GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE/Taniec to nasz Przyjaciel

Taniec to nasz Przyjaciel!

 

Obóz Taneczny dla dzieci i młodzieży 6 – 17 lat
 organizowany przy współpracy ze Szkołą Baletową – Studio Artystyczne POINT.

Uwaga! W ramach kolonii tanecznej organizujemy specjalną grupę dedykowaną najmłodszym uczestnikom „Moja pierwsza kolonia”. Wiemy jak ważny jest pierwszy samodzielny wyjazd dziecka. Moja pierwsza kolonia jest skierowana do dzieci, które jeszcze nigdy nie były na zorganizowanym wyjeździe poza domem, a już są na tyle duże, że chętnie skorzystałyby z tego typu wakacyjnego wypoczynku. To właśnie dla nich przygotowaliśmy specjalnie ten turnus! 

Gotowi na niezapomniany i inspirujący obóz? Tym razem zabieramy was w Góry Świętokrzyskie, na przygodę z różnymi technikami, taneczne bitwy, niezapomniane improwizacje, intensywne treningi, zachwycające choreografie i genialną zabawę? A przy okazji odkryjcie z nami Góry Świętokrzyskie – najstarsze góry w Polsce. To niesamowita, tajemnicza kraina, geologiczny raj i prawdziwa skarbnica wiedzy dla miłośników archeologii i paleontologii. Świętokrzyskie czaruje. Inspiracji będziemy szukać podczas rekreacyjnych wędrówek górskich i wypadu na Łysą Górę, z którą związane są przeróżne legendy…


TERMIN I CENA

TERMIN CENA
10-17.08.2021r 

1600zł 

7 dni/6 noclegów  
   

CENA ZAWIERA

 • 7 noclegów;
 • wyżywienie: śniadanie, obiad z deserem, kolacja
 • transport: przejazd autokarem na trasie Kraków – Nowa Słupia – Kraków;
 • opieka wychowawcza;
 • realizacja programu;
 • ubezpieczenie UNIQA (NNW – 5000 zł).

RAMOWY PROGRAM POBYTU

1 dzień:

Zbiórka, przejazd autokarem na trasie Kraków -Nowa Słupia, wycieczka piesza „Świętokrzyskie tajemnice”, przyjazd do Ośrodka w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie, rozpakowanie bagaży, spotkanie organizacyjne, kolacja

2 -7 dzień:

Realizacja programu pobytu, korzystanie z infrastruktury ośrodka, walorów turystycznych Gór Świętokrzyskich

7 dzień:

Śniadanie, wykwaterowanie z ośrodka, przejazd do Pałacu w Kurozwękach, obiad, powrót do Krakowa ok godz. 16.00 – 17.00


PROGRAM

 • Obowiązkowo: TANIEC, który będzie naszym najlepszym przyjacielem:
  Jak to bywa z najlepszymi przyjaciółmi – spotkamy się z nim codziennie! W programie zajęcia taneczne z zakresu baletu klasycznego, ale także taniec współczesny, jazz oraz show dance.
  Każde zajęcia poprzedzane są porządną rozgrzewką. Dużą uwagę przywiązujemy do stretchingu-rozciągania mięśni. Dzielimy się na grupy wg zaawansowania i na koniec obozu prezentujemy układy choreograficzne, których nauczymy się podczas wyjazdu.

W programie znajdą się także atrakcje krajoznawczo-turystyczne:

