WŁOCHY – RIMINI

TAK BLISKO, A TAK SŁONECZNIE

OBÓZ MŁODZIEŻOWY

30.06-10.07.2023

Tu słońce świeci non-stop, to miasto nigdy nie zasypia, zabawa wciąż trwa!

 

Obóz dla młodzieży 12-17 lat.

Dla wszystkich tych, którzy kochają słońce, piasek i morze, dla których dobrze spędzony czas to czas wyśmienitej zabawy. Doceniasz włoski klimat, wspaniałą włoską kuchnię i chcesz jeszcze lepiej poznać ten piękny kraj? Nie może Cię zabraknąć na naszym obozie!

RIMINI-Najbardziej znany kurort wakacyjny nad Adriatykiem. Kilkunastokilometrowa, bardzo szeroka plaża i krystalicznie czysta woda, każdego roku, jak prawdziwy magnes, przyciąga turystów z całego świata. Tu słońce świeci non-stop, to miasto nigdy nie zasypia, zabawa wciąż trwa. Południowa gościnność, doskonała kuchnia, niezapomniana atmosfera – „cosi bella” – te słowa nie zejdą z Twych ust.

 


TERMIN I CENA

30.06.-10.07.2023

 

2590zł 

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2590 zł

CENA ZAWIERA

 • 8 noclegów
 • wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja;
 • prowiant na drogę powrotną,
 • transport: przejazd autokarem
 • opieka wychowawcza;
 • opieka ratownika;
 • serwis plażowy: leżaki, parasole, prysznice;
 • możliwość korzystania z infrastruktury ośrodka;
 • realizacja programu;
 • opłata TFG;
 • Ubezpieczenie UNIQUA (KL 20 000 euro, NNW 2000 euro, bagaż 200 euro).

CENA NIE ZAWIERA

 1. obowiązkowych biletów do Mirabilandii, obowiązkowej taksy klimatyczno-meldunkowej (razem 60 EUR/os.),
 2. obowiązkowej zwrotnej kaucji w wysokości 15 EUR/os. pobieranej w dniu przyjazdu na poczet ewentualnych zniszczeń (zwracana w ostatnim dniu po sprawdzeniu pokoi),
 3. wycieczek fakultatywnych,
 4. klimatyzacji za pokój (fakultatywnie) ok. 10 EUR/dzień
 5. dodatkowych napoi (poza wodą) do obiadokolacji,

RAMOWY PROGRAM

 • 1 dzień: zbiórka i wyjazd z Polski w godzinach popołudniowych, przejazd przez Czechy (możliwość zakupienia ciepłego posiłku), Austrię, Włochy;
 • 2 dzień: przyjazd do Rimini w godzinach porannych, zakwaterowanie, obiad;
 • 3—9 dzień: realizujemy program, czyli dobrze bawimy się, wypoczywamy i zwiedzamy;
 • 10 dzień: pakowanie bagaży, wykwaterowanie z pokoi po śniadaniu, pobranie prowiantu, przejazd do Mirabilandii, wieczorem wyjazd do Polski, nocny przejazd przez Austrię;
 • 11 dzień: wjazd do Czech, możliwość zakupienia ciepłego posiłku, przyjazd do Polski (do Krakowa) w godzinach popołudniowych;

PROGRAM OBOZU

W te wakacje postaw na niesamowite słońce, piaszczyste plaże, ciepłe morze oraz moc dodatkowych atrakcji:

 • gry i zabawy sportowe z wykorzystaniem infrastruktury ośrodka, świetna zabawa na prywatnej plaży,
 • zwiedzanie okolicy,
 • zwiedzanie zabytków pięknego Rimini – Most Tyberiusza, Łuk Augusta, ruiny amfiteatru sięgające czasów rzymskich, dwa główne place miasta ze statuą Papieża Pawła V, Zamek Sigismondo z XV w., Kościół Tiempio Malatestiano uznawany za arcydzieło włoskiego renesansu
 • zajęcia rekreacyjno – integracyjne, liczne konkursy, gry i zabawy,
 • wycieczka do parku rozrywki MIRABILANDIA (jednego z największych parków rozrywki w Europie, a drugiego pod względem liczby odwiedzających we Włoszech). Super zabawa w jednym z największych Parków Rozrywki w Europie. Wewnątrz parku 7 stref tematycznych, 44 atrakcje (karuzele, kolejki górskie itp.), 16 restauracji i barów, 12 sklepów. Dodatkowo organizowanych jest 10 pokazów na żywo (przedstawienia, akrobacje, pokaz sztucznych ogni), ogromne koło Diabelskiego Młynu o wysokości 90 m, gigantyczna kolejka górska Katun, spływ korytem rzecznym imitującym Rio Bravo.
 • dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z oferty uczestnictwa w płatnych wycieczkach fakultatywnych.


ZAKWATEROWANIE

Hotel ABC*** – znajduje się w dzielnicy Rivaazurra. Położony jest zaledwie 200 m od plaży w mieście Rimini Zakwaterowanie: pokoje 3,4 osobowe (możliwe łóżka piętrowe) z łazienką, klimatyzacją(płatna dodatkowo) oraz TV. Na terenie hotelu znajduje się recepcja, klimatyzowany hol, restauracja, hotelowe patio oraz Wi-fi. Wymarzone miejsce do spędzenia wakacji zarówno dla dzieci jak i młodzieży.

