Zimowisko Narciarsko – Rekreacyjne, Bukowina Tatrzańska

ZIMOWISKO NARCIARSKO – REKREACYJNE
Wiek uczestników: 6 – 16 lat

BUKOWINA TATRZAŃSKA

To jedna z najbardziej znanych górskich miejscowości w Polsce, powstała prawie 400 lat temu. Położona u stóp Tatr dysponuje wieloma kolejami krzesełkowym i wyciągami narciarskimi tworząc centrum narciarstwa. Kto nie zna Bukowiny? Miejsca nieskażonej przyrody, czystych wód, gorących term, licznych tras wspinaczkowych i szlaków turystycznych, jak również wyjątkowej mieszanki kulturowej: podhalańskiej, spiskiej i romskiej, żywego folkloru i tradycyjnego rzemiosła? Ten musi tu przybyć i ją poznać.

Dla wszystkich tych, którzy chcą aktywnie spędzić czas ucząc się i doskonaląc jazdę na nartach, dobrze się bawiąc na co dzień. Poznać Podhale i jego legendy, wziąć udział w interakcyjnych grach, zabawach i zajęciach parateatralnych. Polecamy wyjazd do Bukowiny Tatrzańskiej.

TERMINY I CENY:

Turnus Narciarsko-Rekreacyjny 12.01.2019 – 19.01.2019 r.

Cena*: 1050,00 zł

* Cena nie zawiera opłat za karnety oraz za pakiet taneczny.

CENA ZAWIERA:

 • 7 noclegów;
 • Wyżywienie: śniadanie, obiad + podwieczorek i kolacja;
 • Transport: przejazd autokarem na trasie Kraków – Bukowina – Kraków
 • Codzienny dowóz do stoków narciarskich;
 • Opieka wychowawcza;
 • Opieka instruktora jazdy na nartach;
 • Ubezpieczenie AXA (NNW – 5000 zł);
 • Realizację programu zimowiska;

W PROGRAMIE ZIMOWISKA NARCIARSKIEGO:

 • Codzienna nauka i doskonalenie jazdy na nartach, możliwa nauka “od zera” (w zależności od stopnia zaawansowania narciarskiego uczestników i warunków pogodowych kierownik i instruktorzy dobierają stoki regionu) Preferowana Stacja Rusiń- ski.
 • Osobny program dla starszych uczestników
 • Piesze wycieczki po okolicy;
 • Gry i zabawy sprawnościowe na śniegu;
 • Dyskoteki, zabawy interaktywne z cyklu “Zabawy Świata”, gry i konkursy świetlicowe, zabawy teatralne w oparciu o cykl “Legendy Podhala”
 • Wycieczka do Zakopanego* – Snowlandia – zwiedzanie Zimowego Parku Rozrywki;
 • GÓRALSKI KULIG* zaprzęgami konnymi;
 • Zajęcia na basenie;

* Dla grupy starszej nieobowiązkowe ze względu na możliwość w tym czasie jazdy na nartach (do wyboru)

OSOBNY PROGRAM DLA STARSZYCH UCZESTNIKÓW:

 • Rupa narciarsko zaawansowana: jazda na nartach 2 razy dziennie (ilość zajęć w zależności od kondycji, stopnia zaawansowania oraz pogody;
 • Videorejestracja z analizą postępów;
 • Wieczorne filmy o tematyce narciarskiej;
 • Wykłady o tematyce narciarskiej;
 • Turniej gier planszowych.

PAKIET TANECZNY (płatny dodatkowo 200 zł):

Codzienne zajęcia taneczne z zakresu baletu klasycznego, ale także tańce narodowe, tańce charakterystyczne, taniec współczesny, street dance oraz nauka choreografii. Na zajęciach będzie zarazem czas na rozgrzewkę i rozciąganie.Zajęcia prowadzone przez instruktorów Studia Artystycznego POINT (www.studiopoint.pl)

UWAGA! Z racji bardzo intensywnego programu i ograniczeń czasowych niektóre zajęcia taneczne będą odbywać w zamian zajęć rekreacyjnych.

