Chorwacja

Side 1 av 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Side 2 av 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

CHORWACJA/DRVENIK-MAKARSKA RIVIERA
ZAKOCHAJ SIĘ W DALMACJI
Obozy dziecięco - młodzieżowe (12- 18 lat)

Makarska Riwiera - jeden z najpiękniejszych zakątków Chorwacji, gdzie wysokie góry schodzą niemal do samego morza. Wybrzeże Riwiery Makarskiej charakteryzuje się pięknymi kamienisto - żwirowymi plażami gdzieniegdzie przechodzącymi w drobny piasek.

DRVENIK - urocza wioska rybacka w Dalmacji, zlokalizowana pomiędzy zatokami Donje Vala i Gornaja Vala, w otoczeniu szczytów masywu Biokovo. Obecnie życie Drvenika toczy się wokół rybołówstwa i turystyki. Znajdzie się tutaj coś zarówno dla miłośników historii, jak również dla tych, którzy wakacje chcą spędzić wylegując się na plaży i korzystając z uroków słońca i krystalicznie czystego morza!

ZAKWATEROWANIE:

Pensjonat Markić usytuowany jest zaledwie 300 metrów od morza i przystani promowej. Pokoje 3 i 4 osobowe z łazienką z prysznicem, WC, klimatyzacją oraz balkonem. Na terenie pensjonatu do dyspozycji dostępny jest ogród z miejscem do biesiadowania i grillowania. Restauracja pensjonatu serwuje smaczną i domową kuchnię.

TRANSPORT:

Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, fotele uchylne, wc, video) na trasie: Kraków - Drvenik - Kraków.

WYŻYWIENIE:

Trzy posiłki dziennie ( śniadanie: bufet szwedzki, lunch, obiadokolacja, napoje do posiłków, suchy prowiant na drogę powrotną)

OPIEKA:

Doświadczona i sprawdzona, profesjonalna kadra wychowawców, pilot w czasie przejazdu, rezydent tłumacz na miejscu, ratownik, opieka medyczna (lekarz na miejscu - na telefon).

UBEZPIECZENIE:

Ubezpieczenie AXA (KL i NNW).

PROGRAM:

Wakacje w Drveniku to wypoczynek w prawdziwie chorwackim stylu. Oprócz relaksu wśród niewiarygodnej przyrody, kąpieli w krystalicznie czystym morzu czeka Cię sporo atrakcji. A fantastyczne widoki odkryte podczas spacerów po okolicy na długo pozostaną w Twojej pamięci.

W programie: plażowanie, kąpiele morskie, zawody pływackie, gry zespołowe (frisbee, piłka wodna), gry integracyjne i terenowe.
A także: odkrywanie kultury i historii Chorwacji podczas spacerów po okolicy połączone z konkursem wiedzy o Chorwacji.
Dobrą zabawę zagwarantują: dyskoteki, karaoke, kalambury i inne integracyjne atrakcje.

W drodze do Drvenika lub w drodze powrotnej WYCIECZKA:
zwiedzanie najbardziej malowniczego i urokliwego Parku Narodowego w Chorwacji - Plitwickie Jeziora.
W roku 1979 park ten wpisany został na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Położony jest w głębokiej dolinie, wśród wysokich, porośniętych lasem skał. To kompleks 16 jezior, potoczków i źródeł tworzących wodne kaskady i wodospady połączone drewnianymi, spacerowymi mostkami unoszącymi się tuż nad wodą.

