CHORWACJA/Riwiera Makarska-Drvenik

Obóz młodzieżowy

 

Zakochaj się w Makarskiej!

Obóz  młodzieżowy (12-18 )

 

Chorwacja to kraj słynący z pięknych plaż, krystalicznie czystego ciepłego morza, egzotycznych palm i zapierających dech w piersiach widoków. Wyobrażasz sobie góry i morze w jednym miejscu? Do tego niezawodne słońce i młodzi ludzie z całego świata… To właśnie Riviera Makarska! W ciągu dnia możesz wypocząć na plaży i oddać się morskim kąpielom w krystalicznie czystej wodzie. Doskonale rozwinięta infrastruktura sportowa pozwala na aktywne spędzanie wakacji. Możesz wybrać się też na spacer po urokliwej starówce, z wąskimi uliczkami, małymi zaułkami i nieustającym wakacyjnym gwarem.


DRVENIK – to malownicza miejscowość znajdująca się w południowej części Riwiery Makarskiej (Południowa Dalmacja). Największą atrakcją Drvenika są piękne, kamienisto-żwirowe plaże w otoczeniu palmowych drzew ze stosunkowo łagodnym zejściem do morza, dzięki czemu miejsce jest dogodne także dla dzieci i osób nie umiejących pływać. Do dyspozycji gości w Drveniku jest poczta, supermarket, sklepy z pamiątkami, kantor, restauracje, pizzerie, kawiarnie.

PROGRAM

 

Chorwackie wakacje to spełnienie marzeń dla amatorów słońca, plaży i dobrej zabawy. Plażowanie i kąpiele morskie, gry integracyjne i rozgrywki sportowe na wybrzeżu. Zwiedzanie okolicy wraz z poznawaniem lokalnej kultury. Różnorodne zajęcia rekreacyjne: liczne konkursy, ciekawe wyzwania, możliwość dodatkowego wykupienia wycieczek fakultatywnych.

 


TERMIN I CENA

TERMINCENA
*22.07.-02.08.2021r (pobyt 23.07-01.08.2021r)2100 zł
turnus 12 dniowe, 10 dni pobytu
* NA ZAPYTANIE


CENA ZAWIERA

 • 9 noclegów w Villa Sax;
 • 3 posiłki dziennie (śniadanie – bufet szwedzki, lunch, ciepła obiadokolacja), woda do posiłków, owoce lub ciasto na deser, suchy prowiant na drogę powrotną;
 • przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, fotele uchylne, wc, video); Wszystkie wynajmowane przez nas autokary należą do sprawdzonych przewoźników, posiadają aktualne badania techniczne, licencję na przewóz osób, oraz inne dokumenty zezwalające na przewóz osób na terenie Polski i Europy.
 • ubezpieczenie UNIQUA (KL 10 000 EUR i NNW 5000 ZŁ);
 • opieka medyczna (lekarz na telefon);
 • opieka rezydenta;
 • realizację ramowego programu;

CENA NIE ZAWIERA

 • obowiązkowa dopłata – klimatyczno/meldunkowa – 15 euro/osoba (zbierane przez pilota w autokarze)
 • opłaty za wycieczki fakultatywne

RAMOWY PROGRAM POBYTU

1 dzień

W godzinach poranno – południowych zbiórka i wyjazd ze Skawiny i Krakowa, przejazd przez do Chorwacji.

2 dzień

Przyjazd do Drvenika w godzinach dopołudniowych, zakwaterowanie, obiadokolacja, zwiedzanie okolicy, nocleg;

3-10 dzień

Plażowanie i kąpiele morskie, realizacja programu wypoczynku; możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych;

11 dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoi, pobranie suchego prowiantu, wyjazd w drogę powrotną, w czasie przejazdu – wycieczka i zwiedzanie TROGIRU (to miasto leżące w środkowej Dalmacji, w pobliżu Splitu, często nazywane Małą Wenecją. Trogir usytuowany jest na małej wyspie, stąd wygląda jak zamek na wodzie. W Trogirze fascynuje całość zabudowy, z wąskimi uliczkami, nastrojowymi kawiarenkami i zabytkami, które są przykładem kunsztu kamieniarskiego i architektonicznego. Całe miasto znajduje się pod ochroną UNESCO.), wyjazd do Polski,

12 dzień

Przyjazd do Polski (do Krakowa i Skawiny) w godzinach popołudniowych.


ZAKWATEROWANIE

VILLA SAX – Villa znajduje się ok. 30 m od żwirowej plaży (częściowo osłonięta piniami). Kameralny, trzypiętrowy budynek, otoczony laskiem piniowym. Posiada funkcjonalnie urządzone pokoje 2, 3 i 4-osobowe, wyposażone w TV, lodówkę, klimatyzację, łazienkę, balkon. Część apartamentów posiada mini aneksy kuchenne, pozostałe mini aneksy na korytarzu. Na terenie obiektu – Wi-Fi, świetlica ze stolikami i krzesłami. .

TRANSPORT

Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, fotele uchylne, wc, video) na trasie: Skawina- Kraków – Chorwacja – Kraków-Skawina.
Wszystkie wynajmowane przez nas autokary należą do sprawdzonych przewoźników, posiadają aktualne badania techniczne, licencję na przewóz osób, oraz inne dokumenty zezwalające na przewóz osób na terenie Polski i Europy.