 • Wycieczka autokarowa do Kielc. Zwiedzanie Geo Parku – to miejsce, gdzie w przystępny sposób przekazuje się wiedzę geologiczną i geograficzną, z wykorzystaniem nowoczesnych metod i narzędzi edukacyjnych. Można tu także odbyć podróż do wnętrza ziemi kapsułą czasu 5D! Pobyt w Geologicznym Ogrodzie Doświadczeń. Wizyta w pełnej tajemnic Podziemnej Trasie Jaskiń na Kadzielni. Kadzielnia to najbardziej znany rezerwat geologiczny znajdujący się w centrum miasta. Zwiedzać będziemy tam trzy połączone ze sobą jaskinie: Odkrywców, Prochownię i Szczelinę. Na koniec – wielka niespodzianka. * w miarę możliwości wizyta za kulisami Kieleckiego Teatru Tańca
 • Wycieczka autokarowo/piesza „Świętokrzyskie tajemnice” – wyprawa w stronę tajemniczej i owianej legendami Łysej Góry. Jak głosi legenda, to właśnie tu wiedźmy paliły ogniska, sporządzały tajemnicze eliksiry i przygotowywały nowe czary, a gdy rozlegało się „pierwsze pianie kura” wsiadały na miotły i z wyciem wichru odlatywały. Tyle legenda… a jak jest dziś? Na początku zapraszamy na zwiedzanie osady w Szklanej Hucie. To Średniowieczna, świętokrzyska wieś, gdzie spotkamy się z jej mieszkańcami – osadnikami: rymarzem, zielarką, tkaczką, garncarką, bartnikiem, kowalem. Poznamy ich profesje, a także jak wyglądało codzienne życie i chaty w czasach średniowieczna na terenie regionu Gór Świętokrzyskich. Następnie zdobędziemy drugi co do wielkości szczytu w Górach Świętokrzyskich. Święty Krzyż nazywany też Łysą Górą. Będąc na szczycie zobaczymy platformę widokową na świętokrzyskie gołoborza, pozostałości wału pogańskiego. Odwiedzimy również Sanktuarium z Relikwiami Drzewa Krzyża Świętego (kościół Św. Trójcy, kaplicę Oleśnickich, Muzeum Misyjne, krypty ze spoczywającym w nich Jeremim Wiśniowieckim).
  Wycieczka do Pałacu w Kurozwękach – Kurozwęki to malowniczo położony zakątek, będący znakomitym miejscem zarówno do spokojnych spacerów, jak i do przeżycia wielu ciekawych przygód. Wycieczkę rozpoczniemy od zwiedzanie Pałacu z przewodnikiem. Następnie wyruszymy wozem westernowym do zagrody pełnej bizonów. Będzie też czas na odwiedzenie mini Zoo oraz wizytę w kukurydzianym labiryncie.
 • Ponadto będziemy się integrować i po prostu dobrze bawić:
  • zabawy towarzyskie i dyskoteki,
  • spotkania przy ognisku,
  • 1 wejście na krytą pływalnię,
  • gry i konkursy,
  • tajemnicze wydarzenie artystyczne – niespodzianka,
  • warsztaty tworzenia własnej biżuterii.

ZAKWATEROWANIE

Ośrodek “Gołoborze” znajduje się w Górach Świętokrzyskich, w miejscowości Nowa Słupia, nieopodal Łysej Góry. Zakwaterowanie w pokojach 4,5 i 6 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji gości: sale taneczne, boiska, zadaszone miejsce do grillowania, parking, sale jadalne oraz sale konferencyjne. Wszystkie obiekty znajdują się na jednym, ogrodzonym terenie.

TRANSPORT

Przejazd autokarem na trasie Kraków-Nowa Słupia-Kraków.
Wszystkie wynajmowane przez nas autokary należą do sprawdzonych przewoźników, posiadają aktualne badania techniczne, licencję na przewóz osób na terenie Polski i Europy.

WYŻYWIENIE

Trzy smaczne posiłki dziennie (śniadanie, obiad z deserem, kolacja).

OPIEKA

W trakcie pobytu uczestnicy mają zapewnioną opiekę wychowawczą, którą sprawuje profesjonalna, doświadczona i sprawdzona kadra – kierownik kolonii, wychowawcy, instruktorzy tańca, przewodnicy turystyczni.

UBEZPIECZENIE

Ubezpieczenie UNIQA (NNW – 5000 zł).
Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy-3 % wartości imprezy.