Zakwaterowanie:

Pensjonat “Willa Zbójnicówka” usytuowany jest na wzgórzu, dzięki czemu z okien można podziwiać przepiękną panoramę Tatr. Pokoje 2, 3, 4 i 5 – osobowe, z łazienką i TV-sat. Budynek jest ogrodzony, posiada duży parking, rozległy teren z boiskami sportowymi, placem zabaw, altaną i grillem, dwie świetlice (TV, sprzęt audio-video, ping-pong, piłkarzyki), izbę regionalną z kominkiem, siłownie oraz saunę. Najbliższy wyciąg narciarski mieści się w odległości zaledwie 50 m od ośrodka. Doskonałe miejsce wypadowe do korzystania z zimowych atrakcji regionu.

Wyżywienie:

Cztery posiłki dziennie(śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja); Góralska kuchnia, czyli po domowemu i pysznie.

Transport:

Przejazd autokarem na trasie Kraków – Bukowina Tatrzańska – Kraków;codzienny dojazd do stoku narciarskiego oraz atrakcji przewidzianych w programie;

Wszystkie wynajmowane przez nas autokary należą do sprawdzonych przewoźników, posiadają aktualne badania techniczne, licencję na przewóz osób, oraz inne dokumenty zezwalające na przewóz osób na terenie Polski i Europy.

Opieka:

Opieka wychowawcza: doświadczona i sprawdzona kadra mający doskonały kontakt z dziećmi, instruktor jazdy na nartach;

Ubezpieczenie:

Ubezpieczenie AXA (NNW – 5000 zł);

Ważne informacje!

Na zimowisko obowiązkowo należy zabrać: legitymację szkolną, krem do ochrony twarzy, odpowiednią odzież oraz sprawdzony i przygotowany sprzęt narciarski (obowiązkowo kask ochronny i kijki).
Wypełnioną kartę kolonijną z numerem PESEL, należy oddać organizatorowi zimowiska najpóźniej na dwa tygodnie przed wyjazdem. Adres ośrodka i telefon do Kierownika i wychowawców rozdawane będą w dniu wyjazdu.
Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie.

Istnieje możliwość zakupu dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy w chwili dokonania zgłoszenia.

 

 

DODATKOWE INFORMACJE NARCIARSKIE:

Szeroka gama okolicznych wyciągów narciarskich o różnym stopniu trudności, daje możliwość wyboru najodpowiedniejszego do umiejętności i wymagań dzieci i młodzieży. Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego.

 • wyciąg talerzykowy “Bartek” położony najbliżej ośrodka – stok o długości 400m z dwoma trasami łatwymi, stok oświetlony i ratrakowany;
 • wyciąg krzesełkowy “Turnia” w odległości 800m od ośrodka – trasa o długości 500m, sztucznie naśnieżana, oświetlona, szerokość stoku to 100m;
Oba te wyciągi wchodzą w skład kompleksu Olczański Wierch.
 • Stacja Narciarska “u Steni” – kompleks narciarski w Gliczarowie Górnym oferujący wyciągi narciarskie o łącznej długości trasy zjazdowej ponad 1000 m.
W skład tego kompleksu wchodzą 3 wyciągi:
Wyciąg 1: długości 400 m – stopień trudności: łatwy
wyciąg 2: (dziecinny) długość 60 m – bezpieczny, ogrodzony
wyciąg 3: długości 500 m – stopień trudności: dla zaawansowanych.
 • Stacja Narciarska RUSIŃ-SKI – to najlepsza stacja na Podhalu, trzy lata z rzędu wybierana jako Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski, stoki są doskonale utrzymane – sztucznie naśnieżane, oświetlone i ratrakowane.

Trasa główna to 800m dł. i 150m szer. Do dyspozycji jest czteroosobowa kolej krzesełkowa o dł. ok. 1 km, dwa wyciągi orczykowe o dł. 400 i 200 m, babylift (wyciąg dla najmłodszych dł 80 m ), tor do snowtubingu (zjazdy na oponkach) oraz trasy o zróżnicowanym stopniu trudności.