WYŻYWIENIE

Trzy posiłki dziennie – śniadanie – bufet szwedzki, lunch (lekkie danie jednogarnkowe), ciepła obiadokolacja, woda do posiłków, suchy prowiant na drogę powrotną.

OPIEKA

Doświadczona i sprawdzona, profesjonalna kadra wychowawców, rezydent tłumacz na miejscu, ratownik miejscowy na plaży, opieka medyczna (lekarz na miejscu – na telefon).

UBEZPIECZENIE

Ubezpieczenie UNIQA (KL 10 000 EUR i NNW 5000 ZŁ).
Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy-3 % wartości imprezy.

ZAJĘCIA I WYCIECZKI FAKULTATYWNE* (dodatkowo płatne):

 • DUBROWNIK (UNESCO) (perła Adriatyku)- przejazd do Dubrovnika ok. 3 godz.- postój po drodze w Neum (ok. 20 min.), w Dubrowniku czas wolny przed lub po zwiedzaniu z przewodnikiem (PL), mury obronne, Pałac Rektorów, Klasztor Franciszkanów-najstarsza apteka, – ok. 48 euro/os.
 • ŠIBENIK + PARK NARODOWY KRKA – przejazd do Šibenika, spacer ze zwiedzaniem miasta m.in., katedra św. Jakuba (UNESCO), pałac rektorów, Plac Republiki Chorwackiej, widok na twierdzę św. Mikołaja, przejazd do PN Krka – spacer wśród krystalicznych wód rzeki Krka i licznych wodospadów, możliwość kąpieli w kąpieliskach przy kaskadach wodnych. Po zakończeniu powrót do obiektu na obiadokolację –ok. 50 euro/os.
 • SPLIT I OMIŚ w Splicie, wpisanym na listę UNESCO, zobaczycie m.in. Pałac Dioklecjana, Świątynie Jowisza, Katedrę św. Dujmy. Omiś to dawne gniazdo pirackie, pełne uroku, przepięknie położone miasteczko w ujściu rzeki Cetiny – ok. 30 euro/os.
 • RAFTING NA RZECE CETINA niezapomniana przygoda na jednej z najpiękniejszych rzek Chorwacji! Rafting podniesie Ci adrenalinę odpowiednio wysoko, a potem opowieściom nie będzie końca. Spływ nie wymaga wcześniejszego przygotowania, uczestnicy mają kaski, kapoki. Nad bezpieczeństwem czuwa doświadczony skiper. Z własnego wyposażenia potrzebne są buty do wody- ok. 30 euro/os.
 • FISH PICNIC – HVAR, BRAĆ – wypłynięcie w godzinach porannych. Rejs stateczkiem (ok. 2.15 h) wycieczkowym na wyspę Hvardo wioski rybackiej Vrboska, czas wolny ok 1 h – indywidualny spacer. Przepłynięcie na wyspę Brac (ok. 50 min.) do miejscowości Bol – plażowanie na znanej plaży Zlatni Rat – Zloty Róg. Plaży, która zmienia swoje położenie w zależności od prądów morskich i kierunku wiatru. Podczas rejsu na statku serwowana jest ryba z grilla, oraz dalmatyńska rakija i wino – ok. 30 euro/os.
 • MEDJUGORJE + MOSTAR Medjugorje (Bośnia i Hercegowina) jedno z największych centrów pielgrzymkowych na Bałkanach – wejście na Górę Objawień, w miarę możliwości Msza Św.(w j. polskim)- przejazd do MOSTARU-zwiedzania z przewodnikiem starego miasta, m. in. tureckie domy, łaźnie, słynny stary most turecki, meczet, czas wolny. – ok. 55 euro/os.

WAŻNE INFORMACJE

 • Tarcza wakacyjna: w przypadku obowiązywania obostrzeń związanych z wyjazdem z Polski lub wjazdem do Chorwacji, do dnia 31.05.2021 proponujemy możliwość bez kosztowego przepisania uczestnika na dowolną kolonię z naszej oferty.
 • Uczestnik zobowiązany jest do posiadania dowodu tożsamości (paszport, dowód, dowód tymczasowy) ważnego minimum pół roku od daty powrotu z imprezy
 • Sugerowane, kieszonkowe na drobne wydatki: 100 EUR plus na wybrane wycieczki fakultatywne.
 • Wskazane jest zabranie: legitymacji szkolnej obowiązkowo, kremów z filtrem UV, okularów przeciwsłonecznych, nakryć głowy, strojów sportowych i kąpielowych, ręcznika oraz małego plecaka na wycieczki.
 • Przejazd na trasie: granica Kraków – Drvenik (ok. 1.300 km). Podczas przejazdu przerwy organizowane są co ok. 4 godz. Dłuższa przerwa przewidziana jest na Słowacji– możliwość zjedzenia ciepłego posiłku koszt od 5 EUR.
 • Proponujemy zabrać drobne monety (euro) na toaletę.
 • W trakcie powrotu do Polski uczestnicy otrzymują suchy prowiant w formie pikników, na postojach, jednak z uwagi na czas przejazdu prosimy o zabezpieczenie uczestników w środki na zakup sobie ewentualnych dodatkowych posiłków i napojów.
 • Rekomendujemy wyrobienie bezpłatnej Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.
 • Kartę kolonijną należy przekazać do biura najpóźniej na 3 tygodnie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.