GRECJA/LEPTOKARIA/Riwiera Olimpijska 15-25.07.2024

SŁONECZNE PLAŻE U PODNÓŻA OLIMPU

Obóz młodzieżowy (12-18 )

 

 Dla wszystkich tych, którzy kochają słońce, piasek i morze, dla których dobrze spędzony czas to czas wyśmienitej zabawy. Doceniasz grecki klimat, wspaniałą kuchnię lub może chcesz jeszcze lepiej poznać ten piękny kraj? Nie może Cię zabraknąć na naszym obozie!

LEPTOKARIA
Najbardziej znana i atrakcyjna miejscowość na Riwierze Olimpijskiej w Grecji. Kurort ten położony jest nad Morzem Egejskim, zaledwie 30 kilometrów od słynnej góry Bogów czyli Olimpu oraz w odległości ok. 100 km od Salonik. To typowe miasteczko greckie charakteryzujące się atmosferą wakacyjnego odpoczynku i letniej beztroski. Posiada bogate zaplecze handlowe
i gastronomiczne, w tym liczne restauracje, nadmorskie knajpki i dyskoteki. Wymarzone miejsce dla dzieci i młodzieży. Bez trudu każdy znajdzie coś dla siebie. Na miłośników leniuchowania czeka słońce, piękna, szeroka plaża i błękitne Morze Egejskie. Aktywniejsi mają do dyspozycji szeroką gamę sportów wodnych, plażowych, oraz bardziej tradycyjnych. Natomiast wieczorem gościnni Grecy zapraszają do włączenia się w gwarne życie miasteczka.

PROGRAM

 

W te wakacje postaw na niesamowite słońce, piaszczyste plaże , ciepłe morze oraz moc dodatkowych atrakcji:

 • gry i zabawy sportowe z wykorzystaniem infrastruktury ośrodka, świetna zabawa na prywatnej plaży;
 • zwiedzanie okolicy;
 • wycieczka- w czasie wycieczki poznamy religijne centrum starożytnej Grecji. Słynną górę bogów- Olimp. W programie m. in.: miasteczko Litochoro i Zamek  w Platamonas, spacer przez teren Olimpijskiego Parku Narodowego skąd można zobaczyć przepiękne widoki na Zatokę Termańską oraz szczyty górskie;
 • zajęcia rekreacyjno- integracyjne, liczne konkursy, gry i zabawy;
 • dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z oferty uczestnictwa w płatnych wycieczkach fakultatywnych;

 


TERMIN I CENA

TERMINCENA
15-25.07.2024r (pobyt 16.07.-24.07.2024r)2950 zł+25Euro (dopłata na miejscu)
turnus 11 dniowy, 9 dni pobytu


CENA ZAWIERA

 • 8 noclegów w Willa Aegean Blue;
 • wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja;
 • prowiant na drogę powrotną;
 • transport: przejazd autokarem;
 • opieka wychowawcza;
 • opieka ratowników miejscowych na plaży;
 • możliwość korzystania z infrastruktury ośrodka;
 • realizacja programu;
 • opłata TFG, TFP;
 • ubezpieczenie UNIQA (KL 20 000 euro, NNW 2000 euro, bagaż 200 euro)

*Cena nie zawiera:

 • klimatyzacji w pokojach, cena 5 euro od pokoju uruchamiana na życzenie
 • obowiązkowej dopłaty 25 euro płatnej na miejscu ( Lokalni przewodnicy, opłaty meldunkowe i klimatyczne)

RAMOWY PROGRAM POBYTU

1 dzień

W godzinach porannych zbiórka i wyjazd z Krakowa, przejazd przez Słowację Węgry, Serbię, Macedonię, Grecję.

2 dzień

Przyjazd do Leptokarii w godzinach przedpołudniowych, zakwaterowanie, obiadokolacja, zwiedzanie okolicy, nocleg.

3-8 dzień

Plażowanie i kąpiele morskie pod opieką ratownika, realizacja programu wypoczynku.

9 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z pokoi, złożenie bagaży, ostatnie zakupy (plażowanie), obiad, pobranie prowiantu, pożegnanie z Grecją, wyjazd do Polski, przejazd przez Macedonię.

