PODRÓŻE MAŁE I DUŻE

KOLONIA ODKRYWCÓW

04-10.07.2022

Podróże małe i duże!??

Kolonia dla dzieci w wieku 6-16 lat


TERMIN I CENA

 

04-10.07.2022

1750 zł /osoba


CENA ZAWIERA

 • 6 noclegów w ośrodku “Świętokrzyska Polana”;
  Wyżywienie: śniadanie, obiad + podwieczorek i kolacja;
 • Transport: przejazd autokarem na trasie Kraków – Ośrodek – Kraków
 • Transfery na wycieczki
 • Realizacja programu z biletami wstępu
 • Opieka wychowawcza: doświadczona i sprawdzona, kadra, mająca doskonały kontakt z dziećmi;
 • Ubezpieczenie Uniqa (NNW – 5000 zł);

Gotowi na niezapomniany i inspirującą kolonię? Odkryjcie z nami Góry Świętokrzyskie – najstarsze góry w Polsce. To niesamowita, tajemnicza kraina, geologiczny raj i prawdziwa skarbnica wiedzy dla miłośników archeologii i paleontologii. Świętokrzyskie czaruje. Inspiracji będziemy szukać podczas rekreacyjnych wędrówek górskich i wypadu na Łysą Górę, z którą związane są przeróżne legendy…


PROGRAM KOLONII:

 • Wycieczka autokarowo/piesza „Świętokrzyskie tajemnice” – wyprawa w stronę tajemniczej i owianej legendami Łysej Góry. Jak głosi legenda, to właśnie tu wiedźmy paliły ogniska, sporządzały tajemnicze eliksiry i przygotowywały nowe czary, a gdy rozlegało się „pierwsze pianie kura” wsiadały na miotły i z wyciem wichru odlatywały. Tyle legenda… a jak jest dziś? Uczestnicy zdobędą drugi co do wielkości szczytu w Górach Świętokrzyskich. Święty Krzyż nazywany też Łysą Górą. Będąc na szczycie zobaczą platformę widokową na świętokrzyskie gołoborza, pozostałości wału pogańskiego. Odwiedzą również Sanktuarium z Relikwiami Drzewa Krzyża Świętego (kościół Św. Trójcy, kaplicę Oleśnickich, Muzeum Misyjne, krypty ze spoczywającym w nich Jeremim Wiśniowieckim)
  Sabat Krajno. Maksimum atrakcji: Aleja Miniatur, gdzie znajdują się najciekawsze obiekty odwiedzane w Europie i na świecie: Wieża Eiffla, Piramida Cheopsa, Opera w Sydney, Krzywa wieża w Pizie i wiele innych, park linowy, kino 6D, park linowy i wiele innych atrakcji.
 • Kielce – zwiedzanie Geo Parku Kadzielnia – Centrum Geoedukacji to miejsce, gdzie w przystępny sposób przekazywana jest wiedza geologiczną i geograficzną, z wykorzystaniem nowoczesnych metod i narzędzi edukacyjnych. Wizyta w Jaskiniach na Kadzielni – Trasę turystyczną tworzy system jaskiniowy o długości 140 m, składający się z trzech jaskiń: Jaskinia Odkrywców, Prochownia i Szczelina na Kadzielni. Początkowo były to osobne groty, jednak postanowiono je połączyć, aby ułatwić odwiedzającym zwiedzanie.
 • Tokarnia, zwiedzanie Parku Etnograficznego i ciekawe warsztaty.
 • Bałtowski Kompleks Turystyczny. Kiedyś wędrowały tędy dinozaury – ich ślady nadal można oglądać w tutejszych wąwozach. Dzisiaj miejsce to odwiedza wielu młodych odkrywców. Dzięki rozmaitości atrakcji mają szansę na bezpośredni kontakt z przyrodą: lasem, wodą i dzikimi zwierzętami ale również mogą odbyć podróż w głąb historii Polski, czy do tajemniczych czasów prehistorycznych gigantów. Zwiedzanie rozpoczyna się od trasy turystycznej, gdzie naturalnej wielkości dinozaury rozmieszczone są w charakterystycznym dla nich środowisku. W Muzeum Jurajskim zobaczyć można skamieniałości jeżowców, ryb itp. oraz zęby, kręgi i tropy dinozaurów, oceanarium przeniesie w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Następnie – przejażdżka szkolnym autobusem przez Zwierzyniec Bałtowski, spotkanie z jeleniami Dybowskiego, danielami, muflonami, stadem bydła szkockiego oraz kozicami śruborogimi. Alpaki, lamy, owce, koniki polskie czy zabawne osły możemy obserwować w naturalnym środowisku, niemal na wyciągnięcie ręki. Polska w miniaturze to miejsce z najciekawszymi zabytkami architektonicznymi powstałymi na przestrzeni 500 lat, w obecnych granicach Polski. Sabatówka to magiczne miejsce. Tu nierzeczywiste przeplata się z realnym.
 • Centrum Leonarda da Vinci – To drugi co do wielkości, po warszawskim Centrum Kopernik, park nauki w Polsce. W Centrum Leonardo da Vinci wszystkie eksperymenty naukowe można przeprowadzić samemu, a służą do tego bardzo ciekawe eksponaty, które zmieniają zdobywanie wiedzy w zabawę. Kręcąc się na karuzeli Koło Fizyka można poznać działanie siły odśrodkowej, uderzając w Dzwony Rurowe zrozumieć zjawisko fali stojącej, a wprawiając w ruch kule na Kołysce Newtona pojąć zasady zachowania pędu i energii. Są tu też takie stanowiska interaktywne jak Harfa Świetlna, Koło Chomika, Wir Wodny, Wielka Dmuchawa, Lejek Grawitacyjny, Komnata Amesa czy Telegraf Akustyczny. A to tylko niektóre z nich.. Są tu modele maszyn skonstruowanych przez mistrza, modele mostu obrotowego i miasta idealnego, a także reprodukcje jego obrazów (m.in. słynnej Ostatniej Wieczerzy). Na stanowiskach interaktywnych można zabawić się w malowanie jego dzieł czy konstruowanie wynalazków.
 • Kryty basen
 • Zabawy na terenie ośrodka, rozgrywki sportowe
 • Piesze wycieczki po okolicy
  i wiele atrakcji, wiele więcej 😉

