. Przypłynięcie na wyspę (3 godz.) do portu ( ok. 3 km do m.Korcula). Transfer taksówką lub spacer do starego m. Korcula. Zwiedzanie między innymi domu Marko Polo (wstęp do muzeum ok.3 euro/os.), Katedra św. Marka.
Czas wolny - powrót ok. 17.00 -18.00, cena: 25 euro

FOTOSAFARI DOLINĄ NERETWY
PLAN WYCIECZKI: wyjazd po śniadaniu autokarem do Doliny Neretwy największej rzeki Dalmacji, która tworzy u ujścia do Adriatyku potężną DELTĘ - jest też terenem kanałów przekopanych wśród dawnych mokradeł, pamiętających czasy Rzymian, prawdziwym skarbem Mediteranskiej przyrody, a "diamentem" tego terenu jest jezioro Kuti (ogromne stare "wywierzysko" wodne z bogactwem fauny i flory). Jest to spływ łodziami, tajemniczymi kanałami wśród gęstwiny sitowia (trsteniki) do ośrodka agroturystycznego rodziny Crncević, a tam spędzenie przyjemnie czasu, odpoczynek w ogrodzie wraz przyjemnością dla podniebienia: smakując i krzepiąc się specjalnościami prawdziwej domowej obfitej kuchni w ośrodku rodziny Crncević: ryba,mięso,owoce morza,warzywa i owoce z rodzinnego ogrodu,oraz popijając dobrą domaćą rakiją, travaricą oraz degustacją domaćego vina, zabawa przy "żywej"muzyce pieśni dalmatyńskiej!
Czas trwania wycieczki ok.6-7 godzin, cena: 35 euro

TERMINY I CENY:


Termin wyjazdu
Termin pobytu Cena
15.06 - 24.06.2018 16.06-23.06.18 1350 zł

Informacja o zniżkach i opłatach dodatkowych
  • dzieci do lat 4 - OPŁATA 400 ZŁ (bez świadczeń)
  • dzieci 4- 12 lat jako trzecia lub czwarta osoba w pokoju - 1050 zł
  • dorosły jako trzecia lub czwarta osoba w pokoju - 1150 zł
  • Obligatoryjna opłata klimatyczno-meldunkowa - 20 Euro/os (z wyłączeniem dzieci do lat 4)

CENA ZAWIERA:

  • 7 noclegów w Pensjonacie Markić
  • Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, fotele uchylne, WC, video)
  • Opieka rezydenta
  • Wyżywienie: HB śniadania, obiadokolacje (do obiadokolacji wino lub szklanka piwa)
  • Ubezpieczenie NNW, KL
  • Trzy atrakcje (Wieczór Dalmatyński, Zwiedzanie Cerovaćke Pećine, Zwiedzanie Splitu)

DOKUMENTY DO POBRANIA