GRECJA-LEPTOKARIA-RIWIERA OLIMPIJSKA

SŁONECZNE PLAŻE U PODNÓŻA OLIMPU

LEPTOKARIA

Wykorzystaj okazje na Greckie Wakacje – długi słoneczny dzień, temperatura ok 25 stopni, i do tego ciepłe morze, ponadto zdrowy mikroklimat – nic tylko jechać!
Najbardziej znana i atrakcyjna miejscowość na Riwierze Olimpijskiej w Grecji. Kurort ten położony jest nad Morzem Egejskim, zaledwie 30 kilometrów od słynnej góry Bogów czyli Olimpu oraz w odległości ok. 100 km od Salonik. To typowe miasteczko greckie charakteryzujące się atmosferą wakacyjnego odpoczynku i letniej beztroski. Posiada bogate zaplecze handlowe
i gastronomiczne, w tym liczne restauracje, nadmorskie knajpki i dyskoteki. 

TERMINY I CENY:

TERMIN CENA
04.07.-15.07.2020 (Pobyt 05.07.-14.07.2020) 1750 zł (turnus 12 dniowy 10 dni pobytu)
13.07.-24.07.2020 (Pobyt 14.07.-23.07.2020) 1750 zł (turnus 12 dniowy 10 dni pobytu)
22.07-02.08.2020 (Pobyt 23.07.-01.08.2020) 1750 zł (turnus 12 dniowy 10 dni pobytu)
09.08.-20.08.2020 (Pobyt 10.08-19.08.2020) 1750 zł (turnus 12 dniowy 10 dni pobytu)

CENA ZAWIERA:

 • 9 noclegów w Hotelu Dafni;
 • 2 posiłki dziennie (śniadanie – bufet szwedzki, kawa, herbata, ciepła obiadokolacja),woda do posiłków,
  Posiłki w restauracji Hotelu Dafni Plus (klimatyzowana restauracja, obsługa kelnerska);
 • Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, fotele uchylne, wc, video);
  Wszystkie wynajmowane przez nas autokary należą do sprawdzonych przewoźników, posiadają aktualne badania techniczne, licencję na przewóz osób, oraz inne dokumenty zezwalające na przewóz osób na terenie Polski i Europy.
 • Ubezpieczenie AXA (5000 NNW i KL 10 000 euro);
 • Opiekę rezydenta polskojęzycznego (wieloletni współpracownik naszego biura, doskonale znający Leptokarię, kulturę i język grecki)
 • Opieka medyczna (lekarz na telefon);
 • Opłata TFG

CENA NIE ZAWIERA:

 • Opłaty klimatyczno-meldunkowej 10 euro płatne na miejscu w Grecji.
 • Klimatyzacja dla chętnych 5 euro pokój/dzień.

RAMOWY PLAN WYPOCZYNKU

1 dzień

W godzinach poranno-południowych zbiórka i wyjazd z Krakowa, przejazd przez Słowację Węgry, Serbię, Macedonię, Grecję.

2 dzień

Przyjazd do Leptokarii w godzinach dopołudniowych, zakwaterowanie, obiadokolacja, zwiedzanie okolicy, nocleg.

3-10 dzień

Plażowanie i kąpiele morskie pod opieką ratownika, realizacja programu wypoczynku.

11 dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoi, złożenie bagaży, ostatnie zakupy (plażowanie), pożegnanie z Grecją, przejazd przez Macedonię.

12 dzień

Przejazd przez Serbię, Węgry, Słowację. Przyjazd do Polski (do Krakowa) w godzinach popołudniowych.

 

ZAKWATEROWANIE:

Niewielki, rodzinny Hotel “DAFNI”3*, położony tuż przy plaży, wzdłuż obsadzonej palmami nadmorskiej promenady. Pokoje 2, 3, 4 – osobowe z własnym węzłem sanitarnym, TV-SAT, lodówką i balkonem. W pobliżu boiska sportowe i tętniące życiem centrum kurortu.

 

TRANSPORT:

Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, fotele uchylne, wc, video) na trasie: Kraków – Leptokaria – Kraków.
Wszystkie wynajmowane przez nas autokary należą do sprawdzonych przewoźników, posiadają aktualne badania techniczne, licencję na przewóz osób, oraz inne dokumenty zezwalające na przewóz osób na terenie Polski i Europy.

 

WYŻYWIENIE:

Śniadanie w formie szwedzkiego stołu – kuchnia europejska jak i miejscowe przysmaki, kawa, herbata, napoje.
Obiadokolacja – Pierwsze i drugie danie serwowane oraz bufet sałatkowy.
Posiłki w Hotelu Dafni Plus – klimatyzowana restauracja, obsługa kelnerska.

