Hiszpania

 
 
 
 

Majówka na katalońskim wybrzeżu

DZIEŃ 1 (24.04)
Wyjazd w godzinach wieczornych. Przejazd przez Czechy, Austrię na teren Włoch.

DZIEŃ 2 (25.04)
9 godz postoju
Przyjazd do Mediolanu - niezwykłego miasta pełnego kontrastów, stolicy regionu Lombardii
i drugiego, co do wielkości miasta Włoch.
Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie: Plac Katedralny z gotycką Katedrą Duomo di Milano - jedna z największych, sakralnych budowli na świecie, z uwagi na swoją wyjątkowość, często nazywana "poematem w marmurze". Przejście Galerią Vittorio Emanuele II, eleganckim, wielopiętrowym pasażem handlowym, z długą i niezwykłą historią. Najsłynniejsza opera na świecie, La Scala. Na zakończenie Castello Sforzesco, monumentalny zamek jednego z władców Mediolanu, Ludovicu Sforzy z niedokończonym, ostatnim dziełem Michała Anioła, Pietą Rondanini.
Przejazd przez Włochy, Francję do Hiszpanii.

DZIEŃ 3 (26.04)
Przyjazd do hotelu na Costa Brava, po drodze zwiedzanie Muzeum Salvadore Dali. Figueres, rodzinnego miasta mistrza Salvadora Dali. Wizyta w muzeum z największą kolekcją dzieł hiszpańskiego surrealisty.
Zakwaterowanie. Czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4 (27.04)
Śniadanie w hotelu. Dzień wolny na plaży. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5 (28.04)
Śniadanie w hotelu. Rejs statkiem do Tossa de Mar (Narodowy Pomnik Kultury Katalońskiej) - miasto w prowincji Girona i słynny kurort na Costa Brava. Posiada jedną z najpiękniejszych w Katalonii, bardzo dobrze zachowaną średniowieczną starówkę Vila Vella i fortyfikacje obronne z XII-XIV wieku. Spacer wzdłuż fortyfikacji miasta. W drodze powrotnej wizyta w ogrodzie botanicznym w Blanes oraz typowej Bodedze hiszpańskiej na degustację katalońskich win, serów, wędlin i słodyczy. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6 (29.04)
Śniadanie w hotelu. Dzień wolny na plaży. Ok 20-tej po kolacji wyjazd na Turniej Rycerski oraz Pokaz Tańca Flamenco.
Powrót do hotelu ok północy. Nocleg

DZIEŃ 7 (30.04)
Śniadanie, przejazd do Barcelony, zwiedzanie: Kościół La Sagrada Familia (z zewnątrz), arcydzieło architektury sakralnej, uważane za największe osiągnięcie Antoniego Gaudiego, ze względu na walory architektoniczne wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spacer po Parku Guell, niedoszłej rezydencji dla najbogatszych mieszkańców Barcelony XX wieku, obecnie park miejski, zdobiony rzeźbami i mozaikami projektu mistrza Gaudiego.Pomnik Krzysztofa Kolumba przejście przez Barrio Gotico i Las Ramblas- głównej i najbardziej znanej ulicy Barcelony, pełnej pubów, kawiarenek serwujących tradycyjne hiszpańskie "tapas" (czas wolny na kawę i zakupy). Wjazd na Wzgórze Montjuic z punktem widokowym na Barcelonę i przejazd obok obiektów olimpijskich takich jak Camp Nou, stadion należący do klubu sportowego FC Barcelona.
Powrót do hotelu, w międzyczasie obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8 (01.05)
Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Czas wolny, kolacja, przejazd nocny w kierunku Francji.

DZIEŃ 9 (02.05)
W godzinach porannych przyjazd do Monaco, przerwa 9 godzin, w tym czasie zwiedzanie terenów pakowych, Katedry św Mikołaja, wizyta przed Pałacem Książęcym, spacer trasą słynnego toru "Formuły 1" do Casina w Monte Carlo. Wyjazd w godzinach popołudniowych, nocny przejazd do kraju.

Dzień 10 (03.05)
Przyjazd do kraju w godzinach dopołudniowych
TERMIN:

termin: 24.04-03.05.2017

cena: 1690 ZŁ + 200 EUR

Cena zawiera:
  • Przejazd autokarem, opłaty wjazdowe
  • 5 noclegów na Costa Brava hotel z basenem, zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych
  • 5 śniadań, 6 kolacji
  • Pilot-przewodnik, przewodnik w Mediolanie, rejs do Tossa de Mar, Ogród Botaniczny w Blanes, Turniej Rycerski, pokaz tańca Flamenco, wycieczka do Barcelony, Muzeum Salvadore Dali
  • Ubezpieczenie turystyczne
Decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc ograniczona.

DOKUMENTY DO POBRANIA