TRANSPORT

Przejazd autokarem na trasie  Kraków-Rimini-Kraków
Wszystkie wynajmowane przez nas autokary należą do sprawdzonych przewoźników, posiadają aktualne badania techniczne, licencję na przewóz osób na terenie Polski i Europy.

WYŻYWIENIE

Trzy posiłki dziennie (śniadanie, lunch, obiadokolacja), napoje do śniadania oraz wodę do pozostałych posiłków, suchy prowiant na drogę powrotną.
Szczegóły: kuchnia włoska, regionalna; śniadanie w formie szwedzkiego stołu (pieczywo, masło, dżem, ser, wędliny, warzywa, słodka bułka, jajecznica, płatki śniadaniowe, masło, do picia: herbata, kawa, mleko); lunch(jednodaniowy i woda) i obiadokolacja(zupa lub makaron + drugie danie, dodatkowo deser lub owoc, woda).: serwowane do stolików (zupa lub makaron + drugie danie, dodatkowo deser lub owoc, woda).

OPIEKA

W trakcie pobytu uczestnicy mają zapewnioną opiekę wychowawczą, którą sprawuje profesjonalna, doświadczona i sprawdzona kadra – kierownik kolonii, wychowawcy, 

UBEZPIECZENIE

Ubezpieczenie UNIQUA (KL 20 000 euro, NNW 2000 euro, bagaż 200 euro)..
Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy-3 % wartości imprezy.

PROPONOWANE WYCIECZKI FAKULTATYWNE* (dodatkowo płatne):

San Marino – ok. 25 euro

Z nad morza proponujemy wycieczkę w góry do najmniejszej Republiki Europy, która przez wieki dzielnie i skutecznie broniła swojej niezależności i wolności. Podczas pół-dniowej wycieczki będziemy mogli popodziwiać przepiękne krajobrazy regionu Emiglia-Romania, a także zajrzymy do centrum stolicy tego państewka – gdzie zobaczymy świetnie zachowane średniowieczne mury, Pałac Rządowy, twierdzę.

Aquafun– ok. 35 euro

Niezapomniane wodne szaleństwo w największym wodnym parku Europy! Czeka na Was 5 ogromnych ogrzewanych basenów ze zjeżdżalniami wodnymi: sztuczna fala, pontony, do dyspozycji wszystkich gości leżaki umożliwiające przyjemny relaks w otoczeniu bujnej roślinności. Na terenie obiektu kuszą również restauracje i liczne sklepiki.

Rzym – ok. 70 euro

„Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu” więc również i nasza nas zawiedzie do stolicy Włoch. Po przeprawieniu się na drugą stronę “włoskiego buta” podczas całodziennej wycieczki zobaczymy: Koloseum (z zewnątrz), Fori Imperiali, Forum Romanum, Forum Trajana, Plac Venecki, Panteon, Fontanna Di Trevi, Schody Hiszpańskie, oddamy hołd naszemu wielkiemu rodakowi Janowi Pawłowi II, odwiedzimy również Bazylikę św. Piotra

Wenecja – 65 euro

Inaczej znana jako Miasto na wodzie. Wenecja to prawdziwa perła Morzu Adriatyckim. Wyprawa statkiem na tą wyspę to możliwość zmierzenia się z historią, pięknymi zabytkami takimi jak Most Westchnień, Bazylia św. Marka, most Rialto, a także niepowtarzalną atmosferą jaka panuje najpiękniejszym w Europie placu – św. Marka i dzielnicy handlowej Rialt

* Wycieczki fakultatywne odbywają się przy zebraniu grupy minimalnej.

WAŻNE INFORMACJE

 • uczestnik zobowiązany jest do posiadania ważnego dowodu tożsamości (paszport, dowód, dowód tymczasowy).
 • Sugerowane, kieszonkowe na drobne wydatki: 100 EUR plus na wybrane wycieczki fakultatywne oraz ok. 200 CZK na obiad w Czechach.
 • Wskazane jest zabranie: legitymacji szkolnej obowiązkowo, kremów z filtrem UV, okularów przeciwsłonecznych, nakryć głowy, strojów sportowych i kąpielowych, ręcznika oraz małego plecaka na wycieczki.
 • Przejazd na trasie: granica Kraków – Rimini (ok. 1.250 km) – ok. 18 godzin przez Czechy, Austrię i Włochy. Podczas przejazdu przerwy organizowane są co ok. 4 godz. Dłuższa przerwa przewidziana jest w Czechach – możliwość zjedzenia ciepłego posiłku koszt od 200 CZK.
 • Proponujemy zabrać drobne monety (korony czeskie i euro) na toaletę.
 • Zakwaterowanie pierwszego dnia pobytu ok. godziny 14.00.
 • W trakcie powrotu do Polski uczestnicy otrzymują suchy prowiant
 • Kartę kolonijną należy przekazać do biura najpóźniej na 3 tygodnie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.