ZAKWATEROWANIE

Ośrodek Polanika – to ogromny 8-hektorowy kompleks znajdujący się w głębi lasu, w absolutnie czystym, ekologicznym środowisku (ośrodek ogrzewany jest ekologicznie, poprzez spalanie pestki owocowej). Ośrodek znajduje się na terenie Kompleksu Świętokrzyska Polana z dostępem do oceanarium i Parku miniatur. Zakwaterowanie w 2 Domach Świętokrzysko, każdy dom składa się z 10 pokoi – 3,4 i 5 osobowych. Na wyposażeniu każdego pokoju: łazienka z prysznicem, komody lub szafy, wygodne łóżka.

TRANSPORT

Przejazd autokarem na trasie Kraków-Ośrodek-Kraków.
Wszystkie wynajmowane przez nas autokary należą do sprawdzonych przewoźników, posiadają aktualne badania techniczne, licencję na przewóz osób, oraz inne dokumenty zezwalające na przewóz osób na terenie Polski i Europy.

WYŻYWIENIE

Wyżywienie trzy razy dziennie zgodnie z zasadami żywienia zbiorowego (serwowane do stolików). 
Turnus rozpoczyna się obiad i kończy się śniadaniem.

OPIEKA

W trakcie pobytu uczestnicy mają zapewnioną opiekę wychowawczą, którą sprawuje profesjonalna, doświadczona i sprawdzona kadra – kierownik kolonii, wychowawcy. Zapewniona jest również opieka medyczna oraz leki pierwszej pomocy.

UBEZPIECZENIE

Ubezpieczenie UNIQA (NNW – 5000 zł).
Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy – 3 % wartości imprezy.

WAŻNE INFORMACJE

 • Wskazane jest zabranie m.in.: legitymacji szkolnej obowiązkowo, leków, kremów z filtrem UV, okularów przeciwsłonecznych, nakryć głowy, strojów sportowych i kąpielowych, ręcznika oraz małego plecaka na wycieczki. Szczegółowy wykaz rzeczy które należy zabrać na kolonie dostępny jest na stronie www.lech93.pl w zakładce/Dokumenty.
 • Kolonia zostanie zorganizowana zgodnie z obowiązującymi w danym momencie wytycznymi sanitarnymi.
 • Na drogę powrotną uczestnik otrzymuje prowiant.
 • Kartę kolonijną należy przekazać do biura najpóźniej na 3 tygodnie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.
 • Akceptujemy Bon Turystyczny 500+