Majówka w Grecji - super okazja!

Side 1 av 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Side 2 av 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

GRECJA - LEPTOKARIA

Super MAJÓWKA - 3 dni urlopu i aż 9 dni wolnego!

Wykorzystaj okazje na Greckie Wakacje - długi słoneczny dzień, temperatura do 25 stopni, a woda cieplejsza niż latem w Bałtyku, ponadto zdrowy mikroklimat - nic tylko jechać! Wystarczająco ciepło, by odpocząć na plaży, nie za gorąco, by zwiedzać. Pięknie, zielono i pachnąco - po prostu wiosna w Grecji!
LEPTOKARIA - najbardziej znana i atrakcyjna miejscowość na Riwierze Olimpijskiej w Grecji. Kurort ten położony jest nad Morzem Egejskim, zaledwie 30 kilometrów od słynnej góry Bogów czyli Olimpu oraz w odległości ok. 100 km od Salonik.
To typowe miasteczko greckie charakteryzujące się atmosferą wakacyjnego odpoczynku i letniej beztroski. Posiada bogate zaplecze handlowe i gastronomiczne, w tym liczne restauracje, nadmorskie knajpki i dyskoteki. Wymarzone miejsce dla dzieci i młodzieży. Bez trudu każdy znajdzie coś dla siebie.
Na miłośników leniuchowania czeka słońce, piękna, szeroka plaża i błękitne Morze Egejskie. Aktywniejsi mają do dyspozycji szeroką gamę sportów wodnych, plażowych, oraz bardziej tradycyjnych. Natomiast wieczorem gościnni Grecy zapraszają do włączenia się w gwarne życie miasteczka.

ZAKWATEROWANIE:

Hotel DAFNI PLUS - Nowoczesny obiekt, wybudowany w 2009 roku. Znajduje się w spokojnej części miejscowości, w odległości ok. 120 m od plaży, a zaledwie kilka kroków od centrum. Jeden z najładniejszych budynków w Leptokarii. Pokoje 2 - 4 osobowe z własnym węzłem sanitarnym i balkonem. Każdy pokój wyposażony jest w TV-SAT i aneks kuchenny, lodówkę, dwu-palnikową kuchenkę oraz podstawowe naczynia. Na terenie obiektu jest restauracja i bezpłatny dostęp do Wi-FI. Hotel jest monitorowany i ogrodzony.

WYŻYWIENIE:

Na terenie hotelu znajduje się restauracja, gdzie serwowane są smaczne i zdrowe posiłki.
Śniadanie w formie szwedzkiego stołu - kuchnia europejska jak i miejscowe przysmaki, kawa, herbata, napoje.
Obiadokolacja - posiłki serwowane oraz bufet sałatkowy, do tego kieliszek wina lub napój.
Turnus rozpoczyna się od obiadokolacji i kończy śniadaniem.

Cena zawiera:

  • Transport lux autokarem
Wszystkie wynajmowane przez nas autokary należą do sprawdzonych przewoźników, posiadają aktualne badania techniczne, licencję na przewóz osób, oraz inne dokumenty zezwalające na przewóz osób na terenie Polski i Europy.
  • Opieka pilota na trasie
  • 7 noclegów w Hotelu Dafni PLUS
  • Wyżywienie (2 x dziennie)
  • Opiekę rezydenta polskojęzycznego (wieloletni współpracownik hotelu DAFNI i DAFNI PLUS oraz naszego biura, doskonale znający Leptokarię, kulturę i język grecki)
  • Ubezpieczenie KL i NNW
  • Wycieczka: Litochoro +Olimp

LITOCHORO + OLIMP - Dzięki tej wycieczce poznacie Państwo religijne centrum starożytnej Grecji. Słynną górę bogów Olimp, z najwyższym szczytem w Grecji tj. MITIKAS 2918 m. n.p.m., przejedziemy do miasteczka LITOCHORO, a następnie przespacerujemy się pięknym kanionem rzeki ENIPEAS.


