Włochy/Cesenatico-hotel ***

Side 1 av 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Side 2 av 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Side 3 av 3
 
 
 
 

WŁOCHY - Cesenatico - REGION EMILIA ROMAGNA
TAK BLISKO A TAK SŁONECZNIE

Obóz dziecięco - młodzieżowy
wiek: 11-17 lat

Długie, piaszczyste plaże, piękne widoki i ciepłe morze zapraszają Cię na Riwierę Adriatycka- miejsca do którego chętnie się wraca. Poczuj smak dobrej zabawy i przeżyj niesamowite emocje w Mirabilandii-największym parku rozrywki na Riwierze Adriatykiej.


Cesenatico

Popularny resort wakacyjny z wyjątkowym kanałem portowym zaprojektowanym przez Leonarda Da Vinci. Piękna, szeroka, piaszczysta plaża i czyste morze to atuty przyciągające rzesze turystów.
W miasteczku oprócz licznych dyskotek, restauracji i kafejek organizuje się festyny i koncerty.
W pobliżu znajduje się wiele atrakcji: parki zabaw dla dzieci Mirabilandia i Fiabilandia, park wodny Atlantica. To miejsce idealne zarówno dla tych, którzy wakacje lubią spędzać, leniuchując na słonecznej plaży, jak i dla zwolenników zwiedzania oraz aktywnego wypoczynku.

ZAKWATEROWANIE:

Zakwaterowanie w hotelu 3 ***, położonym 100 m od morza Adriatyckiego. Pokoje 3-4 osobowe z łazienkami i prysznicami, balkonami oraz TV. Wszystkie pokoje są klimatyzowane. Hotel dysponuje tarasem i całodobową recepcją, WI-Fi. Na miejscu dostępny jest również polskojęzyczny opiekun grupy. Istnieje możliwość skorzystania z plaży zorganizowanej (leżaki, parasole, prysznice, boisko - 10 euro/dzień/pokój - 2 leżaki i parasol) Dostępna jest również plaża publiczna, zlokalizowana 150 m od hotelu. W pobliżu znajduje się Muzeum Morskie (1,5km), Muzeum Spazio Pantani (1,2km) oraz Wieża Cattedrale delle Foglie (o 2,9 km ). Wymarzone miejsce do spędzenia wakacji zarówno dla dzieci jak i młodzieży.


TRANSPORT:

Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, fotele uchylne, wc, video) na trasie: Kraków - Cesenatico - Kraków.

WYŻYWIENIE:

Trzy posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolaja). Szczegóły: kuchnia włoska, regionalna; śniadanie w formie bufetu (szynka, ser żółty, pieczywo, jogurt, płatki śniadaniowe, dżem, czekolada, rogaliki słodkie, ciasteczka, kawa, herbata, mleko, soki); obiad jednodaniowy (np. makaron lub lasagna lub risotto, zupa),warzywa, woda; kolacja dwudaniowa z deserem i wodą.


OPIEKA:

Doświadczona i sprawdzona, profesjonalna kadra wychowawców, ratownik, opieka medyczna. Zatrudniamy sprawdzonych i wykwalifikowanych opiekunów, w 90% są to nauczyciele szkolni. Wszyscy posiadają wymagane uprawnienia, które są weryfikowane przez kuratorium oświaty.


UBEZPIECZENIE:

Ubezpieczenie AXA 5000 (KL 10 000 EUR i NNW 5000 zł).

PROGRAM:

W te wakacje postaw na niesamowite słońce, piaszczyste plaże, ciepłe morze oraz moc dodatkowych atrakcji:
 • gry i zabawy sportowe z wykorzystaniem infrastruktury ośrodka, świetna zabawa na prywatnej plaży,
 • zwiedzanie okolicy,
 • zwiedzanie zabytków pięknego Cesenatico,
 • zajęcia rekreacyjno - integracyjne m. in. dyskoteki, karaoke, liczne konkursy, gry i zabawy,
 • wycieczka do parku rozrywki MIRABILANDIA (jednego z największych parków rozrywki w Europie, a drugiego pod względem liczby odwiedzających we Włoszech). Tu spędzimy dwa dni świetnej zabawy, a to i tak może być niewystarczająco by zwiedzić aż 7 obszarów tematycznych z około 40 atrakcjami.
 • dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z oferty uczestnictwa w płatnych wycieczkach fakultatywnych.

Proponowane wycieczki fakultatywne:

