HISZPANIA – Lloret de Mar – COSTA BRAVA

Obóz młodzieżowy

wiek: 12-18 lat

COSTA BRAVA- czyli dzikie wybrzeże – to skarb hiszpańskiej riwiery oraz zdecydowanie najbardziej rozbawiony region Hiszpanii.

Wypoczywaj i baw się na słynnym, hiszpańskim wybrzeżu Costa Brava w Lloret de Mar.Obóz młodzieżowy w Hiszpanii to znakomity pomysł dla wszystkich tych, którzy kochają gorący klimat oraz doskonałą zabawę. Do tego słońce, plaża i ciepłe morze, a na dokładkę super zabawa w jednym z najbardziej znanych parków w Europie – w Eurodisneylandzie.

LLORET DE MAR – to ulubione miejsce spędzania wakacji młodzieży z całej Europy! Iberyjskie budowle, średniowieczny zamek, mnóstwo przytulnych kafejek i sklepów oraz plaża ze złocistym piaskiem, wzdłuż której biegnie nadmorska promenada tworzą niepowtarzalny klimat do którego chce się wracać. Kurort każdego lata staje się centrum życia towarzyskiego młodych ludzi.

TERMINY I CENY:

23.06.-04.07.2019 (pobyt: 25.06.-02.07.2019) – CENA: 2270 zł + 65€
Turnus 12 dniowy 7 dni pobytu w Lloret de Mar

CENA ZAWIERA:

 • 7 noclegów w Hotelu *** w Lloret de Mar
 • wyżywienie zgodne z opisem;
 • transport: przejazd autokarem na trasie: Kraków – Hiszpania – Kraków ;
 • wszelkie opłaty parkingowe, autostradowe oraz związane z wjazdami do miejscowości;
 • opieka wychowawcza;
 • opieka ratownika;
 • serwis basenowy: leżaki, parasol;
 • realizacja programu;
 • opłata TFG;
 • ubezpieczenie AXA (NNW – 5000 zł, KL- 10 000 EUR).

CENA  NIE ZAWIERA:

 • 65€ opłata obligatoryjna płatna w autokarze (opłaty przewodnickie, opłaty administracyjne, bilety wstępu do Eurodisneylandu, opłata klimatyczna)
 • 150 zł/od osoby dopłaty do pokoju 2 osobowego
 • kaucji -10 € (zwracana w dniu wyjazdu, o ile nie zostaną wyrządzone szkody materialne)

RAMOWY PLAN WYPOCZYNKU:

DZIEŃ 1: wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy (obowiązkowo paszport lub dowód osobisty!), przejazd przez Niemcy do Francji;

DZIEŃ 2: całodzienny pobyt w Eurodisneylandzie,obiadokolacja, nocny przejazd do Lloret de Mar

DZIEŃ 3: przyjazd do hotelu rano, obiad, zakwaterowanie od godz. 14:00;

DZIEŃ 3 – 10: pobyt, zajęcia rekreacyjno-sportowe, realizacja programu oraz wycieczek fakultatywnych;

DZIEŃ 10: po śniadaniu wykwaterowanie, obiad, ostatnie zakupy, pożegnanie z miastem i morzem, pobranie suchego prowiantu, nocny przejazd do Werony;

DZIEŃ 11: zwiedzanie Werony i plażowanie na miejskim basenie.Wieczorem wyjazd w dalszą drogę powrotną, przejazd przez Włochy, Austrię, Czechy;

DZIEŃ 12: przyjazd do Krakowa w godzinach popołudniowych.

ZAKWATEROWANIE:

Hotel *** Copacabana położony jest w odległości około 450 m od głównej plaży w Lloret de Mar. Na jego terenie znajdują się sale: restauracyjna, barowa, telewizyjna, basen zewnętrzny. Pokoje 3, 4 osobowe z łazienkami oraz balkonami, wyposażone w TV, telefony, sejfy oraz klimatyzację. Na terenie hollu wi-fi jest bezpłatne, dla chętnych dodatkowo płatne w pokojach (1 dzień- 5 euro, 3 dni- 10 euro, 7 dni -20 euro).Sprzątanie pokoi odbywa się każdego dnia. W bezpośrednim sąsiedztwie hotelu znajdują się sklepy spożywcze i restauracje. Hotel Copacabana znany jest z wysokiego standardu obsługi oraz smacznego jedzenia.

TRANSPORT:

Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, fotele uchylne, wc, video) na trasie: Kraków – Paryż (Wersal)- EURODISNEYLAND – Lloret de Mar – Werona – Kraków. Wyjazd z Polski przez Niemcy, Francję Hiszpanię. Powrót przez Francję, Włochy, Austrię i Czechy.

Wszystkie wynajmowane przez nas autokary należą do sprawdzonych przewoźników, posiadają aktualne badania techniczne, licencję na przewóz osób, oraz inne dokumenty zezwalające na przewóz osób na terenie Polski i Europy.

WYŻYWIENIE:

W czasie pobytu w Lloret de Mar: trzy posiłki dziennie w formie bufetu (śniadanie, lunch, obiadokolacja), napoje do posiłków : śniadanie – herbata, kawa , woda, obiad i kolacja- woda, pozostałe napoje dodatkowo płatne (dla chętnych).
Po zwiedzaniu Wersalu obiadokolacja w w restauracji, następnego dnia śniadanie francuskie w hotelu oraz obiadokolacja po wyjeździe z Eurodisneylandu. Następnego dnia śniadanie w formie suchego prowiantu. Wyżywienie w hotelu w Lloret de Mar rozpoczyna się obiadem i kończy się obiadem. Na drogę powrotną planowany jest suchy prowiant, istnieje również możliwość zakupienia ciepłego posiłku w czasie postoju.

