Korsyka

Side 1 av 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Side 2 av 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

KORSYKA

" PERŁA NA MORZU ŚRÓDZIEMNYM"

Obóz młodzieżowy

wiek: 12-18 lat


,, …Korsyka została stworzona w siódmym dniu tygodnia, kiedy to zmęczony Pan Bóg nie miał sił wymyślać nowych cudów świata. Postanowił więc połączyć najpiękniejsze dotąd stworzone krajobrazy. Wybierał tylko to co wydawało mu się najładniejsze: wybrzeża, pustynie, skaliste góry pokryte śniegiem. Połączył wszystko razem i umieścił na Korsyce. Dlatego Korsyka nazywana jest Wyspą Piękności..."/fragment korsykańskiej legendy/

Korsyka- najpiękniejsza wyspa na Morzu Śródziemnym, zadziwia nadzwyczajnym bogactwem krajobrazów - wszechobecnymi górami, malowniczymi zatokami, złocistymi plażami, wyjątkową florą i fauną. Brak przemysłu, kryształowo czysta woda i powietrze sprawiają, że jest to idealne miejsce na letni wypoczynek.

ZAKWATEROWANIE:

CAMPING LE SUD *** położony jest w miejscowości Porticcio - Ruppione na południowym wybrzeżu Zatoki Ajaccio, 25 km od stolicy Korsyki - Ajaccio, 12 km od kurortu Porticcio, gdzie znajduje się centrum handlowe i centrum sportów wodnych. Camping położony jest 150 metrów od pięknej, piaszczystej i strzeżonej plaży. Rozciaga się on na na 4 ha zacienionego terenu, wyposażony jest w nowoczesne sanitariaty, supermarket, restaurację z pięknym tarasem widokowym. Camping i plażę można zobaczyć na stronie: www.camping-le-sud.com

Bungalowy: klimatyzowane bungalowy 5/6 osobowe: sypialnie, pokój z kącikiem kuchennym z pełnym wyposażeniem, WC, łazienka z prysznicem, taras ze stołem i krzesełkami / bielizna pościelowa dodatkowo płatna ok. 10 €./os/ można zabrać własną/, kaucja zwrotna 20 €/os.

TRANSPORT:

autokar klasy lux /wc, video, barek/ + prom

WYŻYWIENIE:

3 posiłki dziennie /kuchnia polska/ + prowiant na drogę powrotną/ 3 kanapki +gorący kubek + 1,5 l wody/

KADRA:

rezydent - kierownik, wychowawcy - animatorzy, instruktor windsurfingu, na plaży - opieka francuskich ratowników


UBEZPIECZENIE:

Ubezpieczenie AXA (NNW - 2000 KL 10 000 Euro)


PROGRAM:

 • ZAJĘCIA Z WINDSURFINGU - doświadczony instruktor windsurfingu pomoże wam postawić pierwszy krok na "desce z żaglem" lub będzie doskonalił wasze umiejętności/ deski windsurfingowe należą do wyposażenia obozu/
 • NAUKA GRY W PETANQUE /gra w kule/ - jeżeli tylko chcesz możesz dołączyć do zacnego grona pasjonatów tej starej francuskiej gry towarzyskiej
 • WARSZTATY Z JĘZYKA FRANCUSKIEGO - zapraszamy do udziału w warsztatach z języka francuskiego, które umożliwią wam robienie zakupów w języku Moliera oraz zapytanie o pogodę przystojnego ratownika !
 • WIECZORNE ANIMACJE - konkursy z nagrodami, "Wieczór Korsykański", dyskoteki.
PROGRAM TURYSTYCZNY/W CENIE IMPREZY/:
 • WYCIECZKA DO STOLICY KORSYKI - AJACCIO, rodzinnego miasta Napoleona Bonaparte /zwiedzanie domu rodzinnego Cesarza Francuzów - gdzie zgromadzone są pamiątki po najsłynniejszym obywatelu Korsyki/. Ajaccio- położone jest nad jedną z najpiękniejszych zatok świata, otoczone wspaniałymi szczytami górskimi zachowało urok małego, śródziemnomorskiego miasta. Miasto zachowało wiele pamiątek po Wielkim Cesarzu - wspaniałe muzea i pomniki, które uświetniają malownicze place miasta.
 • WYJAZD DO PORTICCIO - znanego kurortu, spacer nadmorskim deptakiem gdzie znajdują się atrakcyjne sklepiki, restauracje, bary, wizyta w super markecie, możliwość kąpieli i zakupów pamiątek i produktów korsykańskich.
 • WYJAZD NA SREBRNĄ PLAŻĘ - gdzie warunki plażowania i kąpieli są takie jak na Karaibach

