BESKID ŻYWIECKI/Rajcza

Zero Nudy i 100 % Zabawy!

 

Obóz sportowy Z pakietem rowerowym dla chętnych
wiek 10-16 lat

Rajcza – to urocza, górska miejscowość położona w Beskidzie Żywieckim, stanowiąca idealną bazę wypadową w góry, posiada również dobrze rozbudowaną infrastrukturę sportową. 

Niesamowita Atmosfera, dobre towarzystwo, super zabawa, dużo ruchu, nowe znajomości, przyjaźnie, ciekawe miejsca, doświadczona kadra, Instruktorzy z pasją, wycieczki i bogaty program oraz Zero Nudy i 100% Zabawy!


TERMIN I CENA

TERMIN CENA
06.07.-16.07.2021r 

*1390 zł 

11 dni/10 noclegów  
   

CENA ZAWIERA

 • 10 noclegów;
 • wyżywienie: śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja, suchy prowiant na drogę powrotną,
 • transport: przejazd autokarem na trasie Kraków – Rajcza – Kraków,
 • opiekę wychowawczą,
 • opiekę kadry sportowej,
 • realizację programu,
 • ubezpieczenie UNIQA (NNW – 5000 zł),

CENA NIE ZAWIERA

 • *dopłaty do pakietu rowerowego – 200 zł
 • priorytetowej usługi w profesjonalnym serwisie rowerowym przy poważniejszych awariach

RAMOWY PROGRAM POBYTU

1 dzień:

Zbiórka, przejazd autokarem na trasie Kraków -Rajcza, przyjazd do Ośrodka, obiad, zakwaterowanie, rozpakowanie bagaży, spotkanie organizacyjne, kolacja

2 -11 dzień:

Realizacja programu pobytu,z podziałem na grupę multisportową oraz rowerową, wspólne zajęcia integracyjne, krajoznawcze i sportowe dla wszystkich uczestników

11 dzień:

Śniadanie, pobranie suchego prowiantu, wykwaterowanie z ośrodka, wycieczka autokarowa po Beskidzie Żywieckim, powrót do Krakowa w godzinach popołudniowych


PROGRAM (DO WYBORU):

PROGRAM MULTISPORTOWY:

 

kierujemy do prawdziwych pasjonatów ruchu. W programie mnóstwo zajęć sportowych min: piłka nożna, piłka siatkowa, slackline, biegi przełajowe, elementy crossfitu, trening funkcjonalny, zajęcia z trenerem personalnym, hulajnogi, krótkie wycieczki rowerowe. Będziemy częstymi gośćmi na Orliku, w Hali Sportowej oraz na zewnętrznej siłowni. W ramach zajęć będziemy promować aktywny tryb życia we wszystkich jego aspektach: zdrowa dieta, ruch w życiu codziennym, właściwy ubiór, przygotowanie do wysiłku fizycznego oraz prawidłowa regeneracja po nim. Nasze zajęcia mają być przede wszystkim dobrą zabawą i sprawiać wszystkim mnóstwo radości. Pakiet multisportowy zostanie wzbogacony wspólnym programem rekreacyjno-integracyjnym z programem sportowym.

*PROGRAM ROWEROWY:

 

kierujemy do prawdziwych pasjonatów rowerów. Program będzie realizowany w grupach dobranych ze względu na poziom zaawansowania i kondycję. Podczas obozu będziemy jeździć na górskie wycieczki rowerowe oraz doskonalić technikę jazdy po rożnych nawierzchniach. Na obozie zapoznamy się z przepisami ruchu drogowego i zasadami bezpieczeństwa. Po zajęciach każdy będzie potrafił sprawdzić stan techniczny roweru i wykonać podstawowe zabiegi konserwacyjne. Czeka nas wiele rowerowych atrakcji, trasy dłuższe i krótsze, zajęcia na pumptracku i wiele rowerowych opowieści. Na rowerach spędzimy minimum 4 godziny każdego dnia, z jednodniową przerwą na regenerację w połowie turnusu. Uczestnicy muszą mieć swoje kaski oraz odpowiednie ubranie, także na gorszą pogodę i zabłocone szlaki. Istnieje możliwość zabrania swojego roweru. W razie awarii zapewniamy drobny serwis rowerowy, przy poważniejszych usterkach – priorytetową usługę w profesjonalnym serwisie rowerowym w Rajczy (za dodatkową opłatą). Pakiet rowerowy zostanie wzbogacony wspólnym programem rekreacyjno-integracyjnym z programem sportowym.