10 dzień

Przejazd przez Serbię, Węgry, Słowację. Przyjazd do Polski (do Krakowa) w godzinach wieczornych.


ZAKWATEROWANIE

Willa Aegean Blue w Leptokarii stanowi idealną lokalizację dla wszystkich pragnących cieszyć się urokami Grecji. Położony jest zaledwie 100 m od plaży i ok 30 m od uroczego centrum miejscowości. Jest to nowoczesny obiekt wyposażony w windę, klimatyzację, WIFI. Estetyczne   3, 4 – osobowe pokoje, posiadają łazienkę, aneks kuchenny i balkon. Duży trawiasty teren przed budynkiem może służyć za miejsce do gier i zabaw. 

TRANSPORT

Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, fotele uchylne, wc, video) na trasie: Kraków – Leptokaria – Kraków.
Wszystkie wynajmowane przez nas autokary należą do sprawdzonych przewoźników, posiadają aktualne badania techniczne, licencję na przewóz osób, oraz inne dokumenty zezwalające na przewóz osób na terenie Polski i Europy.

WYŻYWIENIE

Trzy posiłki dziennie (śniadanie – bufet szwedzki, lunch ( syte danie jednogarnkowe + chleb), ciepła obiadokolacja- II danie obiadowe), napoje do posiłków, owoce , suchy prowiant na drogę powrotną.

OPIEKA

Doświadczona i sprawdzona, profesjonalna kadra wychowawców, pilot w czasie przejazdu, rezydent tłumacz na miejscu, ratownicy  greccy na plaży, opieka medyczna (lekarz – na telefon).

UBEZPIECZENIE

Ubezpieczenie UNIQA (KL 20 000 EUR, NNW 2000 EUR, bagaż 200 EUR).
Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy-3 % wartości imprezy.

ZAJĘCIA I WYCIECZKI FAKULTATYWNE* (dodatkowo płatne):

 

 • METEORY  – Meteory po grecku znaczy dokładnie ”zawieszone w powietrzu’’. W niezwykłej scenerii, na szczytach sterczących pionowo brył skalnych mieści się zespół 24 klasztorów Meteora, zaliczanych do najcenniejszych zabytków sztuki bizantyjskiej przełomu XIV i XV wieku. To potężne centrum ortodoksyjnego kościoła. Od XI w. Meteory uważane są za obraz wielkości Boga. Wznoszą się jako skalisty las w Grecji, na równinie Tesalskiej, blisko miasta Kalambaka. Tam mnisi wyrabiają sobie cnotę posłuszeństwa, próbują się odzwyczaić od swoich nawyków.

 

 • ATENY – stolica i największe miasto Grecji. Jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych Europy z zabytkami kultury antycznej. Do najważniejszych zabytków Aten należą: zespół architektoniczny Akropolu, Agora Rzymska i Grecka, Świątynia Zeusa, Luk Hadriana, Muzeum Ateńskie, Wieża Wiatrów, itd.

 

 • SKIATOS – całodniowy rejs na Sporady Północne. Zabawa na statku, plażowanie na jednej z najpiękniejszych plaż świata, połączone ze zwiedzaniem miasteczka Skiatos, gdzie odpoczywała księżna Dajana

WAŻNE INFORMACJE

 

 • Uczestnik zobowiązany jest do posiadania dowodu tożsamości (paszport, dowód, dowód tymczasowy) ważnego minimum pół roku od daty powrotu z imprezy
 • Uczestnik zobowiązany jest do posiadania legitymacji szkolnej;  w przypadku jej braku zostaną naliczone dodatkowe koszty w przypadku biletów wstępu do obiektów. 
 • Sugerowane, kieszonkowe na drobne wydatki, pamiątki, napoje i posiłki na trasach przelotowych
 • Wskazane jest zabranie: kremów z filtrem UV, okularów przeciwsłonecznych, nakryć głowy, strojów sportowych i kąpielowych, ręcznika oraz małego plecaka na wycieczki
 • Kartę kolonijną należy przekazać do biura najpóźniej na 3 tygodnie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.