WŁOCHY – Cesenatico – REGION EMILIA ROMAGNA TAK BLISKO A TAK SŁONECZNIE

Długie, piaszczyste plaże, piękne widoki i ciepłe morze zapraszają Cię na Riwierę Adriatycka- miejsca do którego chętnie się wraca.

CESENATICO – Popularny resort wakacyjny z wyjątkowym kanałem portowym zaprojektowanym przez Leonarda Da Vinci. Piękna, szeroka, piaszczysta plaża i czyste morze to atuty przyciągające rzesze turystów. W miasteczku oprócz licznych dyskotek, restauracji i kafejek organizuje się festyny i koncerty. W pobliżu znajduje się wiele atrakcji: parki zabaw dla dzieci Mirabilandia i Fiabilandia, park wodny Atlantica. To miejsce idealne zarówno dla tych, którzy wakacje lubią spędzać, leniuchując na słonecznej plaży, jak i dla zwolenników zwiedzania oraz aktywnego wypoczynku.

TERMINY I CENY:

TERMIN CENA
17.07.-28.07.2020 (pobyt:18.07-27.07.2020) Turnus 12 dniowy 10 dni pobytu
Dorośli 2100 zł
Dzieci do lat 3 100 zł
Dzieci 3-5 lat 1200 zł
Dzieci 6-12 lat 1700 zł
Trzecia osoba w pokoju 1990 zł
Czwarta osoba w pokoju 1880 zł
Dojazd własny -300 zł

CENA ZAWIERA:

 • 9 noclegów
 • Wyżywienie: Dwa posiłki dziennie: śniadanie, kolacja;
 • Transport: przejazd autokarem na trasie Kraków – Włochy – Kraków
  Istnieje możliwość zatrzymania się autokaru w Chrzanowie i Katowicach
  Wszystkie wynajmowane przez nas autokary należą do sprawdzonych przewoźników, posiadają aktualne badania techniczne, licencję na przewóz osób, oraz inne dokumenty zezwalające na przewóz osób na terenie Polski i Europy.;
 • Wieczorna impreza z zabawą muzyczną;
 • Opieka pilota, rezydenta;
 • Opłata TFG;
 • Ubezpieczenie AXA (NNW – 5000 zł, KL- 10 000 EUR).

CENA NIE ZAWIERA:

 • 10 € opłata klimatyczna i administracyjna,

RAMOWY PLAN WYPOCZYNKU

 

DZIEŃ 1:
3—10 dzień:
11 dzień:
12 dzień:
DZIEŃ 2:
Przyjazd do Cesenatico w godzinach porannych, zakwaterowanie, obiad;
DZIEŃ 3-10:
Realizujemy program, czyli dobrze bawimy się, wypoczywamy i zwiedzamy;
DZIEŃ 11:
Pakowanie bagaży, wykwaterowanie z pokoi po śniadaniu wyjazd do Polski, nocny przejazd przez Austrię;
DZIEŃ 12:
Wyjazd do Czech, możliwość zakupienia ciepłego posiłku, przyjazd do Polski (do Krakowa) w godzinach dopołudniowych;

ZAKWATEROWANIE:

Zakwaterowanie w hotelu ***, położonym 800 m od centrum Cesenatico, 400 m od morza Adriatyckiego. Pokoje 2-4 osobowe z łazienkami i prysznicami i suszarą do włosów. TV z płaskim ekranem, WI-Fi. Wszystkie pokoje są klimatyzowane. Na miejscu dostępny jest również polskojęzyczny opiekun grupy. Istnieje możliwoś skorzystania z plaży zorganizowanej (ponad 1000 parasoli i przestronnych leżaków, bezpośrednio nad morzem, pokój dziecinny ze stolikiem do przewijania i podgrzewaczem do butelek, sklep na plaży). Dostępna jest również plaża publiczna, zlokalizowana 300 m od hotelu. W pobliżu znajduje się Muzeum Morskie, Muzeum Spazio Pantani oraz Wieża Cattedrale delle Foglie. Wymarzone miejsce do spędzenia wakacji zarówno dla dorosłych jak i całych rodzin.

 

TRANSPORT:

Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, fotele uchylne, wc, video) na trasie: Kraków – Cesenatico – Kraków. Istnieje również możliwość zatrzymania się autokaru w Chrzanowie i Katowicach.

