BUŁGARIA-ZŁOTE PIASKI

Wakacje na luzie!

obóz młodzieżowy dla dzieci i młodzieży: 12-17 lat.

 Młodzieżowy obóz w gorących Złotych Piaskach zapewni Ci mnóstwo wspaniałych wrażeń. Błogie lenistwo na szerokich, słonecznych plażach, ciekawe towarzystwo, romantyczne spacery, wycieczki i spotkania grupowe sprawią, że wakacje te będą dla Ciebie niezapomniane ! 

ZŁOTE PIASKI

Legenda mówi, że piraci ukryli kiedyś w tym miejscu wielki skarb, ale natura ukarała ich za chciwość i zmieniła go w złoty piasek. Ten, należący do najpopularniejszych, kurort Morza Czarnego słynie z plaż uznawanych za najpiękniejsze w Europie. W mieście znajduje się wiele ścieżek spacerowych, ogrodów, mnóstwo restauracji, tawern i dyskotek. Tętniący życiem kurort oferuje świetną zabawę wszystkim, niezależnie od wieku.

TERMINY I CENY:

 

 
TERMIN CENA
4-14.07.2020
(pobyt 6-13.07.2020)
1790 zł + 75 EURO (opłaty klimatyczno-meldunkowe, opłaty przewodnickie,  zwiedzanie Budapesztu + wieczorny rejs       i kolacja na statku) – płatne w autokarze

CENA ZAWIERA:

 • 7 noclegów w hotelu w Bułgarii,
 • 1 nocleg tranzytowy w Budapeszcie ze śniadaniem i kolacją,
 • Wyżywienie 3 x dziennie (śniadanie, obiad, kolacja), suchy prowiant na drogę powrotną,
 • Transport: przejazd autokarem na trasie: Kraków/Skawina– Bułgaria– Kraków,
 • Korzystanie z infrastruktury hotelu (basen, Miniaquapark, boisko wielofunkcyjne),
 • Opieka wychowawcza,
 • Realizacja programu,
 • Opłata TFG,
 • Ubezpieczenie AXA (NNW – 5000 zł, KL- 10 000 EUR).

RAMOWY PROGRAM POBYTU:

DZIEŃ 1:

Wyjazd z Krakowa w godzinach porannych (obowiązkowo paszport lub dowód osobisty!). Przejazd przez Słowację na Węgry. Przyjazd do Budapesztu. Wieczorny rejs statkiem po Dunaju z obiadokolacją. Przejazd na nocleg.

DZIEŃ 2:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd komunikacją miejską na całodzienne zwiedzanie Budapesztu. Zwiedzanie miasta – Wzgórze Zamkowe, Kościół Koronacyjny króla Macieja pw. NMP, Baszta Rybacka, która zachwyca wspaniałym widokiem z jej tarasu na zabytki Budapesztu. Stare kamieniczki Budy, Zamek Królewski – trzykrotnie niszczony i odbudowywany. Przejście Mostem Łańcuchowym w kierunku BUDAPESZTU – dalsze zwiedzanie miasta – Parlament, Bazylika św. Stefana – największa świątynia Budapesztu, spacer do placu Vörösmarty. Następnie Plac Bohaterów (najpiękniejszy, reprezentacyjny plac stolicy), Park Miejski, Zamek Vajdahunyad – bajkowa budowla malowniczo położona wśród drzew nad brzegiem jeziora, Szechenyi Fürdo. Obiadokolacja. Wyjazd w stronę Złotych Piasków w godzinach wieczornych.

DZIEŃ 3 – 8:

Przyjazd do Złotych Piasków w godzinach południowych. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 4-9:

Pobyt, zajęcia rekreacyjno-sportowe, realizacja programu oraz możliwość skorzystania z  wycieczek fakultatywnych

DZIEŃ 10:

Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoi, złożenie bagaży, ostatnie zakupy (plażowanie), lunch, pobranie prowiantu, pożegnanie z Bułgarią, wyjazd do Polski.

DZIEŃ 11:

Przyjazd do Polski (do Krakowa) w godzinach popołudniowych.

PROGRAM:

  • Zwiedzanie Budapesztu- w tym rejs statkiem po Dunaju
  • Plażowanie i kąpiele morskie
  • Korzystanie z basenu hotelowego oraz zaplecza sportowo -rekreacyjnego
  • Zwiedzanie Złotych Piasków – promenada, przystań jachtowa
  • Integracja uczestników: spotkania, zabawy, gry, dyskoteki
  • Istnieje możliwość dodatkowego wykupienia wycieczek fakultatywnych

ZAKWATEROWANIE:

Hotel Serdika*** – zlokalizowany jest blisko centrum Złotych Piasków, ok. 350 m od plaży i ok. 400 metrów od Aquaparku. Zakwaterowanie w przestronnych pokojach 3, 4, 5 i 6 osobowych z łazienkami, klimatyzacją, telewizorem, lodówką, balkonem. Do dyspozycji uczestników: duży odkryty basen z MINI AQUAPARKIEM (3 zjeżdżalnie) i wydzieloną częścią dla dzieci, restauracja z tarasem, lobby bar, tenis stołowy, bilard, Wi-Fi- bezpłatne w holu koło recepcji, Wi-fi płatne w pokojach, salka z grami, sklep. Przy hotelu znajduje się wielofunkcyjne boisko sportowe. Zmiana pościeli i ręczników – raz na 6 dni. Codzienne sprzątanie pokoi.

