Morze/Stegna2-Z zabawą przez świat

Z zabawą przez świat!

Kolonia dla dzieci i młodzieży 7-16 lat

 

Dzieci na całym świecie łączy jedno – lubią się bawić! Radość jest ta sama, jednak, czy we wszystkich zakątkach świata zabawy wyglądają tak samo? Przekonają się o tym uczestnicy kolonii, którzy, w nadmorskiej scenerii Stegny, sprawdzą jak dawniej i dziś bawili i bawią się ich rówieśnicy z różnych krajów, z odległych kontynentów. Przekonają się, m.in., czy aby zostać dobrym tropicielem trzeba mieć indiańskie korzenie? Czy krzesło może mieć buty? Czy można rozwiązać węzeł gordyjski nie używając miecza? 

MIERZEJA WIŚLANA – wchodzi w skład obszaru „zielone płuca Polski”, zwana jest często Bursztynowym Wybrzeżem. STEGNA – miejscowość wypoczynkowa – kurort o niezwykle atrakcyjnym położeniu, z piaszczystymi plażami, wydmami, w otoczeniu gęstych lasów.

PROGRAM

 

 • Wyjazd wczesnym wieczorem, turnus rozpoczyna się śniadaniem i kończy się śniadaniem
 • Z zabawą przez świat – uczestnicy będą się mierzyć z licznymi wyzwaniami i przeszkodami. Wymagać to będzie od nich nie tylko sprawności fizycznej, ale także kreatywności, logicznego myślenia, a przede wszystkim umiejętności współpracy w grupie. Wszystko to w wesołej, przyjaznej atmosferze;
 • „Poszukiwanie skarbu Pirata”- gra terenowa z wykorzystaniem mapy, szyfrów i kompasu;
 • „Bezludna wyspa” – jak sobie poradzić, nauka podstaw survivalu, czytanie i rysowanie map – podstawy nawigacji;
 • „List w butelce” – zabawa integracyjna;
 • Żeglarskie rozgrywki – turniej przeciągania liny, siłowania na rękę;
 • Latający Holender czy Czarna Perła? – projektowanie własnego okrętu i bandery;
 • “Ranny rozbitek” – warsztaty z pierwszej pomocy;
 • “Morskie opowieści przy ognisku” – ognisko z pieczeniem kiełbasek;
 • Wakacyjne kino akcji;
  „Biesiady w Tawernie” – dyskoteki;
 • „Baloniada” – balonowa bitwa wodna;
 • Ekscytujące rozgrywki sportowe i zabawy ruchowe;
 • Laser Tag – laserowy paintball w lesie;
 • Kąpiele w morzu i plażowanie;
 • Uczestnictwo w wybranych plenerowych imprezach kulturalnych organizowanych przez społeczność lokalną;
 • Wycieczka autokarowa – Toruń – „Wstrzymał słońce, ruszył ziemię” – wycieczka po mieście Mikołaja Kopernika w postaci ekscytującej gry miejskiej oraz zwiedzania z przewodnikiem najważniejszych zabytków Starego Miasta. Następnie wizyta w Żywym Muzeum Piernika, połączona z warsztatami, podczas której uczestnicy samodzielnie upieką pierniki metodą o 500-letniej tradycji.

TERMIN I CENA

TERMIN CENA
15-25.07.2021r

1695 zł

11 dni/9 noclegów BRAK MIEJSC
   


CENA ZAWIERA

 • 11 dni/9 noclegów; wyjazd wczesnym wieczorem (nocny przejazd nad morze), turnus rozpoczyna się śniadaniem, kończy się śniadaniem i pobraniem suchego prowiantu, powrót w godzinach wieczorno/nocnych;
 • wyżywienie: śniadanie, obiad + podwieczorek i kolacja, suchy prowiant na drogę powrotną;
 • transport: przejazd autokarem na trasie Skotniki- Kraków-Stegna-Kraków-SkotnikiSkotniki; *dla zainteresowanych możliwość wsiadania w Warszawie 
 • opieka wychowawcza;
 • realizacja programu;
 • wycieczka autokarowa do Torunia;
 • ubezpieczenie UNIQA (NNW – 5000 zł).

RAMOWY PROGRAM POBYTU

1 dzień:

Wyjazd z Krakowa w godzinach wczesno-wieczornych, przyjazd do ośrodka, śniadanie, zakwaterowanie.

2 -12 dzień:

Realizacja programu.

13 dzień:

Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoi, pobranie prowiantu, wyjazd do Krakowa, po drodze zwiedzanie Torunia, powrót do Krakowa w godzinach wieczorno-nocnych.


