HISZPANIA – Lloret de Mar – COSTA BRAVA

Obóz młodzieżowy

wiek: 12-18 lat

COSTA BRAVA- czyli dzikie wybrzeże – to skarb hiszpańskiej riwiery oraz zdecydowanie najbardziej rozbawiony region Hiszpanii.

LLORET DE MAR – to ulubione miejsce spędzania wakacji młodzieży z całej Europy! Iberyjskie budowle, średniowieczny zamek, mnóstwo przytulnych kafejek i sklepów oraz plaża ze złocistym piaskiem, wzdłuż której biegnie nadmorska promenada tworzą niepowtarzalny klimat do którego chce się wracać. Kurort każdego lata staje się centrum życia towarzyskiego młodych ludzi.

Obóz przygotowany z myślą o tych, co lubią podróżować, zwiedzać, poznawać nowe miejsca i dobrze się bawić. Uczestnicy zobaczą jedną z najpiękniejszych siedzib królewskich – francuski Wersal, ocenią, czy wieża Eiflla jest naprawdę tak imponująca jak mówią inni, przeżyją niesamowite chwile w Eurodisneylandzie, wypoczną na piaszczystych plażach Costa Brava w otoczeniu bujnej śródziemnomorskiej roślinności oraz zrelaksują się w licznych centrach rozrywkowych w Lloret de Mar.

TERMINY I CENY:

22.06.-03.07.2019 (pobyt: 24.06.-01.07.2019) – CENA: 2270 zł + 75€
Turnus 12 dniowy 7 dni pobytu w Lloret de Mar

CENA ZAWIERA:

 • 6 noclegów w Hotelu *** w Lloret de Mar;
 • 1 nocleg w hotelu pod Paryżem;
 • wyżywienie zgodne z opisem;
 • transport: przejazd autokarem na trasie: Kraków – Hiszpania – Kraków ;
 • wszelkie opłaty parkingowe, autostradowe oraz związane z wjazdami do miejscowości;
 • opieka wychowawcza;
 • opieka ratownika;
 • serwis basenowy: leżaki, parasol;
 • realizacja programu;
 • opłata TFG;
 • ubezpieczenie AXA (NNW – 5000 zł, KL- 10 000 EUR).

CENA  NIE ZAWIERA:

 • 75€ opłata obligatoryjna płatna w autokarze (opłaty przewodnickie, opłaty administracyjne, bilety wstępu do Wersalu, Eurodisneylandu, opłata klimatyczna).
 • 25 € dopłaty dla osób pełnoletnich, które chcą zwiedzić Wersal.
 • 150 zł/od osoby dopłaty do pokoju 2 osobowego.
 • kaucji -10 € (zwracana w dniu wyjazdu, o ile nie zostaną wyrządzone szkody materialne).

RAMOWY PLAN WYPOCZYNKU:

DZIEŃ 1: 

Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy (obowiązkowo paszport lub dowód osobisty!), przejazd przez Niemcy do Francji;

DZIEŃ 2: 

Zwiedzanie Wersalu w godzinach południowych, obiadokolacja, nocleg w hotelu pod Paryżem;

DZIEŃ 3: 

Sniadanie, całodzienny pobyt .w Eurodisneylandzie, obiadokolacja, nocny przejazd do Lloret de Mar;

DZIEŃ 4: 

Przyjazd do hotelu rano, obiad, zakwaterowanie od godz. 14:00;

DZIEŃ 4 – 10: 

Pobyt, zajęcia rekreacyjno-sportowe, realizacja programu oraz wycieczek fakultatywnych;

DZIEŃ 10:

Po śniadaniu wykwaterowanie, obiad, ostatnie zakupy, pożegnanie z miastem i morzem, pobranie suchego prowiantu, nocny przejazd do Werony;

DZIEŃ 11: 

Zwiedzanie Werony i plażowanie na miejskim basenie.Wieczorem wyjazd w dalszą drogę powrotną; przejazd przez Włochy, Austrię, Czechy;

DZIEŃ 12: 

Przyjazd do Krakowa w godzinach popołudniowych.

