Czerwiec w Grecji

Side 1 av 4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Side 2 av 4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Side 3 av 4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Side 4 av 4
 
 
 
 
 
 
 
 

GRECJA - LEPTOKARIA - RIWIERA OLIMPIJSKA

SŁONECZNE PLAŻE U PODNÓŻA OLIMPU

Wczasy

Leptokaria

najbardziej znana i atrakcyjna miejscowość na Riwierze Olimpijskiej w Grecji. Kurort ten położony jest nad Morzem Egejskim, zaledwie 30 kilometrów od słynnej góry Bogów czyli Olimpu oraz w odległości ok. 100 km od Salonik. To typowe miasteczko greckie charakteryzujące się atmosferą wakacyjnego odpoczynku i letniej beztroski. Posiada bogate zaplecze handlowe i gastronomiczne, w tym liczne restauracje, nadmorskie knajpki i dyskoteki. Wymarzone miejsce dla dzieci i młodzieży. Bez trudu każdy znajdzie coś dla siebie. Na miłośników leniuchowania czeka słońce, piękna, szeroka plaża i błękitne Morze Egejskie. Aktywniejsi mają do dyspozycji szeroką gamę sportów wodnych, plażowych, oraz bardziej tradycyjnych. Natomiast wieczorem gościnni Grecy zapraszają do włączenia się w gwarne życie miasteczka.


ZAKWATEROWANIE:

Niewielki, rodzinny Hotel 3* "DAFNI" (wg kategoryzacji greckiej), położony tuż przy plaży, wzdłuż obsadzonej palmami nadmorskiej promenady. Pokoje 2, 3, 4 - osobowe z własnym węzłem sanitarnym, TV-SAT, lodówką i balkonem. W pobliżu boiska sportowe i tętniące życiem centrum kurortu.


TRANSPORT:

Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, fotele uchylne, wc, video) na trasie: Kraków - Leptokaria - Kraków.

WYŻYWIENIE:

Smaczne i zdrowe posiłki, kuchnia lokalna z polskim dodatkami.
Śniadanie w formie szwedzkiego stołu - kuchnia europejska jak i miejscowe przysmaki, kawa, herbata, napoje.
Obiadokolacja - Pierwsze i drugi danie serwowane do stolika.
Posiłki w Hotelu Dafni Plus - klimatyzowana restauracja, obsługa kelnerska (odległość ok 200m).
Turnus rozpoczyna się od obiadokolacji i kończy śniadaniem.

UBEZPIECZENIE:

Ubezpieczenie KL i NNW 5000
Możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości ceny)

Obowiązkowo należy zabrać ważny paszport lub dowód osobisty. W przypadku osób niepełnoletnich można wyrobić tymczasowy dowód osobisty.

CENA ZAWIERA:

  • Transport lux autokarem-Wszystkie wynajmowane przez nas autokary należą do sprawdzonych przewoźników, posiadają aktualne badania techniczne, licencję na przewóz osób, oraz inne dokumenty zezwalające na przewóz osób na terenie Polski i Europy.
  • Opieka pilota na trasie
  • 7 noclegów w Hotelu 3* Dafni (wg kategoryzacji greckiej
  • Wyżywienie (2 x dziennie)
  • Opiekę rezydenta polskojęzycznego (wieloletni współpracownik hotelu DAFNI i DAFNI PLUS oraz naszego biura, doskonale znający Leptokarię, kulturę i język grecki)
  • Ubezpieczenie KL i NNW 5000
  • 3 atrakcje: Zwiedzanie Salonik, Wycieczkę Litochoro +Olimp, wieczór degustacyjny(wino, oliwki, ser),

CENA NIE ZAWIERA:

  • Opłaty TFG płatne przy podpisaniu umowy 10 zł
  • Opłaty klimatyczno-meldunkowej 10 euro płatne na miejscu w Grecji.
  • Klimatyzacja dla chętnych 5 euro pokój/dzień


WYCIECZKA W PAKIECIE:

LITOCHORO + OLIMP - Dzięki tej wycieczce poznacie Państwo religijne centrum starożytnej Grecji. Słynną górę bogów Olimp, z najwyższym szczytem w Grecji tj. MITIKAS 2918 m. n.p.m., przejedziemy do miasteczka LITOCHORO, a następnie przespacerujemy się pięknym kanionem rzeki ENIPEAS.