 

WYŻYWIENIE:

HB-dwa posiłki dziennie (śniadanie, kolacja). Szczegóły: kuchnia włoska, regionalna; śniadanie w formie bufetu (szynka, ser żółty, pieczywo, jogurt, płatki śniadaniowe, dżem, czekolada, rogaliki słodkie, ciasteczka, kawa, herbata, mleko, soki), kolacja dwudaniowa z deserem i wodą.

 

UBEZPIECZENIE:

Ubezpieczenie AXA 5000 (KL 10 000 EUR i NNW 5000 ZŁ).

PROPONOWANE WYCIECZKI FAKULTATYWNE:

San Marino – ok. 20€ /os.
Z nad morza proponujemy wycieczkę w góry do najmniejszej Republiki Europy, która przez wieki dzielnie i skutecznie broniła swojej niezależności i wolności. Podczas pół-dniowej wycieczki będziemy mogli popodziwiać przepiękne krajobrazy regionu Emiglia-Romania, a także zajrzymy do centrum stolicy tego państewka – gdzie zobaczymy świetnie zachowane średniowieczne mury, Pałac Rządowy, twierdzę.
Uwagi: wycieczka pól-dniowa, odpowiedni strój do bazyliki.

 

Rzym – ok. 63€ /os.
„Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu” więc również i nasza nas zawiedzie do stolicy Włoch. Po przeprawieniu się na drugą stronę “włoskiego buta” podczas całodziennej wycieczki zobaczymy: Koloseum (z zewnątrz), Fori Imperiali, Forum Romanum, Forum Trajana, Plac Venecki, Panteon, Fontanna Di Trevi, Schody Hiszpańskie, oddamy hołd naszemu wielkiemu rodakowi Janowi Pawłowi II, odwiedzimy również Bazylikę św. Piotra – (czas na osobistą modlitwę).
Uwagi: cena wycieczki obejmuje transport do/z Rzymu, przejazd komunikacją miejską po Rzymie, przewodnika miejskiego, wszystkie obiekty zwiedzane są z zewnątrz, jedynie jest wejście do Bazyliki św. Piotra – bezpłatne, wymagany odpowiedni strój do bazyliki.

 

Wenecja – ok. 50€ /os.
Inaczej znana jako Miasto na wodzie. Wenecja to prawdziwa perła Morzu Adriatyckim. Wyprawa statkiem na tą wyspę to możliwość zmierzenia się z historią, pięknymi zabytkami takimi jak Most Westchnień,Bazylia św. Marka, most Rialto, a także niepowtarzalną atmosferą jaka panuje najpiękniejszym w Europie placu – św. Marka i dzielnicy handlowej Rialto.
Uwagi: cena obejmuje przejazd autokarem, rejs statkiem na wyspę, wycieczka całodniowa, obowiązuje odpowiedni strój do Bazyliki, dla chętnych możliwość wjazdu na Campanille – dzwonnicę św. Marka – koszt dodatkowy ok. 8 EUR, rejs gondolą przy chętnych 4 osobach – ok. 25 EUR kosz dodatkowy.

 

WAŻNE INFORMACJE:

 1. Uczestnik zobowiązany jest do posiadania ważnego dowodu tożsamości (paszport, dowód, dowód tymczasowy).
 2. Sugerowane, kieszonkowe na drobne wydatki: 100 EUR plus na wybrane wycieczki fakultatywne.
 3. Wskazane jest zabranie: legitymacji szkolnej obowiązkowo, kremów z filtrem UV, okularów przeciwsłonecznych, nakryć głowy, strojów sportowych i kąpielowych, ręcznika oraz małego plecaka na wycieczki.
 4. Przejazd na trasie: granica Kraków – Cesenatico (ok. 1.250 km) – ok. 18 godzin przez Czechy, Austrię i Włochy. Podczas przejazdu przerwy organizowane są co ok. 4 godz. Dłuższa przerwa przewidziana jest w Czechach – możliwość zjedzenia ciepłego posiłku koszt od 100 CZK.
 5. Proponujemy zabrać drobne monety (korony czeskie i euro) na toaletę.
 6. Rekomendujemy wyrobienie bezpłatnej Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.