 

TRANSPORT:

Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, fotele uchylne, wc, video) na trasie: Kraków/Skawina – Bułgaria – Kraków/Skawina. Wszystkie wynajmowane przez nas autokary należą do sprawdzonych przewoźników, posiadają aktualne badania techniczne, licencję na przewóz osób, oraz inne dokumenty zezwalające na przewóz osób na terenie Polski i Europy.

 

WYŻYWIENIE:

Wyżywienie trzy razy dziennie w formie bufetu: śniadanie, obiad, kolacja, przekąski w ciągu dnia.
Herbata i woda mineralna dostępna cały dzień. Podczas pobytu w restauracji oferowane jest tematyczne menu: włoskie, bułgarskie, tureckie, śródziemnomorskie.

 

OPIEKA:

Doświadczona i sprawdzona, profesjonalna kadra wychowawców.

 

UBEZPIECZENIE:

Ubezpieczenie AXA (NNW – 5000 zł, KL 10 000 EURO).
Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy-3 % wartości imprezy.

PROPONOWANE WYCIECZKI FAKULTATYWNE* (dodatkowo płatne):

 

 • WARNA+DELFINARIUM

Niezapomniana wizyta w największym w tej części Europy delfinarium, podczas której podziwiać będzie można występy tresowanych delfinów – skoki, balanse, tańce i zabawy z publicznością. Warna jest drugim co do wielkości miastem w Bułgarii. Zwiedzanie Klasztoru skalnego Aładża z XIV wieku –klasztor wykuty w skale. Monastyr Aładża ( wstęp 3 lewa) należy do dużej grupy jaskiń naturalnych, które utworzyły się w miękkich wapiennych osadach na dnie pradawnego Morza Sarmackiego. Położony wśród lasu, jest częścią Parku Krajobrazowego Złote Piaski. Przejazd przez Asparuchow Most z widokiem na zatokę, zwiedzanie Katedry Warneńskiej z XIX wieku. Polski przewodnik. Wycieczka półdniowa. Cena ok 25 Euro.

 

 • BAŁCZIK I PÓŁWYSEP KALIAKRA
  Przylądek Kaliakra – przyciągający rzesze turystów fenomen przyrody. Jest to wąski, dwukilometrowy cypel, z którego rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na morze. Dodatkową atrakcję stanowią znajdujące się na przylądku pozostałości po budowlach rzymskich, a także pojawiające się nieopodal delfiny.
  Bałczik – jedno z najbardziej urokliwych miasteczek bułgarskich. Jest on nazwany „Białym Miastem Morza Czarnego” ze względu na wapienne skały, u podnóża których się znajduje. Głównym punktem programu będzie zwiedzanie malowniczego, położonego na brzegu morza kompleksu pałacowo-ogrodowego królowej rumuńskiej Marii. Podziwiać w nich można m.in. piękne budowle, a także rezerwat kaktusów i róż. Cena ok. 30 Euro

 

 • NESEBER

Wpisany został na listę Światowego dziedzictwa kultury UNESCO. To zabytkowe miasteczko jest położone na skalistym półwyspie. Zostało założone ponad 2500 lat temu. Mieszkało tu aż 6 różnych cywilizacji. Najstarsza cerkiew z czasów bizantyjskich jest z V wieku.Półwysep to sieć wąskich krętych uliczek, które stwarzają niepowtarzalny nastrój minionej epoki. Wszystko to przypomina podróż w czasie… Brukowane uliczki, morskie widoki, domy w stylu Odrodzenia Bułgarskiego z XIX wieku.  Zwiedzanie cerkwi, spacer po starówce. Piękna promenada z widokiem na morze. Polski przewodnik. Cena ok. 26 Euro 

 

WAŻNE INFORMACJE:

 1. Wskazane jest zabranie m.in.: paszportu lub dowodu osobistego, legitymacji szkolnej obowiązkowo, leków, kremów z filtrem UV, okularów przeciwsłonecznych, nakryć głowy, strojów sportowych i kąpielowych, ręcznika oraz małego plecaka na wycieczki. Szczegółowy wykaz rzeczy które należy zabrać na kolonie dostępny jest na stronie www.lech93.pl w zakładce/Dokumenty.
 2. Sugerowane, kieszonkowe na drobne wydatki: 100 € plus na wybrane wycieczki fakultatywne.
 3. Proponujemy zabrać drobne monety (euro) na toaletę.
 4. Rekomendujemy wyrobienie bezpłatnej Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.
 5. Walutą w Bułgarii jest lew bułgarski. 1 EUR = ok. 2 lewa. Czas w Bułgarii: czas polski + 1 godz.
 6. Walutą Węgier jest forint. 1 EUR = ok. 338 HUF
 7. Istnieje możliwość zakupu posiłku w drodze powrotnej.
 8. Kartę kolonijną należy przekazać do biura najpóźniej na 3 tygodnie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.