 • San Marino - ok. 20€ /os.
Z nad morza proponujemy wycieczkę w góry do najmniejszej Republiki Europy, która przez wieki dzielnie i skutecznie broniła swojej niezależności i wolności. Podczas pół-dniowej wycieczki będziemy mogli popodziwiać przepiękne krajobrazy regionu Emiglia-Romania, a także zajrzymy do centrum stolicy tego państewka - gdzie zobaczymy świetnie zachowane średniowieczne mury, Pałac Rządowy, twierdzę.
Uwagi: wycieczka pól-dniowa, odpowiedni strój do bazyliki.
 • Park Wodny Atlantica- ok. 15€ /os.
Plaża i morze są w zasięgu ręki, ale nie zapewniają one takich wrażeń jak pobyt w wodnym miasteczku nieopodal naszego ośrodka - baseny, brodziki, zjeżdżalnie zapewniają dobrą zabawę dzieciom i dorosłym w każdym wieku.
 • Rzym - ok. 63€ /os.
"Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu" więc również i nasza nas zawiedzie do stolicy Włoch. Po przeprawieniu się na drugą stronę "włoskiego buta" podczas całodziennej wycieczki zobaczymy: Koloseum (z zewnątrz), Fori Imperiali, Forum Romanum, Forum Trajana, Plac Venecki, Panteon, Fontanna Di Trevi, Schody Hiszpańskie, oddamy hołd naszemu wielkiemu rodakowi Janowi Pawłowi II, odwiedzimy również Bazylikę św. Piotra - (czas na osobistą modlitwę).
Uwagi: cena wycieczki obejmuje transport do/z Rzymu, przejazd komunikacją miejską po Rzymie, przewodnika miejskiego, wszystkie obiekty zwiedzane są z zewnątrz, jedynie jest wejście do Bazyliki św. Piotra - bezpłatne, wymagany odpowiedni strój do bazyliki.
 • Wenecja - ok. 50€ /os.
Inaczej znana jako Miasto na wodzie. Wenecja to prawdziwa perła Morzu Adriatyckim. Wyprawa statkiem na tą wyspę to możliwość zmierzenia się z historią, pięknymi zabytkami takimi jak Most Westchnien, Bazylia św. Marka, most Rialto, a także niepowtarzalną atmosferą jaka panuje najpiękniejszym w Europie placu - św. Marka i dzielnicy handlowej Rialto.
Uwagi: cena obejmuje przejazd autokarem, rejs statkiem na wyspę, wycieczka całodniowa, obowiązuje odpowiedni strój do Bazyliki, dla chętnych możliwość wjazdu na Campanille - dzwonnicę św. Marka - koszt dodatkowy ok. 8 EUR, rejs gondolą przy chętnych 4 osobach - ok. 25 EUR kosz dodatkowy.


WAŻNE INFORMACJE:

 1. Uczestnik zobowiązany jest do posiadania ważnego dowodu tożsamości (paszport, dowód, dowód tymczasowy).
 2. Sugerowane, kieszonkowe na drobne wydatki: 100 EUR plus na wybrane wycieczki fakultatywne.
 3. Obowiązkowa dopłata za wycieczkę do Mirabilandi przejazdy i bilety wstępu 30 EUR.
 4. Przy zakwaterowaniu pobierana jest kaucja 10 EUR (zwracana w dniu wyjazdu, o ile nie zostaną wyrządzone szkody).
 5. Wskazane jest zabranie: legitymacji szkolnej obowiązkowo, kremów z filtrem UV, okularów przeciwsłonecznych, nakryć głowy, strojów sportowych i kąpielowych, ręcznika oraz małego plecaka na wycieczki.
 6. Przejazd na trasie: granica Kraków - Cesenatico (ok. 1.250 km) - ok. 18 godzin przez Czechy, Austrię i Włochy. Podczas przejazdu przerwy organizowane są co ok. 4 godz. Dłuższa przerwa przewidziana jest w Czechach - możliwość zjedzenia ciepłego posiłku koszt od 100 CZK.
 7. Proponujemy zabrać drobne monety (korony czeskie i euro) na toaletę.
 8. Zakwaterowanie pierwszego dnia pobytu ok. godziny 14.00.
 9. W trakcie powrotu do Polski uczestnicy otrzymują suchy prowiant w formie pikników, na postojach, jednak z uwagi na czas przejazdu prosimy o zabezpieczenie uczestników w środki na zakup sobie ewentualnych dodatkowych posiłków i napojów.
 10. Rekomendujemy wyrobienie bezpłatnej Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.
 11. Kartę kolonijną należy przekazać do biura najpóźniej na 3 tygodnie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.

TERMINY I CENY:

16.07-27.07.2019
(POBYT: 17.06-26.07.19)
SPRZEDAŻ TRWA
CENA: 1895 zł + 30€ (Mirabilandia) Turnus 12 dniowy 10 dni pobytu

Cena zawiera:

 • 9 noclegów
 • wyżywienie: Trzy posiłki dziennie: śniadanie, obiad, kolacja;
 • transport: przejazd autokarem na trasie Kraków - Włochy - Kraków.
 • Wszystkie wynajmowane przez nas autokary należą do sprawdzonych przewoźników, posiadają aktualne badania techniczne, licencję na przewóz osób, oraz inne dokumenty zezwalające na przewóz osób na terenie Polski i Europy.;
 • opieka wychowawcza;
 • realizacja programu;
 • opłata TFG;
 • ubezpieczenie AXA (NNW - 5000 zł, KL- 10 000 EUR).

Cena nie zawiera:

 • 30 € obowiązkowa wycieczka do Mirabilandii-największego parku rozrywki Riwiery Adriatyckiej,
 • 10 € taksa klimatyczna i opłata administracyjna,
 • 10 € -przy zakwaterowaniu pobierana jest kaucja (zwracana w dniu wyjazdu, o ile nie zostaną wyrządzone szkody)

Ramowy plan wypoczynku:

DZIEŃ 1: zbiórka i wyjazd z Krakowa w godzinach popołudniowych, przejazd przez Czechy (możliwość zakupienia ciepłego posiłku), Austrię, Włochy;
DZIEŃ 2: przyjazd do Cesenatico w godzinach porannych, zakwaterowanie, obiad;
DZIEŃ 3-9: realizujemy program, czyli dobrze bawimy się, wypoczywamy i zwiedzamy;
DZIEŃ 10: śniadanie, realizujemy program, obiad, pobranie prowiantu, przejazd do Mirabilandii i pierwszy dzień świetnej zabawy w parku rozrywki, powrót do ośrodka na nocleg.
DZIEŃ 11: pakowanie bagaży, wykwaterowanie z pokoi po śniadaniu, pobranie prowiantu, przejazd do Mirabilandii (drugi dzień wspaniałej zabawy), wieczorem wyjazd do Polski, nocny przejazd przez Austrię;
DZIEŃ 12: wjazd do Czech, możliwość zakupienia ciepłego posiłku, przyjazd do Polski (do Krakowa) w godzinach popołudniowych.


DOKUMENTY DO POBRANIA