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:

DUBROWNIK, perła Adriatyku (UNESCO)
Jedno z najpiękniejszych miast Chorwacji, przez wieki miasto-republika, ze średniowieczną starówką otoczoną potężnymi murami
PLAN WYCIECZKI ok. godz. 8.15 - rano po śniadaniu przejazd do Dubrovnika ok.2 h 30 minut, postój po drodze ok 10.00 - 20 minut w Neum, toaleta, kawa lub zakup napoi: we własnym zakresie (płacimy w euro lub w kunach), przyjazd do Dubrownika, ok 11.30 zwiedzanie z przewodnikiem w j. polskim (spacer historyczno - architektoniczny ok. 1 h 15 minut, czas do zagospodarowania z opieką: można wejść na mury obronne (wstęp:15 euro/os.) oraz do muzeum: morskiego lub akwarium: wstęp ok. 7 euro/os., Katedry Wniebowzięcia N.M.P(wstęp wolny), Pałac Rektorów(7 euro), Klasztor Franciszkanów(7 euro). Możliwość degustacji owoców morza(risotto z małżami, sałata z ośmiornicy, kalmary, małe ryby, woda mineralna: 10 euro/os., UWAGA: czas wolny może być przed lub po zwiedzaniu z przewodnikiem! Wyjazd z powrotem godz.15.00. W drodze powrotnej zakupy w Neum(Bośnia i Hercegowina): przyjazd na kolację ok 18.00!
Czas trwania wycieczki ok. 9 h, cena: ok. 40 euro + wstępy

SPLIT (UNESCO) + OMIŚ
PLAN WYCIECZKI: wyjazd ok. godz. 7.30 po śniadaniu, przejazd do Splitu ok. 2 h. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem w j. polskim:m. in. Katedra św. Dujmy (wstęp 3.00 euro), świątynia Jowisza, średniowieczne uliczki. Czas wolny - zakupy. Z powrotem postój w mieście Omiś- dawnym miasteczku pirackim(dla chętnych rejs po rz. Cetinie + opcjonalnie degustacja np. grilowanej żaby), powrót w godzinach popołudniowych
Czas trwania wycieczki ok.7 h, cena: ok. 35 euro + opcjonalnie rejs 5 euro

MEDJUGORJE + WODOSPADY KRAVICA

Medjugorje(Bośnia i Hercegowina) jedno z największych centrów pielgrzymkowych na Bałkanach
PLAN WYCIECZKI: wyjazd ok godz. 8.15 po śniadaniu, przejazd do Medjugorje ( BiH ), wejście na Górę Objawień, wizyta w sanktuarium w Medjugorju, w miarę możliwości Msza Św.(w j. polskim, przejazd i pobyt nad pięknym wodospadem Kravica (możliwość kąpieli). Możliwość zakupu obiadu-bałkański grill: (cevapcici,kotlet lub karczek), lub młoda jagnięcina z rożna, sok - 8,00 euro), powrót w porze kolacji
Czas trwania wycieczki ok. 9 h, cena: ok. 35 euro


RAFTING

Dla lubiących aktywny wypoczynek: przeprawa pontonem wzdłuż rz. Cetina.
PLAN WYCIECZKI: Wyjazd po śniadaniu ok. 8.00 lub ok. 12.45. Uczestnicy mają kaski i kapoki,buty do wody,wykonują polecenia skipera, co zapewnia bezpieczeństwo. Wycieczka nie wymaga specjalnych umiejętności, tylko obycia się z wodą (kąpiel w słodkiej czystej wodzie)
Czas trwania wycieczki ok. 6 h, cena: ok. 30 euro

WODOSPADY "KRKA" + TROGIR (UNESCO)
PLAN WYCIECZKI: wyjazd ok godz. 7.30 po śniadaniu, przejazd do P.N."KRKA". Spacer po Parku Narodowym KRKA, słynącym z pięknych kaskadowo ułożonych wodospadów (możliwość kąpieli). W drodze do Parku Narodowego "KRKA" spacer po malowniczej starówce Trogiru ( m. in. Katedra św. Wawrzyńca). Czas na zakupy na lokalnym targu.
Czas trwania wycieczki ok 10 h, cena: ok. 40 euro + wstęp do parku ( 95 kuna)