PROPONOWANE WYCIECZKI FAKULTATYWNE

ATENY (ok 50€ + dodatkowo płatne 12€ bilety wstępu)- stolica i największe miasto Grecji. Jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych Europy z zabytkami kultury antycznej. Do najważniejszych zabytków Aten należą: zespół architektoniczny Akropolu, Agora Rzymska i Grecka, Świątynia Zeusa, Luk Hadriana, Muzeum Ateńskie, Wieża Wiatrów, itd.

SKIATOS (ok 45€) - Wycieczka statkiem na najmniejszą z wysp archipelagu Sporad. Podczas rejsu przystanek w stolicy wyspy Chora która słynie z wspaniałych wąskich uliczek i licznych greckich tawern. Najważniejszą atrakcją wyspy jest słoneczna plaża w Koukounaries, która jest uważana za jedną z najpiękniejszych w Grecji. Podczas rejsu nauka oryginalnego tańca Zorby.

WIECZÓR GRECKI (ok 25€)- oferujemy państwu niezapomniany wieczór o charakterze typowo greckim z tańcami, specjałami lokalnej kuchni i zabawą. Jest to niepowtarzalna okazja do nauczenia się Zorby.

DELFY (ok 45€ + dodatkowo płatne 15€ bilety wstępu do zwiedzanych obiektów)- obecnie Kastri, w starożytności miasto greckie, miejsce słynnej wyroczni Apollina, położone w Fokidzie u stóp Parnasu. Centrum Amfiktionii Delfickiej. Miasto zamieszkiwali w większości drobni przekupnie i handlarze dewocjonaliami. Wielki wpływ polityczny wyroczni delfickiej i płynące z niej dochody stały się przyczyną licznych wojen prowadzonych na tym terenie.

METEORY (ok 30 + 3 bilet wstępu) - Meteory po grecku znaczy dokładnie "zawieszone w powietrzu''. W niezwykłej scenerii, na szczytach sterczących pionowo brył skalnych mieści się zespół 24 klasztorów Meteora, zaliczanych do najcenniejszych zabytków sztuki bizantyjskiej przełomu XIV i XV wieku. To potężne centrum ortodoksyjnego kościoła. Od XI w. Meteory uważane są za obraz wielkości Boga. Wznoszą się jako skalisty las w Grecji, na równinie Tesalskiej, blisko miasta Kalambaka. Tam mnisi wyrabiają sobie cnotę posłuszeństwa, próbują się odzwyczaić od swoich nawyków.
TERMINY I CENY

14.06-23.06.2019*
(pobyt: 15.06-22.06.2019)
SPRZEDAŻ TRWA

CENA: 1450 zł
Turnus 10 dniowy 8 dni pobytu


INFORMACJA O ZNIŻKACH:
trzecia osoba w pokoju rabat 100 zł
dziecko do lat 3 350 zł (bez świadczeń ) jako trzecia lub czwarta osoba w pokoju
dziecko do lat 7 1150 jako trzecia lub czwarta osoba w pokoju

* Możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości ceny)

Ramowy plan wypoczynku:

1 dzień:
w godzinach porannych zbiórka i wyjazd z Krakowa, przejazd przez Słowację Węgry, Serbię, Macedonię, Grecję;
2 dzień:
przyjazd do Leptokarii w godzinach południowych, zakwaterowanie, obiadokolacja, zwiedzanie okolicy, nocleg;
3-8 dzień :
wypoczynek indywidualny, realizacja wycieczki Litochoro+Olimp, możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych;
9 dzień:
po śniadaniu wykwaterowanie z pokoi, złożenie bagaży, ostatnie zakupy, wyjazd do Polski, pożegnanie z Grecją, przejazd przez Macedonię;
10 dzień:
przejazd przez Serbię, Węgry, Słowację. Przyjazd do Polski (do Krakowa) w godzinach popołudniowych.


DOKUMENTY DO POBRANIA