WŁOCHY – Cesenatico – REGION EMILIA ROMAGNA
TAK BLISKO A TAK SŁONECZNIE

Obóz dziecięco – młodzieżowy

wiek: 12-18 lat

Cesenatico

Popularny resort wakacyjny z wyjątkowym kanałem portowym zaprojektowanym przez Leonarda Da Vinci. Piękna, szeroka, piaszczysta plaża i czyste morze to atuty przyciągające rzesze turystów.
W miasteczku oprócz licznych dyskotek, restauracji i kafejek organizuje się festyny i koncerty.
W pobliżu znajduje się wiele atrakcji: parki zabaw dla dzieci Mirabilandia i Fiabilandia, park wodny Atlantica. To miejsce idealne zarówno dla tych, którzy wakacje lubią spędzać, leniuchując na słonecznej plaży, jak i dla zwolenników zwiedzania oraz aktywnego wypoczynku.

Wakacyjna przygoda językowa organizowana wspólnie z Centrum Języków Obcych Liberation. Chcesz doskonalić swój język angielski, a do tego poczuć smak prawdziwych rzymskich wakacji? Wybierz nasz obóz językowy! Włochy to kraj niepowtarzalnej kuchni i zachwycającego dorobku kulturowego. Pragniesz poznać kraj Michała Anioła, Leonardo da Vinci i Rafaela Santi?

TERMINY I CENY:

07.07-18.07.2019 (POBYT: 08.07-17.07.19) – CENA: 2200 zł + 120€ Turnus 12 dniowy 10 dni pobytu

CENA ZAWIERA:

 • 9 noclegów w klimatyzowanym hotelu 3*.
 • wyżywienie: Trzy posiłki dziennie: śniadanie, obiad, kolacja.
 • transport: przejazd autokarem na trasie Kraków – Włochy – Kraków.
 • Wszystkie wynajmowane przez nas autokary należą do sprawdzonych przewoźników, posiadają aktualne badania techniczne, licencję na przewóz osób, oraz inne dokumenty zezwalające na przewóz osób na terenie Polski i Europy.
 • opieka wychowawcza.
 • realizacja programu.
 • opłata TFG.
 • ubezpieczenie AXA (NNW – 2 500 EUR, KL- 10 000 EUR).

CENA NIE ZAWIERA:

 • 10 € taksa klimatyczna i opłata administracyjna.
 • 10 € -przy zakwaterowaniu pobierana jest kaucja (zwracana w dniu wyjazdu, o ile nie zostaną wyrządzone szkody.

RAMOWY PLAN WYPOCZYNKU

DZIEŃ 1

Zbiórka i wyjazd z Krakowa w godzinach popołudniowych, przejazd przez Czechy (możliwość zakupienia ciepłego posiłku), Austrię, Włochy.

DZIEŃ 2

Przyjazd do Cesenatico w godzinach porannych, zakwaterowanie, obiad.

DZIEŃ 3-9

Realizujemy program, czyli dobrze bawimy się, wypoczywamy i zwiedzamy.

DZIEŃ 10

Śniadanie, realizujemy program, obiad, pobranie prowiantu, możliwość wyjazdu do Mirabilandii-pierwszy dzień świetnej zabawy w parku rozrywki, powrót do ośrodka na nocleg.

DZIEŃ 11

Pakowanie bagaży, wykwaterowanie z pokoi po śniadaniu, wyjazd do Mirabilandii (drugi dzień wspaniałej zabawy, 9 godzinny postój) lub zwiedzanie Rawenny , wieczorem wyjazd do Polski, nocny przejazd przez Austrię.

DZIEŃ 12

Wjazd do Czech, możliwość zakupienia ciepłego posiłku, przyjazd do Polski (do Krakowa) w godzinach popołudniowych.

ZAKWATEROWANIE:

Zakwaterowanie w hotelu 3 gwiadkowym, położonym 100 m od morza Adriatyckiego. Pokoje 3-4 osobowe z łazienkami i prysznicami, balkonami oraz TV. Wszystkie pokoje są klimatyzowane. Hotel dysponuje tarasem i całodobową recepcją, WI-Fi. Na miejscu dostępny jest również polskojęzyczny opiekun grupy.
Istnieje możliwość skorzystania z plaży zorganizowanej (leżaki, parasole, prysznice, boisko-10 euro/dzień/pokój – 2 leżaki i parasol) Dostępna jest również plaża publiczna, zlokalizowana 150 m od hotelu. W pobliżu znajduje się Muzeum Morskie (1,5km), Muzeum Spazio Pantani (1,2km) oraz Wieża Cattedrale delle Foglie (o 2,9 km ). Wymarzone miejsce do spędzenia wakacji zarówno dla dzieci jak i młodzieży.

WYŻYWIENIE:

Trzy posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja). Szczegóły: kuchnia włoska, regionalna; śniadanie w formie bufetu (szynka, ser żółty, pieczywo, jogurt, płatki śniadaniowe, dżem, czekolada, rogaliki słodkie, ciasteczka, kawa, herbata, mleko, soki); obiad jednodaniowy (np. makaron lub lasagna lub risotto, zupa),warzywa, woda; kolacja dwudaniowa z deserem i wodą.

