GRECJA-LEPTOKARIA-RIWIERA OLIMPIJSKA

SŁONECZNE PLAŻE U PODNÓŻA OLIMPU

LEPTOKARIA

Najbardziej znana i atrakcyjna miejscowość na Riwierze Olimpijskiej w Grecji. Kurort ten położony jest nad Morzem Egejskim, zaledwie 30 kilometrów od słynnej góry Bogów czyli Olimpu oraz w odległości ok. 100 km od Salonik. To typowe miasteczko greckie charakteryzujące się atmosferą wakacyjnego odpoczynku i letniej beztroski. Posiada bogate zaplecze handlowe
i gastronomiczne, w tym liczne restauracje, nadmorskie knajpki i dyskoteki. Wymarzone miejsce dla dzieci i młodzieży. Bez trudu każdy znajdzie coś dla siebie. Na miłośników leniuchowania czeka słońce, piękna, szeroka plaża i błękitne Morze Egejskie. Aktywniejsi mają do dyspozycji szeroką gamę sportów wodnych, plażowych, oraz bardziej tradycyjnych. Natomiast wieczorem gościnni Grecy zapraszają do włączenia się w gwarne życie miasteczka.

TERMINY I CENY:

Termin:

23.05-01.06.2019 r.

Pobyt:

(24.05-31.05.2019)

Cena:

1 390 zł

CENA ZAWIERA:

 • 7 noclegów w Hotelu Dafni PLUS
 • Wyżywienie (2 x dziennie)
 • Transport lux autokarem
 • Wszystkie wynajmowane przez nas autokary należą do sprawdzonych przewoźników, posiadają aktualne badania techniczne, licencję na przewóz osób, oraz inne dokumenty zezwalające na przewóz osób na terenie Polski i Europy.
 • Opiekę rezydenta polskojęzycznego (wieloletni współpracownik hotelu DAFNI i DAFNI PLUS oraz naszego biura, doskonale znający Leptokarię, kulturę i język grecki)
 • Opieka pilota na trasie
 • Ubezpieczenie KL 10 000 euro i NNW 5000 zł
 • Wycieczka: Litochoro +Olimp

CENA NIE ZAWIERA:

 • Opłaty TFG płatnej przy podpisaniu umowy 10 zł
 • Opłaty klimatyczno-meldunkowej 10 euro płatne na miejscu w Grecji.
 • Klimatyzacja dla chętnych 5 euro pokój/dzień

RAMOWY PLAN WYPOCZYNKU

1 dzień:

W godzinach porannych zbiórka i wyjazd z Krakowa, przejazd przez Słowację Węgry, Serbię, Macedonię, Grecję;

2 dzień:

Przyjazd do Leptokarii w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie, obiadokolacja, zwiedzanie okolicy, nocleg;

3-8 dzień:

Wypoczynek indywidualny, realizacja wycieczki Litochoro +Olimp, możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych;

9 dzień:

Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoi, złożenie bagaży, ostatnie zakupy , wyjazd do Polski, pożegnanie z Grecją, przejazd przez Macedonię;

10 dzień:

Przejazd przez Serbię, Węgry, Słowację. Przyjazd do Polski (do Krakowa) w godzinach popołudniowych.

ZAKWATEROWANIE:

Hotel DAFNI PLUS 

Nowoczesny obiekt, wybudowany w 2009 roku. Znajduje się w spokojnej części miejscowości, w odległości ok. 120 m od plaży, a zaledwie kilka kroków od centrum. Jeden z najładniejszych budynków w Leptokarii. Pokoje 2 – 4 osobowe z własnym węzłem sanitarnym i balkonem. Każdy pokój wyposażony jest w TV-SAT i aneks kuchenny, lodówkę, dwu-palnikową kuchenkę oraz podstawowe naczynia. Na terenie obiektu jest restauracja i bezpłatny dostęp do Wi-FI. Hotel jest monitorowany i ogrodzony.

WYŻYWIENIE:

Na terenie hotelu znajduje się restauracja, gdzie serwowane są smaczne i zdrowe posiłki.
Śniadanie w formie szwedzkiego stołu – kuchnia europejska jak i miejscowe przysmaki, kawa, herbata, napoje.
Obiadokolacja – Pierwsze i drugie danie serwowane oraz bufet sałatkowy.
Turnus rozpoczyna się od obiadokolacji i kończy śniadaniem.

WYCIECZKA W PAKIECIE:

LITOCHORO + OLIMP- Dzięki tej wycieczce poznacie Państwo religijne centrum starożytnej Grecji. Słynną górę bogów Olimp, z najwyższym szczytem w Grecji tj. MITIKAS 2918 m. n.p.m., przejedziemy do miasteczka LITOCHORO, a następnie przespacerujemy się pięknym kanionem rzeki ENIPEAS.

Wycieczki fakultatywne :

ATENY (50 € + 12€ bilety wstępu)- stolica i największe miasto Grecji. Jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych Europy z zabytkami kultury antycznej. Do najważniejszych zabytków Aten należą: zespół architektoniczny Akropolu, Agora Rzymska i Grecka, Świątynia Zeusa, Luk Hadriana, Muzeum Ateńskie, Wieża Wiatrów, itd.

SKIATOS (45€) – Wycieczka statkiem na najmniejszą z wysp archipelagu Sporad. Podczas rejsu przystanek w stolicy wyspy Chora która słynie z wspaniałych wąskich uliczek i licznych greckich tawern. Najważniejszą atrakcją wyspy jest słoneczna plaża w Koukounaries, która jest uważana za jedną z najpiękniejszych w Grecji. Podczas rejsu nauka oryginalnego tańca Zorby.

DELFY (45€ + 15€ bilety wstępu do zwiedzanych obiektów)- obecnie Kastri, w starożytności miasto greckie, miejsce słynnej wyroczni Apollina, położone w Fokidzie u stóp Parnasu. Centrum Amfiktionii Delfickiej. Miasto zamieszkiwali w większości drobni przekupnie i handlarze dewocjonaliami. Wielki wpływ polityczny wyroczni delfickiej i płynące z niej dochody stały się przyczyną licznych wojen prowadzonych na tym terenie.

METEORY (30 + 3 bilet wstępu) – Meteory po grecku znaczy dokładnie “zawieszone w powietrzu”. W niezwykłej scenerii, na szczytach sterczących pionowo brył skalnych mieści się zespół 24 klasztorów Meteora, zaliczanych do najcenniejszych zabytków sztuki bizantyjskiej przełomu XIV i XV wieku. To potężne centrum ortodoksyjnego kościoła. Od XI w. Meteory uważane są za obraz wielkości Boga. Wznoszą się jako skalisty las w Grecji, na równinie Tesalskiej, blisko miasta Kalambaka. Tam mnisi wyrabiają sobie cnotę posłuszeństwa, próbują się odzwyczaić od swoich nawyków.

Obowiązkowo należy zabrać ważny paszport lub dowód osobisty. W przypadku osób niepełnoletnich można wyrobić tymczasowy dowód osobisty.