Wycieczki fakultatywne :

ATENY (45€ + 12€ bilety wstępu)- stolica i największe miasto Grecji. Jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych Europy z zabytkami kultury antycznej. Do najważniejszych zabytków Aten należą: zespół architektoniczny Akropolu, Agora Rzymska i Grecka, Świątynia Zeusa, Luk Hadriana, Muzeum Ateńskie, Wieża Wiatrów, itd.

SKIATOS (40€) - Wycieczka statkiem na najmniejszą z wysp archipelagu Sporad. Podczas rejsu przystanek w stolicy wyspy Chora która słynie z wspaniałych wąskich uliczek i licznych greckich tawern. Najważniejszą atrakcją wyspy jest słoneczna plaża w Koukounaries, która jest uważana za jedną z najpiękniejszych w Grecji. Podczas rejsu nauka oryginalnego tańca Zorby.

WIECZÓR GRECKI (25€)- oferujemy państwu niezapomniany wieczór o charakterze typowo greckim z tańcami, specjałami lokalnej kuchni i zabawą. Jest to niepowtarzalna okazja do nauczenia się Zorby.

DELFY (35€ + 15€ bilety wstępu do zwiedzanych obiektów)- obecnie Kastri, w starożytności miasto greckie, miejsce słynnej wyroczni Apollina, położone w Fokidzie u stóp Parnasu. Centrum Amfiktionii Delfickiej. Miasto zamieszkiwali w większości drobni przekupnie i handlarze dewocjonaliami. Wielki wpływ polityczny wyroczni delfickiej i płynące z niej dochody stały się przyczyną licznych wojen prowadzonych na tym terenie.

METEORY (30 EUR + 3 EUR bilet wstępu) - Meteory po grecku znaczy dokładnie "zawieszone w powietrzu''. W niezwykłej scenerii, na szczytach sterczących pionowo brył skalnych mieści się zespół 24 klasztorów Meteora, zaliczanych do najcenniejszych zabytków sztuki bizantyjskiej przełomu XIV i XV wieku. To potężne centrum ortodoksyjnego kościoła. Od XI w. Meteory uważane są za obraz wielkości Boga. Wznoszą się jako skalisty las w Grecji, na równinie Tesalskiej, blisko miasta Kalambaka. Tam mnisi wyrabiają sobie cnotę posłuszeństwa, próbują się odzwyczaić od swoich nawyków.

TERMIN I CENA:

OFERTA LAST MINUTE!!! 1150 ZŁ**

Termin Pobyt Cena
27.04-6.05.2018 r.
(28.04-05.05.2018) 1 250 zł

INFORMACJA O ZNIŻKACH:
TRZECIA OSOBA W POKOJU - rabat 100 zł
DZIECKO DO LAT 3 - 350 zł (bez świadczeń) jako trzecia lub czwarta osoba w pokoju
DZIECKO DO LAT 7 - 995 zł jako trzecia lub czwarta osoba w pokoju

* Możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości ceny)
** + opłata klimatyczna 10 EUR

Ramowy program wypoczynku:
1 dzień: w godzinach popołudniowych zbiórka i wyjazd z Krakowa, przejazd przez Słowację Węgry, Serbię, Macedonię, Grecję;
2 dzień: przyjazd do Leptokarii w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie, obiadokolacja, zwiedzanie okolicy, nocleg;
3-8 dzień: wypoczynek indywidualny, realizacja wycieczki Litochoro +Olimp, możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych;
9 dzień: po śniadaniu wykwaterowanie z pokoi, złożenie bagaży, ostatnie zakupy (plażowanie), wyjazd do Polski, pożegnanie z Grecją, przejazd przez Macedonię;
10 dzień: przejazd przez Serbię, Węgry, Słowację. Przyjazd do Polski (do Krakowa) w godzinach popołudniowych.

DOKUMENTY DO POBRANIA