TRANSPORT:

Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, fotele uchylne, wc, video) na trasie: Kraków – Cesenatico – Kraków.

OPIEKA:

Doświadczona i sprawdzona, profesjonalna kadra wychowawców.
Zatrudniamy sprawdzonych i wykwalifikowanych opiekunów, w 90% są to nauczyciele szkolni. Wszyscy posiadają wymagane uprawnienia, które są weryfikowane przez kuratorium oświaty.

UBEZPIECZENIE:

Ubezpieczenie AXA (KL 40 000 EUR i NNW 2500 EUR).

PROGRAM:

W te wakacje postaw na niesamowite słońce, piaszczyste plaże, ciepłe morze oraz moc dodatkowych atrakcji:
 • język angielski NON-STOP! Językiem dominującym w kontaktach między uczestnikami i kadrą obozową jest język angielski,
 • zajęcia językowe w grupach odbywają się przed południem na plaży z uwZględnieniem podziału na grupy wg poziomu zaawansowania uczestników,
 • zajęcia wieczorne odbywają się w formie gier i zabaw interaktywnych po angielsku,
 • gry i zabawy sportowe z wykorzystaniem infrastruktury ośrodka, świetna zabawa na prywatnej plaży,
 • zwiedzanie zabytków pięknego Cesenatico,
 • wycieczki:
  • do parku rozrywki MIRABILANDIA (jednego z największych parków rozrywki w Europie, a drugiego pod względem liczby odwiedzających we Włoszech). Tu spędzimy dwa dni świetnej zabawy, a to i tak może być niewystarczająco by zwiedzić aż 7 obszarów tematycznych z około 40 atrakcjami,
  • SAN MARINO – proponujemy wycieczkę do najmniejszej Republiki Europy, która przez wieki dzielnie i skutecznie broniła swojej niezależności i wolności. Podczas wycieczki popołudniowa i wieczorną porą będziemy mogli popodziwiać przepiękne krajobrazy regionu Emiglia-Romania, a także zajrzymy do centrum stolicy tego państewka – gdzie zobaczymy świetnie zachowane średniowieczne mury, Pałac Rządowy, twierdzę.Uwagi: obowiązuje odpowiedni strój do bazyliki.
  • PADWA- zwiedzanie: Bazylika św. Antoniego – nawiedzenie grobu świętego oraz kaplicy relikwii, w której przechowywane są m.in. język, podbródek oraz struny głosowe św. Antoniego. Zobaczymy również Palazzo del Bo – historyczna siedziba Uniwersytetu Padewskiego założonego w 1222 r., Prato della Vale, Palazzo della Ragione oraz Bazylikę św. Justyny.
  • FLORENCJA-zwiedzania stolicy Toskanii: Plac Michała Anioła ze wspaniałym widokiem na miasto, Most Złotników na rzece Arno, Plac Signoria, katedra Santa Maria del Fiore i Baptysterium, kościół Santa Croce z nagrobkami sławnych florentyńczyków.
  • BOLONIA- w trakcie spaceru po starym mieście zobaczymy m.in. Ratusz, Fontannę Neptuna oraz Bazylikę św. Petroniusza (z zewnątrz)

WAŻNE INFORMACJE:

 1. Uczestnik zobowiązany jest do posiadania ważnego dowodu tożsamości (paszport, dowód, dowód tymczasowy).
 2. Sugerowane, kieszonkowe na drobne wydatki: 100 EUR plus na wybrane wycieczki fakultatywne.
 3. Obowiązkowa dopłata za wycieczkę do Mirabilandi przejazdy i bilety wstępu 30 EUR.
 4. Przy zakwaterowaniu pobierana jest kaucja 10 EUR (zwracana w dniu wyjazdu, o ile nie zostaną wyrządzone szkody).
 5. Wskazane jest zabranie: legitymacji szkolnej obowiązkowo, kremów z filtrem UV, okularów przeciwsłonecznych, nakryć głowy, strojów sportowych i kąpielowych, ręcznika oraz małego plecaka na wycieczki.
 6. Przejazd na trasie: granica Kraków – Cesenatico (ok. 1.250 km) – ok. 18 godzin przez Czechy, Austrię i Włochy. Podczas przejazdu przerwy organizowane są co ok. 4 godz. Dłuższa przerwa przewidziana jest w Czechach – możliwość zjedzenia ciepłego posiłku koszt od 100 CZK.
 7. Proponujemy zabrać drobne monety (korony czeskie i euro) na toaletę.
 8. Zakwaterowanie pierwszego dnia pobytu ok. godziny 14.00.
 9. W trakcie powrotu do Polski uczestnicy otrzymują suchy prowiant w formie pikników, na postojach, jednak z uwagi na czas przejazdu prosimy o zabezpieczenie uczestników w środki na zakup sobie ewentualnych dodatkowych posiłków i napojów.
 10. Rekomendujemy wyrobienie bezpłatnej Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.
 11. Kartę kolonijną należy przekazać do biura najpóźniej na 3 tygodnie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.