ZAKWATEROWANIE:

Hotel *** Copacabana położony jest w odległości około 450 m od głównej plaży w Lloret de Mar. Na jego terenie znajdują się sale: restauracyjna, barowa, telewizyjna, basen zewnętrzny. Pokoje 3, 4 osobowe z łazienkami oraz balkonami, wyposażone w TV, telefony, sejfy oraz klimatyzację. Na terenie hollu wi-fi jest bezpłatne, dla chętnych dodatkowo płatne w pokojach (1 dzień- 5 euro, 3 dni- 10 euro, 7 dni -20 euro).Sprzątanie pokoi odbywa się każdego dnia. W bezpośrednim sąsiedztwie hotelu znajdują się sklepy spożywcze i restauracje. Hotel Copacabana znany jest z wysokiego standardu obsługi oraz smacznego jedzenia.

TRANSPORT:

Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, fotele uchylne, wc, video) na trasie: Kraków – Paryż (Wersal)- EURODISNEYLAND – Lloret de Mar – Werona – Kraków. Wyjazd z Polski przez Niemcy, Francję Hiszpanię. Powrót przez Francję, Włochy, Austrię i Czechy.

Wszystkie wynajmowane przez nas autokary należą do sprawdzonych przewoźników, posiadają aktualne badania techniczne, licencję na przewóz osób, oraz inne dokumenty zezwalające na przewóz osób na terenie Polski i Europy.

WYŻYWIENIE:

W czasie pobytu w Lloret de Mar: trzy posiłki dziennie w formie bufetu (śniadanie, lunch, obiadokolacja), napoje do posiłków : śniadanie – herbata, kawa , woda, obiad i kolacja- woda, pozostałe napoje dodatkowo płatne (dla chętnych).
Po zwiedzaniu Wersalu obiadokolacja w w restauracji, następnego dnia śniadanie francuskie w hotelu oraz obiadokolacja po wyjeździe z Eurodisneylandu. Następnego dnia śniadanie w formie suchego prowiantu. Wyżywienie w hotelu w Lloret de Mar rozpoczyna się obiadem i kończy się obiadem. Na drogę powrotną planowany jest suchy prowiant, istnieje również możliwość zakupienia ciepłego posiłku w czasie postoju.

OPIEKA:

Doświadczona i sprawdzona, profesjonalna kadra wychowawców, ratownik, opieka medyczna (lekarz na miejscu – na telefon). Wszyscy posiadają wymagane uprawnienia, które są weryfikowane przez kuratorium oświaty.


UBEZPIECZENIE:

Ubezpieczenie AXA (KL 10 000 i NNW 5000).

PROPONOWANE WYCZECZKI FAKULTATYWNE:

 • BARCELONA (ok. 50 €)– Wycieczka do stolicy Katalonii. To niezwykłe miasto znacznie różni się od reszty kraju. Posiada własną, wyrafinowaną kulturę, co szczególnie widać w niespotykanej architekturze Antonio Gaudiego. W programie wycieczki zawarte są największe atrakcje: najbarwniejsza hiszpańska ulica Las Ramblas z przepiękną gotycką starówką, wzgórze Montjuic z Pałacem Narodowym, platformą widokową i obiektami olimpijskimi, perełki Antoniego Gaudiego: Parc Guell, Casa Batlo, Casa Milla i wreszcie największa z nich – Katedra Sagrada Familia.
 • REJS STATKIEM (ok. 30€)– Zwiedzanie Tossy de Mar miasteczka nazywanego perełką wybrzeża Costa Brava
 • LA SIESTA (ok. 26€)– hiszpański wieczór z muzyką i tańcem.
 • WATER WORLD (ok. 33€)– Wyjazd na całodzienną zabawę do Wodnego Światu w Lloret de Mar. Na terenie miasteczka znajduje się szereg basenów, zjeżdżalni i innych atrakcji związanych z wodą. Bilet wstępu zawiera dojazd i uprawnia do korzystania ze wszystkich atrakcji na terenie parku przez cały dzień.
 • MONTSERRAT (ok. 45€)– Wycieczka autokarowa gwarantująca zapierające dech w piersiach widoki, malownicze krajobrazy i niesamowite formacje skalne o przedziwnych kształtach. To jednak tylko nieliczne atrakcje, które czekają na Państwa podczas wycieczki na to zadziwiające krajobrazowo wzgórze. Będziecie Państwo podziwiać tutejszy Klasztor Benedyktynów, który wbudowano po tym jak w cudownych okolicznościach odnaleziono figurkę Matki Boskiej. Kontakt z la Morenetą ma magiczne właściwości – dotknięcie figurki powoduje, że w przeciągu roku spełniają się życzenia i prośby, z którymi przyjeżdżamy do klasztoru. Dla chętnych istnieje możliwość skorzystania z wjazdu na punkt widokowy kolejką górską.