 

UBEZPIECZENIE:

Ubezpieczenie AXA (KL i NNW).

PROPONOWANE WYCIECZKI FAKULTATYWNE

LITOCHORO + OLIMP (20 € )- Dzięki tej wycieczce poznacie Państwo religijne centrum starożytnej Grecji. Słynną górę bogów Olimp, z najwyższym szczytem w Grecji tj. MITIKAS 2918 m. n.p.m.

 • przejedziemy do miasteczka LITOCHORO,
 • następnie przespacerujemy się pięknym kanionem rzeki ENIPEAS.

 

SALONIKI + PARK WODNY WATERLAND (35 €)
Miasto w północnej Grecji, nad Zatoką Salonicką (Morze Egejskie). Drugie co do wielkości (po Atenach) miasto Grecji. Jednolity zespół miejski składa się z wielu gmin, formalnie stanowiących oddzielne jednostki administracyjne. Formalnie, centralna gmina, ta o nazwie Thessaloniki, liczy 385,4 tys. mieszkańców, a cały zespół urbanistyczny Salonik 1,084 mln mieszkańców. Saloniki to ośrodek administracyjny największego greckiego regionu Macedonia, nieoficjalnie nazywany “współstolicą” (Grecji) lub stolicą Macedonii (Macedonii Egejskiej). Prężne i z tradycjami centrum naukowo-akademickie, miejsce licznych kongresów i wystaw międzynarodowych, węzeł transbałkańskich autostrad. Zabytki Salonik: Biała Wieża, Łuk Galeriusza, Rotunda, Bazylika św. Dymitriusza.

 

METEORY (30 € + LEGITYMACJA SZKOLNA + 3 €)
Meteory po grecku znaczy dokładnie ”zawieszone w powietrzu’’. W niezwykłej scenerii, na szczytach sterczących pionowo brył skalnych mieści się zespół 24 klasztorów Meteora, zaliczanych do najcenniejszych zabytków sztuki bizantyjskiej przełomu XIV i XV wieku. To potężne centrum ortodoksyjnego kościoła. Od XI w. Meteory uważane są za obraz wielkości Boga. Wznoszą się jako skalisty las w Grecji, na równinie Tesalskiej, blisko miasta Kalambaka. Tam mnisi wyrabiają sobie cnotę posłuszeństwa, próbują się odzwyczaić od swoich nawyków.

 

ATENY (ok. 55 € + LEGITYMACJA SZKOLNA lub + 20 € dla osób nie posiadających legitymacji szkolnej )– stolica i największe miasto Grecji. Jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych Europy z zabytkami kultury antycznej. Do najważniejszych zabytków Aten należą: zespół architektoniczny Akropolu, Agora Rzymska i Grecka, Świątynia Zeusa, Luk Hadriana, Muzeum Ateńskie, Wieża Wiatrów, itd.

 

SKIATOS (ok. 40 €)

Całodniowy rejs na Sporady Północne. Zabawa na statku, plażowanie na jednej z najpiękniejszych plaż świata, połączone ze zwiedzaniem miasteczka Skiatos, gdzie odpoczywała księżna Dajana.

 

EDESSA POZAR (30€ )
Rekreacyjna wycieczka w góry Wora, gdzie w miejscowości Edessa- miasto czereśni – znajduje się największy grecki wodospad Karanos, którego będziemy podziwiać. Udamy się do Pozar, zwany też Arideą, gdzie w malowniczym wąwozie płyną równolegle dwie rzeki, z których jedna o temperaturze 37 stopni C ma właściwości lecznicze. Tam spędzimy czas relaksując się w ciepłych wodach.

WAŻNE INFORMACJE:

 1. Uczestnik zobowiązany jest do posiadania dowodu tożsamości (paszport, dowód, dowód tymczasowy) ważnego minimum pół roku od daty powrotu z imprezy.
 2. Sugerowane, kieszonkowe na drobne wydatki: 100 EUR plus na wybrane wycieczki fakultatywne.
 3. Wskazane jest zabranie: legitymacji szkolnej obowiązkowo, kremów z filtrem UV, okularów przeciwsłonecznych, nakryć głowy, strojów sportowych i kąpielowych, ręcznika oraz małego plecaka na wycieczki.
 4. Przejazd na trasie: granica Kraków – Leptokaria (ok. 1.500 km) – ok. 21 godzin przez Słowację Węgry, Serbię, Macedonię, Grecję. Podczas przejazdu przerwy organizowane są co ok. 4 godz. Dłuższa przerwa przewidziana jest na Słowacji- możliwość zjedzenia ciepłego posiłku koszt od 5 EUR.
 5. Proponujemy zabrać drobne monety (euro) na toaletę.
 6. Rekomendujemy wyrobienie bezpłatnej Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.