ZAJĘCIA I WYCIECZKI FAKULTATYWNE* (dodatkowo płatne):

 • Bałtowski Kompleks Turystyczny. To idealne miejsce dla ludzi młodych, ciekawych świata i żądnych wiedzy. Kiedyś wędrowały tędy dinozaury – ich ślady nadal można oglądać w tutejszych wąwozach. Dzisiaj miejsce to odwiedza wielu młodych odkrywców. Dzięki rozmaitości atrakcji mamy szansę na bezpośredni kontakt z przyrodą: lasem, wodą i dzikimi zwierzętami ale również możemy odbyć podróż w głąb historii Polski, czy do tajemniczych czasów prehistorycznych gigantów. Zwiedzanie rozpoczniemy od trasy turystyczną, gdzie naturalnej wielkości dinozaury rozmieszczone są w charakterystycznym dla nich środowisku. W Muzeum Jurajskim zobaczymy skamieniałości jeżowców, ryb itp. oraz zęby, kręgi i tropy dinozaurów. W prehistorycznym oceanarium przeniesiemy się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Jadąc szkolnym autobusem przez Zwierzyniec Bałtowski będziemy mieli możliwość spotkania z jeleniami Dybowskiego, danielami, muflonami, stadem bydła szkockiego oraz kozicami śruborogimi. Alpaki, lamy, owce, koniki polskie czy zabawne osły możemy obserwować w naturalnym środowisku, niemal na wyciągnięcie ręki. Polska w miniaturze to miejsce z najciekawszymi zabytkami architektonicznymi powstałymi na przestrzeni 500 lat, w obecnych granicach Polski. Sabatówka to magiczne miejsce. Tu nierzeczywiste przeplata się z realnym. Przekraczając jej bramę przeniesiemy się w świat wiedźm, czarownic i białej magii.

Cena za osobę: 120 zł/osoba

 • Sabat Krajno. Maksimum atrakcji: Aleja Miniatur, gdzie zobaczymy najciekawsze obiekty odwiedzane w Europie i na świecie: Wieża Eiffla, Piramida Cheopsa, Opera w Sydney, Krzywa wieża w Pizie i wiele innych, park linowy, kino 6D, lunapark i wiele innych atrakcji.
  Cena za osobę: 90 zł/osoba
 • Krzyżtopór i Sandomierz. Zamek Krzyżtopór w Ujeździe – największa Rezydencja Magnacka XVII wiecznej Europie. Monumentalne ruiny największego i najbogatszego zamku skrywającego wiele architektonicznych ciekawostek! Zamek nazywany też architektonicznym kalendarzem. Sandomierz. W Małym Rzymie – miasto 7 wzgórz! Zwiedzimy najpiękniejsze i najciekawsze miejsca miasta: Ucho igielne, podziemną trasą turystyczną, Bramę Opatowską z tarasem widokowym, Zamek, Rynek z ratuszem i dużo więcej 🙂

Cena za osobę: 110 zł/osoba

 • Park Wodny Perła w Nowinach – 2 godziny zabawy w Parku Wodnym. Park w Nowinach oferuje: – basen główny – o głębokości od 1,2 m do 1,6 m, wyposażony w silne podwodne masaże, dzikie źródła, płytki napowietrzne, wodospady, z wydzielonymi torami do pływania, basen rekreacyjny i brodzik dla dzieci – o głębokości od 0,4 m do 0,8 m, przeznaczony dla dzieci, wyposażony w małą zjeżdżalnię na kształt słonika, 2 baseny zewnĘtrzne (czynne w sezonie letnim), zjeżdżalnię o długości 93 m, z osobną hamownią.
  Cena: 60 zł/osoba

Wycieczki fakultatywne odbywają się przy zebraniu grupy minimalnej.

 

WAŻNE INFORMACJE

 • Wskazane jest zabranie m.in.: legitymacji szkolnej obowiązkowo, leków, kremów z filtrem UV, okularów przeciwsłonecznych, nakryć głowy, strojów sportowych i kąpielowych, ręcznika oraz małego plecaka na wycieczki. Szczegółowy wykaz rzeczy które należy zabrać na kolonie dostępny jest na stronie www.lech93.pl w zakładce/Dokumenty.
 • Kolonia zostanie zorganizowana zgodnie z obowiązującymi w danym momencie wytycznymi sanitarnymi.
 • Kartę kolonijną należy przekazać do biura najpóźniej na 3 tygodnie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.
 • Akceptujemy Bon Turystyczny 500+