WŁOCHY – Cesenatico – REGION EMILIA ROMAGNA TAK BLISKO A TAK SŁONECZNIE

Obóz dziecięco – młodzieżowy

Wiek: 11-17 lat

Dla wszystkich tych, którzy kochają słońce, piasek i morze, dla których dobrze spędzony czas to czas wyśmienitej zabawy. Doceniasz włoski klimat, wspaniałą włoską kuchnię i chcesz jeszcze lepiej poznać ten piękny kraj? Nie może Cię zabraknąć na naszym obozie!

TERMINY I CENY:

29.06-10.07.2019  (POBYT: 30.06-09.07.19) – CENA: 1840 zł + 30€ (Mirabilandia) Turnus 12 dniowy 10 dni pobytu

27.07-07.08.2019  (POBYT: 28.07.-06.08.19) – CENA: 1840 zł + 30€ (Mirabilandia) Turnus 12 dniowy 10 dni pobytu

CENA ZAWIERA:

 • 9 noclegów.
 • wyżywienie: Trzy posiłki dziennie: śniadanie, obiad, kolacja.
 • transport: przejazd autokarem na trasie Kraków – Włochy – Kraków.
 • Wszystkie wynajmowane przez nas autokary należą do sprawdzonych przewoźników, posiadają aktualne badania techniczne, licencję na przewóz osób, oraz inne dokumenty zezwalające na przewóz osób na terenie Polski i Europy.
 • realizacja programu.
 • opłata TFG.
 • ubezpieczenie AXA (NNW – 5000 zł, KL- 10 000 EUR).

CENA NIE ZAWIERA:

 • 30 € obowiązkowa wycieczka do Mirabilandii-największego parku rozrywki Riwiery Adriatyckiej.
 • 10 € taksa klimatyczna i opłata administracyjna.
 • 10 € -przy zakwaterowaniu pobierana jest kaucja (zwracana w dniu wyjazdu, o ile nie zostaną wyrządzone szkody).

RAMOWY PLAN WYPOCZYNKU

DZIEŃ 1
Zbiórka i wyjazd z Krakowa w godzinach popołudniowych, przejazd przez Czechy (możliwość zakupienia ciepłego posiłku), Austrię, Włochy.
DZIEŃ 2
Przyjazd do Cesenatico w godzinach porannych, zakwaterowanie, obiad.
DZIEŃ 3-9
Realizujemy program, czyli dobrze bawimy się, wypoczywamy i zwiedzamy.
DZIEŃ 10
Śniadanie, realizujemy program, obiad, pobranie prowiantu, możliwość wyjazdu do Mirabilandii-pierwszy dzień świetnej zabawy w parku rozrywki, powrót do ośrodka na nocleg.
DZIEŃ 11
Pakowanie bagaży, wykwaterowanie z pokoi po śniadaniu, wyjazd do Mirabilandii (drugi dzień wspaniałej zabawy, 9 godzinny postój) lub zwiedzanie Rawenny , wieczorem wyjazd do Polski, nocny przejazd przez Austrię.
DZIEŃ 12
Wjazd do Czech, możliwość zakupienia ciepłego posiłku, przyjazd do Polski (do Krakowa) w godzinach popołudniowych.

ZAKWATEROWANIE

Zakwaterowanie w hotelu 3 ***, położonym 100 m od morza Adriatyckiego. Pokoje 3-4 osobowe z łazienkami i prysznicami, balkonami oraz TV. Wszystkie pokoje są klimatyzowane. Hotel dysponujetarasem i całodobową recepcją, WI-Fi. Na miejscu dostępny jest również polskojęzyczny opiekun grupy. Istnieje możliwość skorzystania z plaży zorganizowanej (leżaki, parasole, prysznice, boisko -10 euro/dzień/pokój – 2 leżaki i parasol) Dostępna jest również plaża publiczna, zlokalizowana 150m od hotelu. W pobliżu znajduje się Muzeum Morskie (1,5km), Muzeum Spazio Pantani (1,2km) oraz Wieża Cattedrale delle Foglie (o 2,9 km ). Wymarzone miejsce do spędzenia wakacji zarówno dla dzieci jak i młodzieży.

TRANSPORT

Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, fotele uchylne, wc, video) na trasie: Kraków – Cesenatico – Kraków.

WYŻYWIENIE

Trzy posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolaja). Szczegóły: kuchnia włoska, regionalna; śniadanie w formie bufetu (szynka, ser żółty, pieczywo, jogurt, płatki śniadaniowe, dżem, czekolada, rogaliki słodkie, ciasteczka, kawa, herbata, mleko, soki); obiad jednodaniowy (np. makaron lub lasagna lub risotto, zupa),warzywa, woda; kolacja dwudaniowa z deserem i wodą.

UBEZPIECZENIE

Ubezpieczenie AXA 5000 (KL 10 000 EUR i NNW 5000 zł).

