POBIEROWO – POZYTYWNIE ZAKRĘCENI

5-16.07.2022

Pozytywnie zakręceni!???

Kolonia rekreacyjno-sportowa nad Bałtykiem dla dzieci i młodzieży 6-16 lat

 

Sam wybierz jak chcesz wypocząć!? Kolonia rekreacyjno-sportowa dla dzieci i młodzieży z dodatkowym pakietem zajęć tematycznych, to oferta dla tych, którzy pragną spędzić wakacje pełne ruchu i zabawy oraz rozwinąć swoje umiejętności w interesujących ich dziedzinach.

POBIEROWO – to popularna miejscowość letniskowa położona miedzy Rewalem a Dziwnowem, wśród nadmorskiego lasu sosnowo-świerkowego. Jest najbardziej na zachód wysuniętą miejscowością Wybrzeża Rewalskiego. Pobierowo posiada rozległą, piaszczystą plażę, która zachęca do słonecznych i morskich kąpieli, a także spacerów na powietrzu nasyconym związkami jodu i magnezu. Ponadto panują tu dobre warunki do uprawiania windsurfingu i innych sportów wodnych. 

PAKIET ZAJĘĆ WSPÓLNY DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW

 

 • Jestem w formie” – zajęcia rekreacyjno-sportowe: zabawy ruchowe, biegi, tory przeszkód, gry zespołowe, olimpiada kolonijna.
 • Rywalizacja na wesoło: baloniada, pong-dance, bottle flip.
 • Kąpiele w morzu pod opieką ratownika.
 • Kąpiele słoneczne, czyli błogie „nicnieronienie”.
 • Wodna sesja zdjęciowa.
 • W dyskotekowym rytmie – kolonijna lista przebojów.
 • „Makaronowy totolotek” – loteria fantowa.
 • „Mam talent”.
 • „Poszukiwanie skarbu” – bieg terenowy.
 • „Pocztylion”, „Czar par”, „Krainy kolorów” – integracyjne zabawy towarzyskie.
 • Na deszczowe dni – tańce integracyjne, gry planszowe, wieczorne seanse filmowe.
 • Wycieczki piesze po najbliżej okolicy, zwiedzanie Oceanarium.
 • Wycieczka autokarowa: Przejazd do Międzyzdrojów, zdobycie punktu widokowego Kawcza Góra, spacer Promenadą Gwiazd i molo. Wizyta w Centrum Słowian i Wikingów – uczestnicy cofną się w czasie i przekonają się jak 1000 lat temu mieszkali, pracowali i walczyli Wikingowie i Słowianie. Wezmą udział w warsztatach: lepienie z gliny, produkcja filcu, pisanie gęsim piórem, bieg wojownika lub musztra wczesnośredniowieczna. Każdy otrzymuje poczęstunek. Kolejną atrakcją będzie gra terenowa związana z tematyką wczesnośredniowiecznych wierzeń słowiańskich oraz skandynawskich.

TERMIN I CENA

5-16.07.2022

1940 zł/osobę

BRAK MIEJSC !


CENA ZAWIERA

 • 12 dni/10 noclegów; wyjazd wczesnym wieczorem (nocny przejazd nad morze), turnus rozpoczyna się śniadaniem, kończy się śniadaniem i pobraniem suchego prowiantu, powrót w godzinach wieczornych;
 • wyżywienie: śniadanie, obiad + podwieczorek i kolacja, suchy prowiant na drogę powrotną;
 • transport: przejazd autokarem na trasie Skawina-Kraków-Pobierowo-Kraków-Skawina
 • opieka wychowawcza;
 • realizacja programu;
 • opieka medyczna – lekarz na telefon i pielęgniarka (na terenie ośrodka)
 • realizacja programu
 • ubezpieczenie UNIQA (NNW – 5000 zł).

DODATKOWE ZAJĘCIA TEMATYCZNE

DLA CHĘTNYCH!*

*konieczność deklaracji uczestnictwa przy zapisie dziecka na kolonie.


TRENING WYOBRAŹNI I TWÓRCZOŚCI – a w nim: zajęcia plastyczne (rysowanie węglem i pastelami, malowanie farbami, kolaż, frotaż, konstruowanie z papieru i innych materiałów recyklingowych). Polecany dla uczestników kolonii, którzy chcą przeżyć radość tworzenia i realizować swoje artystyczne wizje wykorzystując różnorodne techniki plastyczne i niekonwencjonalne materiały.


ZAKWATEROWANIE

Ośrodek wypoczynkowy „Młodzi Herosi” – Czterokondygnacyjny kompleks hotelowy, pokoje 2-3-4-5 osobowe i typu studio 2+3, część pokoi z balkonami, wszystkie z komfortowymi łazienkami. Pokoje standardowo są wyposażone w meble do przechowywania, telewizor, parawan, leżak i koc plażowy. Na terenie ośrodka jest: bezprzewodowy dostęp do Internetu, bilard, ping-pong, sala konferencyjna, altanka, wiata zajęciowa, zagospodarowane miejsce na grillowanie, plac zabaw, wypożyczalnia sprzętu sportowego. Ośrodek graniczy z pobliskim gminnym kompleksem sportowo-rekreacyjnym z boiskami ze sztuczną nawierzchnią min. boiska do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, korty tenisowe, skate park. 