Proponowane wycieczki fakultatywne:

 • WYCIECZKA DO BONIFACIO - port - forteca założony w 833 r. wznosi się 70 m nad przejrzystymi wodami Morza Śródziemnego. Na pionowych, wapiennych skałach cypla usadowiły się wielopiętrowe domy. Kręte uliczki przypominają atmosferę średniowiecza. Jedyna okazja żeby zobaczyć legendarne schody Króla Aragonii. W pogodne dni widać oddaloną o 12 km Sardynię. Paul Valery powiedział, że to "najpiękniejszy koniec świata" - miejsce owiane tajemnicą, gdzie na każdym kroku legenda spotyka się z historią. Cena - 30 €/os. W Bonifacio proponujemy rejs statkiem w cenie ok. 12€/os.
 • WYCIECZKA DO PORTO I UNIKALNEGO REZERWATU SKAŁ LES CALANCHES - czerwone, pomarańczowe, szare urwiska i iglice to kolejny przykład niezwykłej i dzikiej przyrody Korsyki, miejsce z którego można podziwiać najwyższy szczyt Korsyki Monte Cinto. Spacer po Porto - uroczym miasteczku gdzie oprócz renomowanych restauracji znajdują się atrakcyjne sklepy, gaj eukaliptusowy, piękna plaża i jedyna wieża genueńska, którą można zwiedzać. Cena - 25 €/os.
Uwaga: Wycieczki fakultatywne wymagają określonej ilości uczestników./ok. 20 osób/ Przewoźnik promowy zastrzega zmiany w rozkładzie kursów promowych.

WAŻNE INFORMACJE:

 1. Wskazane jest zabranie m.in.: paszportu lub dowodu osobistego, legitymacji szkolnej obowiązkowo, leków, kremów z filtrem UV, okularów przeciwsłonecznych, nakryć głowy, strojów sportowych i kąpielowych, ręcznika oraz małego plecaka na wycieczki. Szczegółowy wykaz rzeczy które należy zabrać na kolonie dostępny jest na stronie www.lech93.pl w zakładce/Dokumenty.
 2. Sugerowane, kieszonkowe na drobne wydatki: 100 € plus na wybrane wycieczki fakultatywne.
 3. Proponujemy zabrać drobne monety (euro) na toaletę.
 4. Rekomendujemy wyrobienie bezpłatnej Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.
 5. Kartę kolonijną należy przekazać do biura najpóźniej na 3 tygodnie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.
 6. Organizatorem obozu jest HARCTUR KRAKÓW

TERMINY I CENY:

28.06.-01.07.2019

SPRZEDAŻ TRWA
CENA: 1730 zł

12.07.-21.07.2019


SPRZEDAŻ ZAKOŃCZONA
CENA: 1930 zl
7 noclegów, 8 dni pobytu

19.07.-28.07.2019
SPRZEDAŻ ZAKONCZONA
CENA: 1930 zł

02.08.-11.08.2019
SPRZEDAŻ TRWA
CENA: 1970 zł

Cena zawiera:

 • 7 noclegów (8 dni pobytu);
 • wyżywienie: 3 posiłki dziennie /kuchnia polska/ + prowiant na drogę powrotną/ 3 kanapki +
 • gorący kubek + 1,5 l wody/
 • transport: (autokar klasy LUX + prom);
 • opieka wychowawcza (rezydent - kierownik, wychowawcy - animatorzy, instruktor windsurfingu, na plaży - opieka francuskich ratowników);
 • francuska opieka medyczna;
 • taksa klimatyczna,
 • realizację programu;
 • obowiązkową składkę TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)
 • ubezpieczenie AXA (NNW - 2000 EURO KL 10 000 EURO + bagaż).

Cena nie zawiera:

 • kaucji zwrotnej za bungalowy (20 euro/os.),
 • bielizny pościelowej w bungalowach (10 euro/os., można zabrać własną),
 • wycieczek fakultatywnych,
 • opcjonalnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (dopłata: 3 % ceny imprezy),
 • świadczeń nie wymienionych w ofercie.

Ramowy plan wypoczynku:

DZIEŃ 1: wyjazd wg rozkładu jazdy, przejazd przez Czechy, Austrię, Włochy

DZIEŃ 2: przyjazd do Livorno, przepływ promowy Livorno - Bastia, przejazd na camping

DZIEŃ 2-8: pobyt/ 8 dni 7 noclegów / na Korsyce, realizacja programu

DZIEŃ 9: śniadanie, przejazd do Bastii, przeprawa promowa do Livorno lub Savony, dalsza jazda przez Włochy i Austrię

DZIEŃ 10: jazda przez Czechy, przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych


DOKUMENTY DO POBRANIA