Włochy

Side 1 av 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Side 2 av 2
 
 
 
 

WŁOCHY/KALABRIA
Obozy dziecięco - młodzieżowe (12- 18 lat)

Kalabria - region położony na czubku włoskiego buta, słynie z przepięknych widoków i pięknych plaż, otoczonych błękitnym morzem, rajskimi zatokami i majestatycznymi pozostałości starych miast.

ZAKWATEROWANIE:

Wioska turystyczna Cala Verde *** położona jest w środkowej części Kalabrii w odległości 200 metrów od morza, przy łagodnie spadającej do morza plaży. Domki położone są szeregowo pośród kwitnących ogrodów, całość jest utrzymana w przyjemnym śródziemnomorskim klimacie. Ośrodek dysponuje domkami, wszystkie pokoje z niezależnym wejściem na parterze z małym patio lub na pierwszym piętrze z balkonem. Pokoje są 3,4,5 osobowe lub apartamenty z TV, łazienką oraz wiatrakami,. Na terenie wioski znajduje się duży basen, basen dla dzieci, tropikalny bar, restauracja, amfiteatr, boiska

TRANSPORT:

Przejazd komfortowym autokarem na trasie: Kraków - Włochy - Kraków.

WYŻYWIENIE:

Trzy posiłki dziennie: śniadanie (pieczywo, masło, jajka, pomidory, ogórki, sery/wędliny, soki, herbata, kawa, mleko), dwudaniowy obiad i kolacja, deser, woda. Suchy prowiant na drogę powrotną.

OPIEKA:

Doświadczona i sprawdzona, profesjonalna kadra wychowawców.

UBEZPIECZENIE:

Ubezpieczenie Signal Iduna KL 10 000 EUR, NNW 7 000 zł bagaż 800 zł.


RAMOWY PROGRAM:

1 dzień
Wyjazd wg rozkładu jazdy. Przejazd do Włoch.
2 dzień
Przyjazd do Mirabilandii. Całodzienna zabawa w parku rozrywki. Wieczorem wyjazd w dalszą podróż przez Włochy (ciepły posiłek na terenie Mirabilandii płatny we własnym zakresie).
3 dzień
Przyjazd do ośrodka w godzinach przedpołudniowych, obiad, odpoczynek po podróży, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4-9 dzień
Realizacja programu obozu: zajęcia na terenie ośrodka, animacje prowadzone przez włoskich i angielski animatorów, plażowanie, dyskoteki na terenie obiektu, wycieczki po okolicy, gry i zawody sportowe (siatkówka plażowa, beach soccer, piłka wodna), zabawy integracyjne i animacje, konkursy, dyskoteki, wycieczka objazdowa po Kalabrii.
10 dzień
Wykwaterowanie po śniadaniu, pobranie suchego prowiantu, wyjazd z ośrodka w godzinach porannych. Przyjazd do Pompei - zwiedzanie ruin starożytnego miasta zniszczonego w trakcie wybuchu wulkanu. Przejazd na nocleg w okolice Rzymu. Obiadokolacja.
11 dzień
Po śniadaniu wyjazd do Rzymu. Zwiedzanie z przewodnikiem: Plac i Bazylika św. Piotra, Zamek Anioła, Panteon, Fontanna di Trevi, Plac Wenecki i Kapitol, Forum Romanum, Koloseum. W godzinach wieczornych wyjazd do Polski.
12 dzień
Przejazd do Polski. Po drodze postój w Czechach z możliwością zjedzenia ciepłego posiłku w restauracji (płatny we własnym zakresie).


WYCIECZKI FAKULTATYWNE:

Wyspy Liparyjskie (Eolskie) - rejs statkiem na Wyspy Eolskie, to największa z atrakcji regionu. Archipelag ten składa się z siedmiu większych wysp oraz szereg malutkich wysepek i skał. Podczas całodniowego rejsu, w programie postój na trzech najbardziej znanych wyspach archipelagu: Lipari - największa z wysp; Vulcano na której można zażywać kąpieli morskich, m. in. na plaży z gejzerami i Stromboli - tu z kolei znajduje się najbardziej aktywny wulkan Europy - średnio co 15 minut ma erupcję, której będziemy świadkami podczas rejsu w którym często towarzyszą delfiny.
Cena ok. 55 euro

Tropea - Capo Vaticano - Pizzo
- wycieczka do trzech najbardziej znanych miejsc w Kalabrii. W programie zwiedzanie Pizzo - XIV wiecznej sennej miejscowości typowej dla południowych Włoch. Następnie przejazd do Capo Vaticano - miejsca uznawanego za najbardziej romantyczny widok Europy, gdzie stykają się wody o trzech odcieniach turkusu. Na zakończenie zwiedzanie Tropei "perły Kalabrii", która według legendy założona została przez Herkulesa. Najsłynniejsze zabytki Tropei, to Sanktuarium Santa Maria dell'Isola (Matki Boskiej od Wyspy) oraz katedra.
Cena ok. 50 euro

UWAGI:
Organizatorem wyjazdu jest INDEX POLSKA. Biuro LECH93 pośredniczy w sprzedaży wyjazdu. Osoby zapisane poprzez nasze biuro będą pod opieką wychowawcy poleconego przez nas, wcześniej współpracującego z nami na naszych koloniach.

TERMINY I CENY:

12-23.07.2018

CENA: 2 029 zł

CENA ZAWIERA:

• 7 noclegów w wiosce turystycznej
• 1 nocleg w hotelu w okolicach Rzymu ze śniadaniem i obiadokolacją,
• wyżywienie: 3 posiłki dziennie, prowiant na droge powrotną,
• realizacja programu: plażowanie, zawody sportowe, gry integracyjne i konkursy, korzystanie z basenu, dyskoteki,
• wycieczki do: Mirabilandii, w drodze powrotnej zwiedzanie Pompei i Rzymu,
• wycieczka objazdowa po Kalabrii,
• wykwalifikowaną opiekę pedagogiczną, opiekę rezydenta i pilota w języku polskim, kierownika obozu,
• suchy prowiant na drogę powrotną,
• przejazd autokarem LUX (barek, wc, klimatyzacja, TV)
• ubezpieczenie Signal Iduna KL - 10 000 euro, NNW -7000 zł i bagaż - 800 zł.

WAŻNE INFORMACJE: Prosimy o zabranie ważnego (min. 3 miesiące od daty powrotu) paszportu lub dowodu osobistego.

CENA NIE ZAWIERA:

• świadczeń nie wymienionych w ofercie,
• Wstęp do Mirabilandii, Pompei, przewodników miejskich i taksę klimatyczną 50 euro
• Zwrotną kaucję 15 euro
• napoi do obiadokolacji (oprócz wody)


DOKUMENTY DO POBRANIA