PROGRAM:

W te wakacje postaw na niesamowite słońce, piaszczyste plaże, ciepłe morze oraz moc dodatkowych atrakcji:

 • gry i zabawy sportowe z wykorzystaniem infrastruktury ośrodka, świetna zabawa na prywatnej plaży,
 • zwiedzanie okolicy,
 • zwiedzanie zabytków pięknego Cesenatico,
 • zajęcia rekreacyjno – integracyjne m. in. dyskoteki, karaoke, liczne konkursy, gry i zabawy,
 • wycieczka do parku rozrywki MIRABILANDIA (jednego z największych parków rozrywki w Europie, a drugiego pod względem liczby odwiedzających we Włoszech). Tu spędzimy dwa dni świetnej zabawy, a to i tak może być niewystarczająco by zwiedzić aż 7 obszarów tematycznych z około 40 atrakcjami.
 • lub indywidualne zwiedzanie Rawenny
 • dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z oferty uczestnictwa w płatnych wycieczkach fakultatywnych.

PROPONOWANE WYCIECZKI FAKULTATYWNE

 • San Marino – ok. 20€ /os.
Z nad morza proponujemy wycieczkę w góry do najmniejszej Republiki Europy, która przez wieki dzielnie i skutecznie broniła swojej niezależności i wolności. Podczas pół-dniowej wycieczki będziemy mogli popodziwiać przepiękne krajobrazy regionu Emiglia-Romania, a także zajrzymy do centrum stolicy tego państewka – gdzie zobaczymy świetnie zachowane średniowieczne mury, Pałac Rządowy, twierdzę.

Uwagi: wycieczka pól-dniowa, odpowiedni strój do bazyliki.

 • Park Wodny Atlantica- ok. 15€ /os.
Plaża i morze są w zasięgu ręki, ale nie zapewniają one takich wrażeń jak pobyt w wodnym miasteczku nieopodal naszego ośrodka – baseny, brodziki, zjeżdżalnie zapewniają dobrą zabawę dzieciom i dorosłym w każdym wieku.
 • Rzym – ok. 63€ /os.
“Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu” więc również i nasza nas zawiedzie do stolicy Włoch. Po przeprawieniu się na drugą stronę “włoskiego buta” podczas całodziennej wycieczki zobaczymy: Koloseum (z zewnątrz), Fori Imperiali, Forum Romanum, Forum Trajana, Plac Venecki, Panteon, Fontanna Di Trevi, Schody Hiszpańskie, oddamy hołd naszemu wielkiemu rodakowi Janowi Pawłowi II, odwiedzimy również Bazylikę św. Piotra – (czas na osobistą modlitwę).
Uwagi: cena wycieczki obejmuje transport do/z Rzymu, przejazd komunikacją miejską po Rzymie, przewodnika miejskiego, wszystkie obiekty zwiedzane są z zewnątrz, jedynie jest wejście do Bazyliki św. Piotra – bezpłatne, wymagany odpowiedni strój do bazyliki.
 • Wenecja – ok. 50€ /os.
Inaczej znana jako Miasto na wodzie. Wenecja to prawdziwa perła Morzu Adriatyckim. Wyprawa statkiem na tą wyspę to możliwość zmierzenia się z historią, pięknymi zabytkami takimi jak Most Westchnien, Bazylia św. Marka, most Rialto, a także niepowtarzalną atmosferą jaka panuje najpiękniejszym w Europie placu – św. Marka i dzielnicy handlowej Rialto.
Uwagi: cena obejmuje przejazd autokarem, rejs statkiem na wyspę, wycieczka całodniowa, obowiązuje odpowiedni strój do Bazyliki, dla chętnych możliwość wjazdu na Campanille – dzwonnicę św. Marka – koszt dodatkowy ok. 8 EUR, rejs gondolą przy chętnych 4 osobach – ok. 25 EUR kosz dodatkowy.

WAŻNE INFORMACJE:

 1. Uczestnik zobowiązany jest do posiadania ważnego dowodu tożsamości (paszport, dowód, dowód tymczasowy).
 2. Sugerowane, kieszonkowe na drobne wydatki: 100 EUR plus na wybrane wycieczki fakultatywne.
 3. Dopłata za wycieczkę do Mirabilandi przejazdy i bilety wstępu .
 4. Przy zakwaterowaniu pobierana jest kaucja 10 EUR (zwracana w dniu wyjazdu, o ile nie zostaną wyrządzone szkody).
 5. Wskazane jest zabranie: legitymacji szkolnej obowiązkowo, kremów z filtrem UV, okularów przeciwsłonecznych, nakryć głowy, strojów sportowych i kąpielowych, ręcznika oraz małego plecaka na wycieczki.
 6. Przejazd na trasie: granica Kraków – Cesenatico (ok. 1.250 km) – ok. 18 godzin przez Czechy, Austrię i Włochy. Podczas przejazdu przerwy organizowane są co ok. 4 godz. Dłuższa przerwa przewidziana jest w Czechach – możliwość zjedzenia ciepłego posiłku koszt od 100 CZK.
 7. Proponujemy zabrać drobne monety (korony czeskie i euro) na toaletę.
 8. Zakwaterowanie pierwszego dnia pobytu ok. godziny 14.00.
 9. W trakcie powrotu do Polski uczestnicy otrzymują suchy prowiant w formie pikników, na postojach, jednak z uwagi na czas przejazdu prosimy o zabezpieczenie uczestników w środki na zakup sobie ewentualnych dodatkowych posiłków i napojów.
 10. Rekomendujemy wyrobienie bezpłatnej Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.