OPIEKA:

Doświadczona i sprawdzona, profesjonalna kadra wychowawców, ratownik, opieka medyczna (lekarz na miejscu – na telefon). Wszyscy posiadają wymagane uprawnienia, które są weryfikowane przez kuratorium oświaty.


UBEZPIECZENIE:

Ubezpieczenie AXA (KL 10 000 i NNW 5000).

PROPONOWANE WYCZECZKI FAKULTATYWNE:

 • BARCELONA (ok. 50 €)– Wycieczka do stolicy Katalonii. To niezwykłe miasto znacznie różni się od reszty kraju. Posiada własną, wyrafinowaną kulturę, co szczególnie widać w niespotykanej architekturze Antonio Gaudiego. W programie wycieczki zawarte są największe atrakcje: najbarwniejsza hiszpańska ulica Las Ramblas z przepiękną gotycką starówką, wzgórze Montjuic z Pałacem Narodowym, platformą widokową i obiektami olimpijskimi, perełki Antoniego Gaudiego: Parc Guell, Casa Batlo, Casa Milla i wreszcie największa z nich – Katedra Sagrada Familia.
 • REJS STATKIEM (ok. 30€)– Zwiedzanie Tossy de Mar miasteczka nazywanego perełką wybrzeża Costa Brava
 • LA SIESTA (ok. 26€)– hiszpański wieczór z muzyką i tańcem.
 • WATER WORLD (ok. 33€)– Wyjazd na całodzienną zabawę do Wodnego Światu w Lloret de Mar. Na terenie miasteczka znajduje się szereg basenów, zjeżdżalni i innych atrakcji związanych z wodą. Bilet wstępu zawiera dojazd i uprawnia do korzystania ze wszystkich atrakcji na terenie parku przez cały dzień.
 • MONTSERRAT (ok. 45€)– Wycieczka autokarowa gwarantująca zapierające dech w piersiach widoki, malownicze krajobrazy i niesamowite formacje skalne o przedziwnych kształtach. To jednak tylko nieliczne atrakcje, które czekają na Państwa podczas wycieczki na to zadziwiające krajobrazowo wzgórze. Będziecie Państwo podziwiać tutejszy Klasztor Benedyktynów, który wbudowano po tym jak w cudownych okolicznościach odnaleziono figurkę Matki Boskiej. Kontakt z la Morenetą ma magiczne właściwości – dotknięcie figurki powoduje, że w przeciągu roku spełniają się życzenia i prośby, z którymi przyjeżdżamy do klasztoru. Dla chętnych istnieje możliwość skorzystania z wjazdu na punkt widokowy kolejką górską.

PROGRAM:

 • Całodzienny pobyt w słynnym miasteczku bohaterów filmów Disneya – Eurodisneylandzie,największym w Europie parku rozrywki. Wzorowany na amerykańskim Disneylandzie park podzielony jest na kilka fantastycznych krain, z których każda zawiera inne i niepowtarzalne atrakcje m.in.: Phantom Manor (dom w którym straszy), Indiana Jones Temple (szaleńcza gonitwa wśród reliktów zaginionego świata), Peter Pan’s Flight (lot Piotrusia Pana na pirackim statku), Star Tour (pełna emocji wyprawa w kosmos.). Wspaniałą przygodą jest spotkanie z Myszką Miki i jej przyjaciółmi na autentycznych ulicach Dzikiego Zachodu. Na pożegnanie proponujemy udział we wspaniałej paradzie postaci Disneya oraz pamiątkowe zdjęcia z Kaczorem Donaldem lub Psem Pluto.
 • Zwiedzanie kurortu Lloret de Mar – spacery po okolicy, poznawanie miejscowości (m.in. gotycki kościół Santa Roma z początku XV wieku z kolorowymi dachówkami, Ratusz, Aleja Gwiazd Rajdu Katalonii oraz najbardziej rozrywkowa ulica w Europie “Aleja dyskotekowa”).
 • Wycieczka dla wytrwałych na punkt widokowy, czyli najlepszy widok w mieście: zatoka Cala Banys, egzotyczna roślinność, pięknej rzeźby Dony Marinery.
 • Słodkie lenistwo czyli kąpiele słoneczne i morskie, zajęcia rekreacyjno-sportowe na plaży (siatkówka, piłka nożna, badminton), tenis stołowy, gry i zabawy ruchowe, korzystanie z programu animacyjnego w hotelu.
 • Wizyta w romantycznej Weronie zapewni niezwykłe wspomnienia. W mieście szekspirowskich kochanków zobaczyć można Piazza del Erbe, Piazza dei Signori (pomnik Dantego), Dom i Grobowiec Julii, Casa di Romeo, Arco della Costa (łuk łączący dwie ulice, słynący z zawieszonego pod nim żebra wieloryba), Grobowiec Scaligherich – miejsce spoczynku dawnych władców). Po spacerze plażowanie na miejskim basenie.

WAŻNE INFORMACJE:

 1. Wskazane jest zabranie m.in.: paszportu lub dowodu osobistego, legitymacji szkolnej obowiązkowo, leków, kremów z filtrem UV, okularów przeciwsłonecznych, nakryć głowy, strojów sportowych i kąpielowych, ręcznika oraz małego plecaka na wycieczki. Szczegółowy wykaz rzeczy które należy zabrać na kolonie dostępny jest na stronie www.lech93.pl w zakładce/Dokumenty.
 2. Sugerowane, kieszonkowe na drobne wydatki: 100 € plus na wybrane wycieczki fakultatywne.
 3. Proponujemy zabrać drobne monety (euro) na toaletę.
 4. Rekomendujemy wyrobienie bezpłatnej Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.
 5. Kartę kolonijną należy przekazać do biura najpóźniej na 3 tygodnie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.