REJS WYSPA KORCULA

Z obiadem rybnym, sałatą, chlebem i sokiem. Wypłynięcie po śniadaniu. Przypłynięcie na wyspę (3 godz.) do portu ( ok. 3 km do m.Korcula). Transfer taksówką lub spacer do starego m. Korcula. Zwiedzanie między innymi domu Marko Polo (wstęp do muzeum ok.3 euro/os.), Katedra św. Marka.
Czas wolny - powrót ok. 17.00 -18.00, cena: ok. 25 euro

Wycieczka MOSTAR-POĆITELJ

Mostar -główne miasto Hercegoviny, bogata historia i architektura turecka!
PLAN WYCIECZKI: Wyjazd po śniadaniu godz 9.00(lunch-paket za obiadokolację), przejazd do doliny Neretwy, dalej kanionem rzeki do granicy, przejście graniczne(HR-BiH). Po przekroczeniu granicy przejazd do m. Pocitelj (dawna twierdza-miasto tureckie),spacer po miasteczku ok. 1h, zdjęcia, zakupy pamiątek. Przejazd do Mostaru-zwiedzania
z przewodnikiem starego miasta, między innymi tureckie łaźnie,stary most turecki,meczet (wstęp ok.5 euro), czas wolny ok.1 h i powrót w godzinach popołudniowych do Drvenika
Cena: ok. 40 euro

FOTOSAFARI DOLINĄ NERETWY
PLAN WYCIECZKI: wyjazd po śniadaniu autokarem do Doliny Neretwy największej rzeki Dalmacji, która tworzy u ujścia do Adriatyku potężną DELTĘ - jest też terenem kanałów przekopanych wśród dawnych mokradeł, pamiętających czasy Rzymian, prawdziwym skarbem Mediteranskiej przyrody, a "diamentem" tego terenu jest jezioro Kuti (ogromne stare "wywierzysko" wodne z bogactwem fauny i flory). Jest to spływ łodziami, tajemniczymi kanałami wśród gęstwiny sitowia (trsteniki) do ośrodka agroturystycznego rodziny Crncević, a tam spędzenie przyjemnie czasu, odpoczynek w ogrodzie wraz przyjemnością dla podniebienia: smakując i krzepiąc się specjalnościami prawdziwej domowej obfitej kuchni w ośrodku rodziny Crncević: ryba, mięso, owoce morza, warzywa i owoce z rodzinnego ogrodu zabawa przy "żywej"muzyce pieśni dalmatyńskiej!
Czas trwania wycieczki ok.6-7 godzin, cena: ok. 40 euro

TERMINY I CENY:

27.06 - 08.07.2017

CENA: 1790 zł + 15 EUR
Turnus 12 dniowy 10 dni pobytu

06.07 - 17.07.2017

BRAK WOLNYCH MIEJSC

CENA: 1790 zł + 15 EUR
Turnus 12 dniowy 10 dni pobytu

15.07 - 26.07.2017

CENA: 1790 zł + 15 EUR
Turnus 12 dniowy 10 dni pobytu

24.07 - 04.08.2017
BRAK WOLNYCH MIEJSC
CENA: 1790 zł + 15 EUR
Turnus 12 dniowy 10 dni pobytu
* Obowiązkowo należy zabrać paszport lub tymczasowy dowód osobisty

Ramowy plan wypoczynku:

1 dzień Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy.
2 dzień Przyjazd do Chorwacji, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg (TURNUS II zaczyna od lunchu).
3-10 dzień Plażowanie i kąpiele morskie, realizacja programu wypoczynku, możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych.
11 dzień Śniadanie, wykwaterowanie, lunch(TURNUS II - ostatni posiłek to śniadanie). Wyjazd w kierunku kraju, po drodze wycieczka: Plitvickie Jeziora (o ile nie była realizowana 2 dnia), nocny przejazd przez Chorwację.
12 dzień Przyjazd w godzinach popołudniowych do Polski.


DOKUMENTY DO POBRANIA