*dopłata do programu rowerowego 200 zł

PAKIET REKREACYJNO -INTEGRACYJNY: (WSPÓLNY DLA OBU PROGRAMÓW)

 

 • 2 wycieczki autokarowe – Rejs po Jeziorze Żywieckim, wyjazd kolejka na Górę Żar oraz Pętla Beskidzka – wizyta w Centrum Pasterskim, „Trójstyk”, punkt widokowy „Koczy Zamek”
 • Wycieczka do rowerowa do Geoparku w Glince (basen otwarty, park linowy)
 • Strefa kibica – 6,7.07 – półfinał Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, 11.07 – Finały, mamy nadzieję, że będziemy kibicować naszej drużynie 🙂
 • Gry, zabawy i wypoczynek nad Sołą
 • Zapoznanie z folklorem Beskidu Żywieckiego: czytanie gwarą, prezentacja instrumentu ludowego (heligonki), konkurs wiadomości o regionie.
 • Zajęcia z pierwsze pomocy, spotkanie z Ochotniczą Strażą Pożarną
 • Olimpiada Sportów Dziwnych
 • Wieczorne pokazy filmowe
 • Gry terenowe
 • Wycieczki piesze
 • Baloniada

Koordynatorem sportowym obozu będzie Damian Stawicki: w 2020 roku w 28 dni przejechał na rowerze z Bielska-Białej do Hiszpanii (3200 km), pasjonat rowerów, trener personalny, aktywnie promuje aktywność fizyczną w social mediach, piłkarz – środkowy pomocnik TS Podbeskidzie oraz Rekord Bielsko-Biała.


ZAKWATEROWANIE

Dom Wczasów Dziecięcych „Góral”. Zakwaterowanie w pokojach 3, 4 ,5 -osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Na terenie ośrodka znajduje się: świetlica, piłkarzyki, stół do tenisa stołowego, bilard, gry planszowe, sprzęt do organizacji dyskotek i pokazów filmowych, duża wiata grillowa, miejsce do relaksu na zewnątrz, plac zabaw, ogród, miejsce do gry w piłkę siatkową i nożną. W pobliżu DWD „Góral” znajduje się park, w którym uczestnicy mogą korzystać z zewnętrznej siłowni, placu zabaw, zajęć na „Orliku”, kortu tenisowego.

TRANSPORT

Przejazd autokarem na trasie Kraków-Rajcza-Kraków.
Wszystkie wynajmowane przez nas autokary należą do sprawdzonych przewoźników, posiadają aktualne badania techniczne, licencję na przewóz osób na terenie Polski i Europy.

WYŻYWIENIE

Wyżywienie 4 razy dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja).

OPIEKA

W trakcie pobytu uczestnicy mają zapewnioną opiekę wychowawczą, którą sprawuje profesjonalna, doświadczona i sprawdzona kadra – kierownik kolonii, wychowawcy – instruktorzy sportowi, opiekę medyczną (pielęgniarka w ośrodku, lekarz na wezwanie).

UBEZPIECZENIE

Ubezpieczenie UNIQA (NNW – 5000 zł).
Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy-3 % wartości imprezy.

WAŻNE INFORMACJE

 • Wskazane jest zabranie m.in.: legitymacji szkolnej obowiązkowo, leków, kremów z filtrem UV, okularów przeciwsłonecznych, nakryć głowy, strojów sportowych i kąpielowych, ręcznika oraz małego plecaka na wycieczki. Szczegółowy wykaz rzeczy które należy zabrać na kolonie dostępny jest na stronie www.lech93.pl w zakładce/Dokumenty.
 • Kolonia zostanie zorganizowana zgodnie z obowiązującymi w danym momencie wytycznymi sanitarnymi.
 • Na drogę powrotną uczestnik otrzymuje prowiant.
 • Kartę kolonijną należy przekazać do biura najpóźniej na 3 tygodnie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.
 • Akceptujemy Bon Turystyczny 500+