GRECJA/LEPTOKARIA/Riwiera Olimpijska

SŁONECZNE PLAŻE U PODNÓŻA OLIMPU

Obóz dziecięco – młodzieżowe (12-18 )

 

 Na miłośników leniuchowania czeka słońce, piękna, szeroka plaża i błękitne Morze Egejskie. Aktywniejsi mają do dyspozycji szeroką gamę sportów wodnych, plażowych, oraz bardziej tradycyjnych. Natomiast wieczorem gościnni Grecy zapraszają do włączenia się w gwarne życie miasteczka.

LEPTOKARIA
Najbardziej znana i atrakcyjna miejscowość na Riwierze Olimpijskiej w Grecji. Kurort ten położony jest nad Morzem Egejskim, zaledwie 30 kilometrów od słynnej góry Bogów czyli Olimpu oraz w odległości ok. 100 km od Salonik. To typowe miasteczko greckie charakteryzujące się atmosferą wakacyjnego odpoczynku i letniej beztroski. Posiada bogate zaplecze handlowe
i gastronomiczne, w tym liczne restauracje, nadmorskie knajpki i dyskoteki. Wymarzone miejsce dla dzieci i młodzieży. Bez trudu każdy znajdzie coś dla siebie. Na miłośników leniuchowania czeka słońce, piękna, szeroka plaża i błękitne Morze Egejskie. Aktywniejsi mają do dyspozycji szeroką gamę sportów wodnych, plażowych, oraz bardziej tradycyjnych. Natomiast wieczorem gościnni Grecy zapraszają do włączenia się w gwarne życie miasteczka.

PROGRAM

 

Greckie wakacje to spełnienie marzeń dla amatorów słońca, plaży i dobrej zabawy. Plażowanie i kąpiele morskie pod opieką ratownika, gry integracyjne i rozgrywki sportowe na wybrzeżu. Zwiedzanie okolicy wraz z poznawaniem lokalnej kultury. Różnorodne zajęcia rekreacyjne: liczne konkursy, ciekawe wyzwania, możliwość dodatkowego wykupienia wycieczek fakultatywnych.

 


TERMIN I CENA

TERMINCENA
1.08.-12.08.2021r (pobyt 2.08.-11.08.2021r)1895 zł
turnus 12 dniowe, 10 dni pobytu


CENA ZAWIERA

 • 9 noclegów w Hotelu Dafni;
 • 3 posiłki dziennie (śniadanie – bufet szwedzki, lunch, ciepła obiadokolacja), woda do posiłków, owoce lub ciasto na deser, suchy prowiant na drogę powrotną; Posiłki w restauracji Hotelu Dafni Plus (klimatyzowana restauracja, obsługa kelnerska);
 • codziennie 2 godziny klimatyzacji pokoi w czasie sjesty;
 • przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, fotele uchylne, wc, video);
 • Wszystkie wynajmowane przez nas autokary należą do sprawdzonych przewoźników, posiadają aktualne badania techniczne, licencję na przewóz osób, oraz inne dokumenty zezwalające na przewóz osób na terenie Polski i Europy.
 • ubezpieczenie AXA (NNW i KL);
 • opieka medyczna (lekarz na telefon);
 • opieka rezydenta;
 • opieka ratownika na plaży;
 • realizację ramowego programu;

RAMOWY PROGRAM POBYTU

1 dzień

W godzinach poranno-południowych zbiórka i wyjazd z Bochni i Krakowa, przejazd przez Słowację Węgry, Serbię, Macedonię, Grecję.

2 dzień

Przyjazd do Leptokarii w godzinach dopołudniowych, zakwaterowanie, obiadokolacja, zwiedzanie okolicy, nocleg.

3-10 dzień

Plażowanie i kąpiele morskie pod opieką ratownika, realizacja programu wypoczynku.

11 dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoi, złożenie bagaży, ostatnie zakupy (plażowanie), lunch, pobranie prowiantu, pożegnanie z Grecją, wyjazd do Polski, przejazd przez Macedonię.

12 dzień

Przejazd przez Serbię, Węgry, Słowację. Przyjazd do Polski (do Krakowa) w godzinach popołudniowych.


ZAKWATEROWANIE

Niewielki, rodzinny Hotel „DAFNI”, położony tuż przy plaży, wzdłuż obsadzonej palmami nadmorskiej promenady. Pokoje 2, 3, 4 – osobowe z własnym węzłem sanitarnym, TV-SAT, lodówką i balkonem. W pobliżu boiska sportowe i tętniące życiem centrum kurortu.

TRANSPORT

Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, fotele uchylne, wc, video) na trasie: Bochnia- Kraków – Leptokaria – Kraków-Bochnia.
Wszystkie wynajmowane przez nas autokary należą do sprawdzonych przewoźników, posiadają aktualne badania techniczne, licencję na przewóz osób, oraz inne dokumenty zezwalające na przewóz osób na terenie Polski i Europy.

