Grecja-hotel Dafni

Side 1 av 4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Side 2 av 4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Side 3 av 4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Side 4 av 4
 
 
 
 
 
 

GRECJA - LEPTOKARIA - RIWIERA OLIMPIJSKA

SŁONECZNE PLAŻE U PODNÓŻA OLIMPU

Leptokaria - najbardziej znana i atrakcyjna miejscowość na Riwierze Olimpijskiej w Grecji. Kurort ten położony jest nad Morzem Egejskim, zaledwie 30 kilometrów od słynnej góry Bogów czyli Olimpu oraz w odległości ok. 100 km od Salonik. To typowe miasteczko greckie charakteryzujące się atmosferą wakacyjnego odpoczynku i letniej beztroski. Posiada bogate zaplecze handlowe
i gastronomiczne, w tym liczne restauracje, nadmorskie knajpki i dyskoteki. Wymarzone miejsce dla dzieci i młodzieży. Bez trudu każdy znajdzie coś dla siebie. Na miłośników leniuchowania czeka słońce, piękna, szeroka plaża i błękitne Morze Egejskie. Aktywniejsi mają do dyspozycji szeroką gamę sportów wodnych, plażowych, oraz bardziej tradycyjnych. Natomiast wieczorem gościnni Grecy zapraszają do włączenia się w gwarne życie miasteczka.


ZAKWATEROWANIE:

Niewielki, rodzinny Hotel "DAFNI"3*, położony tuż przy plaży, wzdłuż obsadzonej palmami nadmorskiej promenady. Pokoje 2, 3, 4 - osobowe z własnym węzłem sanitarnym, TV-SAT, lodówką i balkonem. W pobliżu boiska sportowe i tętniące życiem centrum kurortu.

TRANSPORT:

Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, fotele uchylne, wc, video) na trasie: Kraków - Leptokaria - Kraków.
Wszystkie wynajmowane przez nas autokary należą do sprawdzonych przewoźników, posiadają aktualne badania techniczne, licencję na przewóz osób, oraz inne dokumenty zezwalające na przewóz osób na terenie Polski i Europy.


WYŻYWIENIE:

Śniadanie w formie szwedzkiego stołu - kuchnia europejska jak i miejscowe przysmaki, kawa, herbata, napoje.
Obiadokolacja - Pierwsze i drugie danie serwowane oraz bufet sałatkowy.
Posiłki w Hotelu Dafni Plus - klimatyzowana restauracja, obsługa kelnerska.


UBEZPIECZENIE:

Ubezpieczenie AXA (KL i NNW).

Proponowane wycieczki fakultatywne:

OLIMP+LITOCHORO
22 € /os. Dzięki tej wycieczce poznacie Państwo religijne centrum starożytnej Grecji. Słynną górę bogów Olimp, z najwyższym szczytem w Grecji tj. MITIKAS 2918 m. n.p.m. W programie m. in.: miasteczko LITOCHORO i wioska PALEO PANTELEIMONAS, spacer pięknym kanionem rzeki ENIPEAS, a następnie szlakiem wiodącym przez teren Olimpijskiego Parku Narodowego wycieczka uda się do schroniska " STAWROS" na wys. 950 m n.p.m., skąd można zobaczyć przepiękne widoki na Zatokę Termańską oraz szczyty górskie.

SALONIKI + PARK WATERLAND
35 € /os.Miasto w północnej Grecji, nad Zatoką Salonicką (Morze Egejskie). Drugie co do wielkości (po Atenach) miasto Grecji. Jednolity zespół miejski składa się z wielu gmin, formalnie stanowiących oddzielne jednostki administracyjne. Formalnie, centralna gmina, ta o nazwie Thessaloniki, liczy 385,4 tys. mieszkańców, a cały zespół urbanistyczny Salonik 1,084 mln mieszkańców. Saloniki to ośrodek administracyjny największego greckiego regionu Macedonia, nieoficjalnie nazywany "współstolicą" (Grecji) lub stolicą Macedonii (Macedonii Egejskiej). Prężne i z tradycjami centrum naukowo-akademickie, miejsce licznych kongresów i wystaw międzynarodowych, węzeł transbałkańskich autostrad. Zabytki Salonik: Biała Wieża, Łuk Galeriusza, Rotunda, Bazylika św. Dymitriusza.

METEORY
- 30 € /os + 3 € bilet wstępu. Po grecku oznaczają "zawieszone w powietrzu''. W niezwykłej scenerii, na szczytach sterczących pionowo brył skalnych, mieści się zespół 24 klasztorów Meteora, zaliczanych do najcenniejszych zabytków sztuki bizantyjskiej przełomu XIV i XV wieku. To potężne centrum ortodoksyjnego kościoła. Od XI w. Meteory uważane są za obraz wielkości Boga. Wznoszą się jako skalisty las w Grecji, na równinie Tesalskiej, blisko miasta Kalambaka.
Tam mnisi wyrabiają sobie cnotę posłuszeństwa, próbują się odzwyczaić od swoich nawyków.