TRANSPORT

Przejazd autokarem na trasie Skawina-Kraków-Pobierowo-Kraków-Skawina

Wszystkie wynajmowane przez nas autokary należą do sprawdzonych przewoźników, posiadają aktualne badania techniczne, licencję na przewóz osób na terenie Polski i Europy.

WYŻYWIENIE

Wyżywienie 3 razy dziennie (śniadanie, obiad z podwieczorkiem, kolacja). Pobyt rozpoczyna i kończy się śniadaniem oraz pobraniem suchego prowiantu na drogę powrotną.

OPIEKA

W trakcie pobytu uczestnicy mają zapewnioną opiekę wychowawczą, którą sprawuje profesjonalna, doświadczona i sprawdzona kadra – kierownik kolonii, wychowawcy, pedagog, ratownik WOPR (nad morzem). Zapewniona jest również opieka medyczna – lekarz (na wezwanie), pielęgniarkę (24h) oraz leki pierwszej pomocy.

UBEZPIECZENIE

Ubezpieczenie UNIQA (NNW – 5000 zł).
Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy-3 % wartości imprezy.

ZAJĘCIA I WYCIECZKI FAKULTATYWNE* (dodatkowo płatne):

WYCIECZKA NA POLIGON ATRAKCJI – „Militarna przygoda – od rycerza do żołnierza” Wojskowe szkolenie i średniowieczne rytuały w pigułce. Prowadzone metodą musztry bojowej i
dobrej zabawy : malowanie kamuflażu na twarzy, przebieranie się w mundury oraz: manewry wojskowe, sprawnościowy wojskowy tor przeszkód OSF ,,małpi gaj”, strzelnica – strzelanie sytuacyjne z karabinków paintbllowych lub ASG, techniki linowe – ścianka wspinaczkowa, techniki alpinistyczne, wojskowe transportery rozpoznawcze, zapoznanie ze sprzętem BRDM-2, pierwsza pomoc przedmedyczna , żyroskop – test na trenażerze dla pilotów i skoczków wojskowych, obsługa armaty S-60, poszukiwanie skarbów, min przy pomocy elektronicznych wykrywaczy metalu.
Pobyt we wczesnośredniowiecznej osadzie PIASTÓW – ,,historia na żywo”. Odbędą się zawody i
pojedynki obozowiczów z wykorzystaniem specjalnie dla nich przygotowanej broni, strzelanie z armaty – bombarda krzyżacka, nauka walki indywidualnej oraz w szykach bojowych z użyciem miecza, topora i włóczni, bieg w średniowiecznych nartach, machiny oblężnicze – strzelanie z katapult oraz skorpiona, średniowieczny bilard, dyby, klatka, dojenie sztucznej kozy, rzut toporem i oszczepem, walka na kopie. Cena: 140 zł/osoba

PARK ROZRYWKI ZIELENIEWO – tutaj w ciągu zaledwie jednego dnia uczestnicy przeniosą się na Dziki Zachód, zobaczą Wioskę Indiańską i spędzą niezapomniane chwile w Lunaparku oraz Motoparku. Każdy znajdzie tutaj atrakcje idealne dla siebie. Wioska Indiańska – tradycyjne indiańskie tipi, spotkanie z wodzem tradycyjne życie Indian, strzelanie z łuku, przejażdżka na kucyku. Western City – napad rewolwerowców na bank, zmagania się z bykiem na rodeo, tradycyjny posterunek szeryfa i budynki charakterystyczne dla Dzikiego Zachodu. Motopark – raj dla miłośników motoryzacji. Wyścigach quadami i beczkowozami ciągniętymi przez wielkie ciągniki na specjalnie przygotowanych torach. Mini ZOO. Cena: 120 zł/osoba

PARK LINOWY POBIEROWOTrasy podzielone na rożne stopnie trudności od maluszków po dorosłych każdy z rodziny znajdzie coś dla siebie, zabawę można zacząć od tras niskich od 0,5m nad ziemią aż po trasy usytuowane w koronach drzew około 13m nad ziemią. Znajdziecie tu wszystkie przeszkody jakie są w parkach linowych w Polsce oraz wiele takich które powstały jako pierwsze i jedyne w parkach linowych typu GIBON na ŚWIECIE. Parki linowe to świetny sposób na poprawę kondycji psychofizycznej na łonie natury! Cena: 50 zł/osoba

 

*Wycieczki fakultatywne odbywają się po zebraniu grupy minimalnej!

WAŻNE INFORMACJE

 • Wskazane jest zabranie m.in.: legitymacji szkolnej obowiązkowo, leków, kremów z filtrem UV, okularów przeciwsłonecznych, nakryć głowy, strojów sportowych i kąpielowych, ręcznika oraz małego plecaka na wycieczki. Szczegółowy wykaz rzeczy które należy zabrać na kolonie dostępny jest na stronie www.lech93.pl w zakładce/Dokumenty.
 • Kolonia zostanie zorganizowana zgodnie z obowiązującymi w danym momencie wytycznymi sanitarnymi.
 • Na drogę powrotną uczestnik otrzymuje prowiant.
  Kartę kolonijną należy przekazać do biura najpóźniej na 3 tygodnie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.
 • Akceptujemy Bon Turystyczny 500+