PROGRAM:

 • Zwiedzanie Wersalu-pałacu królewskiego i najpiękniejszego ogrodu Europy z licznymi fontannami, basenami, rzeźbami i bogatą roślinnością, oraz zwiedzanie komnat królewskich i słynnej sali lustrzanej.
 • Całodzienny pobyt w słynnym miasteczku bohaterów filmów Disneya – Eurodisneylandzie,największym w Europie parku rozrywki. Wzorowany na amerykańskim Disneylandzie park podzielony jest na kilka fantastycznych krain, z których każda zawiera inne i niepowtarzalne atrakcje m.in.: Phantom Manor (dom w którym straszy), Indiana Jones Temple (szaleńcza gonitwa wśród reliktów zaginionego świata), Peter Pan’s Flight (lot Piotrusia Pana na pirackim statku), Star Tour (pełna emocji wyprawa w kosmos.). Wspaniałą przygodą jest spotkanie z Myszką Miki i jej przyjaciółmi na autentycznych ulicach Dzikiego Zachodu. Na pożegnanie proponujemy udział we wspaniałej paradzie postaci Disneya oraz pamiątkowe zdjęcia z Kaczorem Donaldem lub Psem Pluto.
 • Zwiedzanie kurortu Lloret de Mar – spacery po okolicy, poznawanie miejscowości (m.in. gotycki kościół Santa Roma z początku XV wieku z kolorowymi dachówkami, Ratusz, Aleja Gwiazd Rajdu Katalonii oraz najbardziej rozrywkowa ulica w Europie “Aleja dyskotekowa”).
 • Wycieczka dla wytrwałych na punkt widokowy, czyli najlepszy widok w mieście: zatoka Cala Banys, egzotyczna roślinność, piękna rzeźba Dony Marinery.
 • Słodkie lenistwo czyli kąpiele słoneczne i morskie, zajęcia rekreacyjno-sportowe na plaży (siatkówka, piłka nożna, badminton), tenis stołowy, gry i zabawy ruchowe, korzystanie z programu animacyjnego w hotelu.
 • Wizyta w romantycznej Weronie zapewni niezwykłe wspomnienia. W mieście szekspirowskich kochanków zobaczyć można Piazza del Erbe, Piazza dei Signori (pomnik Dantego), Dom i Grobowiec Julii, Casa di Romeo, Arco della Costa (łuk łączący dwie ulice,słynący z zawieszonego pod nim żebra wieloryba), Grobowiec Scaligherich – miejsce spoczynku dawnych władców). Po spacerze plażowanie na miejskim basenie.

WAŻNE INFORMACJE:

 1. Wskazane jest zabranie m.in.: paszportu lub dowodu osobistego, legitymacji szkolnej obowiązkowo, leków, kremów z filtrem UV, okularów przeciwsłonecznych, nakryć głowy, strojów sportowych i kąpielowych, ręcznika oraz małego plecaka na wycieczki. Szczegółowy wykaz rzeczy które należy zabrać na kolonie dostępny jest na stronie www.lech93.pl w zakładce/Dokumenty.
 2. Sugerowane, kieszonkowe na drobne wydatki: 100 € plus na wybrane wycieczki fakultatywne.
 3. Proponujemy zabrać drobne monety (euro) na toaletę.
 4. Rekomendujemy wyrobienie bezpłatnej Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.
 5. Kartę kolonijną należy przekazać do biura najpóźniej na 3 tygodnie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.