ZAKWATEROWANIE

Nadmorski Ośrodek Wypoczynkowy “AMBERPOL” – położony jest w lesie w odległość 500 m od szerokiej, piaszczystej plaży i w zbliżonej odległości od centrum miejscowości. Pokoje: 3, 4, 5- osobowe oraz 6-7 osobowe apartamenty (dwa pokoje ze wspólną łazienką) wyposażone w pełny węzeł sanitarny z balkonami i TV. Wokoło znajduje się sosnowy las, a cały teren ośrodka jest ogrodzony, oświetlony. W ośrodku znajduje się: nowoczesna sala bankietowa pełniąca rolę stołówki, sali pokazowej do projekcji filmów oraz sali do organizacji dyskotek, basen kryty, podgrzewany, basen odkryty, boiska do siatkówki, tenisa ziemnego, namiotowa sala wielofunkcyjna z lustrami, plac zabaw, trampolina, projektor do filmów na dużym ekranie.

TRANSPORT

Przejazd autokarem na trasie Skotniki-Kraków-Stegna-Kraków-Skotniki

*dla zainteresowanych możliwość wsiadania w Warszawie 


Wszystkie wynajmowane przez nas autokary należą do sprawdzonych przewoźników, posiadają aktualne badania techniczne, licencję na przewóz osób na terenie Polski i Europy.

WYŻYWIENIE

Wyżywienie 3 razy dziennie (śniadanie, obiad z podwieczorkiem, kolacja). Pobyt rozpoczyna i kończy się śniadaniem oraz pobraniem suchego prowiantu na drogę powrotną.

OPIEKA

W trakcie pobytu uczestnicy mają zapewnioną opiekę wychowawczą, którą sprawuje profesjonalna, doświadczona i sprawdzona kadra – kierownik kolonii, wychowawcy, pedagog, ratownik WOPR (na basenie i nad morzem), opiekę medyczną (ratownik medyczny w ośrodku, Przychodnia Zdrowia w miejscowości).

UBEZPIECZENIE

Ubezpieczenie UNIQA (NNW – 5000 zł).
Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy-3 % wartości imprezy.

ZAJĘCIA I WYCIECZKI FAKULTATYWNE* (dodatkowo płatne):

 • WYCIECZKA AUTOKAROWA DO MALBORKA – największej w Polsce i jednej z największych twierdz w Europie! W trakcie wycieczki zwiedzanie Zamku Wysokiego i Średniego. Muzeum zamkowe prezentuje wystawę bursztynu, kolekcję broni oraz pokazuje jak wyglądało życie w minionych wiekach.  Uczestnicy zobaczą gdzie, jak i co jedli dawni bracia zakonni, gdzie przyjmowali gości i gdzie pracowali. Spotkanie z rycerzami w historycznych zbrojach jest także możliwe. Zwiedzanie Malborku to bardzo wartościowa lekcja historii zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych.

Cena: 80 zł/osoba

 

 •  Szalona zabawa w PARKU ROZRYWKI NOWA HOLANDIA I REJS STATKIEM PO TRAWIE – Nowa Holandia to 22 hektary czystej zabawy. W jego skład wchodzą 2 Park linowe z Trasą Maluch oraz Trasą Średnią, Małpi Gaj, 8 trampolin i… Obłędny Tunel! Wszystkich atrakcji nie sposób opisać, bo jest ich wiele: mini ZOO, dmuchana gigantyczna zjeżdżalnia, ścieżka edukacyjna, ptaszarnia, osada wikingów… i wiele więcej! Można tu spędzić cały dzień. Następnie 2 godzinny rejs Kanałem Ostródzko-Elbląskim. To doskonała okazja do poznania zasad działania unikalnych urządzeń hydrotechnicznych oraz podziwiania przyrody. Kanał w 2007 roku został uznany za jeden z siedmiu cudów Polski. Statek porusza się po malowniczej rzece z jedynym w swoim rodzaju systemem pochylni, dzięki którym pokonuje odcinki lądowe o długości do 500 metrów i różnicy poziomów 24 metry.
  Cena: 120 zł/osoba

 

 • GDAŃSK I CENTRUM EKSPERYMENTU W GDYNI – wycieczka rozpocznie się od zwiedzania z przewodnikiem zabytkowego Starego Miasta w Gdańsku. Następnym punktem programu będzie wizyta w Centrum Nauki Experyment w Gdyni, gdzie dzieci i młodzież mogą samodzielnie przeprowadzać eksperymenty zdobywając wiedzę z różnych dziedzin, poznając prawa fizyki i przyrody poprzez zabawę.
  Cena: 90 zł/osoba

 

Wycieczki fakultatywne odbywają się przy zebraniu grupy minimalnej.

WAŻNE INFORMACJE

 • Wskazane jest zabranie m.in.: legitymacji szkolnej obowiązkowo, leków, kremów z filtrem UV, okularów przeciwsłonecznych, nakryć głowy, strojów sportowych i kąpielowych, ręcznika oraz małego plecaka na wycieczki. Szczegółowy wykaz rzeczy które należy zabrać na kolonie dostępny jest na stronie www.lech93.pl w zakładce/Dokumenty.
 • Kolonia zostanie zorganizowana zgodnie z obowiązującymi w danym momencie wytycznymi sanitarnymi.
 • Na drogę powrotną uczestnik otrzymuje prowiant.
  Kartę kolonijną należy przekazać do biura najpóźniej na 3 tygodnie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.
 • Akceptujemy Bon Turystyczny 500+