ATENY
- 50 € /os. (+ legitymacja szkolna lub + 20 € dla osób nie posiadających legitymacji) Dzięki tej wycieczce będziecie mieli okazję poznać stolicę, a zarazem największe miasto w Grecji, które słynie z bogactwa zabytków okresu starożytnego.

SKIATOS
- 40 € /os. REJS NA JEDNĄ Z NAJPIĘKNIEJSZYCH WYSP ŁĄCZĄCY ZARÓWNO ZABAWĘ ORAZ OKAZJĘ DO POZNANIA NIECODZIENNEJ GRECJI.

EDESSA POZAR

30/os.-rekreacyjna wycieczka w góry Wora, gdzie w miejscowości Edessa- miasto czereśni - znajduje się największy grecki wodospad Karanos, którego będziemy podziwiać. Udamy się do Pozar, zwany też Arideą, gdzie w malowniczym wąwozie płyną równolegle dwie rzeki, z których jedna o temperaturze 37 stopni C ma właściwości lecznicze. Tam spędzimy czas relaksując się w ciepłych wodachWAŻNE INFORMACJE:

 1. Uczestnik zobowiązany jest do posiadania dowodu tożsamości (paszport, dowód, dowód tymczasowy) ważnego minimum pół roku od daty powrotu z imprezy.
 2. Sugerowane, kieszonkowe na drobne wydatki: 100 EUR plus na wybrane wycieczki fakultatywne.
 3. Wskazane jest zabranie: legitymacji szkolnej obowiązkowo, kremów z filtrem UV, okularów przeciwsłonecznych, nakryć głowy, strojów sportowych i kąpielowych, ręcznika oraz małego plecaka na wycieczki.
 4. Przejazd na trasie: granica Kraków - Leptokaria (ok. 1.500 km) - ok. 21 godzin przez Słowację Węgry, Serbię, Macedonię, Grecję. Podczas przejazdu przerwy organizowane są co ok. 4 godz. Dłuższa przerwa przewidziana jest na Słowacji- możliwość zjedzenia ciepłego posiłku koszt od 5 EUR.
 5. Proponujemy zabrać drobne monety (euro) na toaletę.
 6. Zakwaterowanie pierwszego dnia pobytu ok. godziny 14.00.
 7. W trakcie powrotu do Polski uczestnicy otrzymują suchy prowiant w formie pikników, na postojach, jednak z uwagi na czas przejazdu prosimy o zabezpieczenie uczestników w środki na zakup sobie ewentualnych dodatkowych posiłków i napojów.
 8. Rekomendujemy wyrobienie bezpłatnej Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

TERMINY I CENY

02.07.-13.07.2019
SPRZEDAŻ ZAKOŃCZONA
CENA: 1700 zł
Turnus 12 dniowy 10 dni pobytu
11.07.-22.07.2019
SPRZEDAŻ TRWA
CENA: 1700 zł
Turnus 12 dniowy 10 dni pobytu
20.07.-31.07.2019
SPRZEDAŻ TRWA
CENA: 1700 zł
Turnus 12 dniowy 10 dni pobytu
29.07-09.08.2019
BRAK MIEJSC
CENA: 1700 zł
Turnus 12 dniowy 10 dni pobytu
07.08-18.08.2019
SPRZEDAŻ TRWA
CENA: 1700 zł
Turnus 12 dniowy 10 dni pobytu

CENA ZAWIERA:

 • 9 noclegów w Hotelu Dafni 3*;
 • 2 posiłki dziennie, napoje do posiłków, owoce,
 • przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, fotele uchylne, wc, video);
 • ubezpieczenie AXA (NNW 5000 zł KL 10 000 EURO);
 • opieka medyczna (lekarz na telefon);
 • opieka pilota;
 • opiekę rezydenta polskojęzycznego (wieloletni wpółpracownik naszego biura, doskonale znający Leptokarię, kulturę i język grecki)
 • realizację ramowego programu.
 • opłata TFG
CENA NIE ZAWIERA:
 • Opłaty klimatyczno-meldunkowej 10 euro płatne na miejscu w Grecji.
 • Klimatyzacja dla chętnych 5 euro pokój/dzień

Ramowy plan wypoczynku:

1 dzień:
w godzinach poranno-południowych zbiórka i wyjazd z Krakowa, przejazd przez Słowację Węgry, Serbię, Macedonię, Grecję;
2 dzień:
przyjazd do Leptokarii w godzinach dopołudniowych, zakwaterowanie, obiadokolacja, zwiedzanie okolicy, nocleg;
3-10 dzień:
plażowanie i kąpiele morskie pod opieką ratownika, realizacja programu wypoczynku;
11 dzień:
po śniadaniu wykwaterowanie z pokoi, złożenie bagaży, ostatnie zakupy (plażowanie), lunch, pożegnanie z Grecją, przejazd przez Macedonię;
12 dzień:
przejazd przez Serbię, Węgry, Słowację. Przyjazd do Polski (do Krakowa) w godzinach popołudniowych.


DOKUMENTY DO POBRANIA