WYŻYWIENIE

Trzy posiłki dziennie (śniadanie – bufet szwedzki, lunch, ciepła obiadokolacja), woda do posiłków, owoc lub ciasto na deser, suchy prowiant na drogę powrotną.
Posiłki w Hotelu Dafni Plus – klimatyzowana restauracja, obsługa kelnerska.

OPIEKA

Doświadczona i sprawdzona, profesjonalna kadra wychowawców, rezydent tłumacz na miejscu, ratownik miejscowy na plaży, opieka medyczna (lekarz na miejscu – na telefon).

UBEZPIECZENIE

Ubezpieczenie AXA (KL 10 000 EUR i NNW 5000 ZŁ).
Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy-3 % wartości imprezy.

ZAJĘCIA I WYCIECZKI FAKULTATYWNE* (dodatkowo płatne):

 • LITOCHORO + OLIMP (20 € )– Dzięki tej wycieczce poznacie Państwo religijne centrum starożytnej Grecji. Słynną górę bogów Olimp, z najwyższym szczytem w Grecji tj. MITIKAS 2918 m. n.p.m.
  przejedziemy do miasteczka LITOCHORO,
  następnie przespacerujemy się pięknym kanionem rzeki ENIPEAS.

 

 • SALONIKI + PARK WODNY WATERLAND (35 €)
  Miasto w północnej Grecji, nad Zatoką Salonicką (Morze Egejskie). Drugie co do wielkości (po Atenach) miasto Grecji. Jednolity zespół miejski składa się z wielu gmin, formalnie stanowiących oddzielne jednostki administracyjne. Formalnie, centralna gmina, ta o nazwie Thessaloniki, liczy 385,4 tys. mieszkańców, a cały zespół urbanistyczny Salonik 1,084 mln mieszkańców. Saloniki to ośrodek administracyjny największego greckiego regionu Macedonia, nieoficjalnie nazywany “współstolicą” (Grecji) lub stolicą Macedonii (Macedonii Egejskiej). Prężne i z tradycjami centrum naukowo-akademickie, miejsce licznych kongresów i wystaw międzynarodowych, węzeł transbałkańskich autostrad. Zabytki Salonik: Biała Wieża, Łuk Galeriusza, Rotunda, Bazylika św. Dymitriusza.

 

 • METEORY (30 € + LEGITYMACJA SZKOLNA + 3 €) – Meteory po grecku znaczy dokładnie ”zawieszone w powietrzu’’. W niezwykłej scenerii, na szczytach sterczących pionowo brył skalnych mieści się zespół 24 klasztorów Meteora, zaliczanych do najcenniejszych zabytków sztuki bizantyjskiej przełomu XIV i XV wieku. To potężne centrum ortodoksyjnego kościoła. Od XI w. Meteory uważane są za obraz wielkości Boga. Wznoszą się jako skalisty las w Grecji, na równinie Tesalskiej, blisko miasta Kalambaka. Tam mnisi wyrabiają sobie cnotę posłuszeństwa, próbują się odzwyczaić od swoich nawyków.

 

 • ATENY (ok. 55 € + LEGITYMACJA SZKOLNA lub + 20 € dla osób nie posiadających legitymacji szkolnej )- stolica i największe miasto Grecji. Jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych Europy z zabytkami kultury antycznej. Do najważniejszych zabytków Aten należą: zespół architektoniczny Akropolu, Agora Rzymska i Grecka, Świątynia Zeusa, Luk Hadriana, Muzeum Ateńskie, Wieża Wiatrów, itd.

 

 • SKIATOS (ok. 40 €)– całodniowy rejs na Sporady Północne. Zabawa na statku, plażowanie na jednej z najpiękniejszych plaż świata, połączone ze zwiedzaniem miasteczka Skiatos, gdzie odpoczywała księżna Dajana.

 

 • EDESSA POZAR (30€ ) – rekreacyjna wycieczka w góry Wora, gdzie w miejscowości Edessa- miasto czereśni – znajduje się największy grecki wodospad Karanos, którego będziemy podziwiać. Udamy się do Pozar, zwany też Arideą, gdzie w malowniczym wąwozie płyną równolegle dwie rzeki, z których jedna o temperaturze 37 stopni C ma właściwości lecznicze. Tam spędzimy czas relaksując się w ciepłych wodach.

WAŻNE INFORMACJE

 • Tarcza wakacyjna: w przypadku obowiązywania obostrzeń związanych z wyjazdem z Polski lub wjazdem do Grecji, do dnia 31.05.2021 proponujemy możliwość bez kosztowego przepisania uczestnika na dowolną kolonię z naszej oferty.
 • Uczestnik zobowiązany jest do posiadania dowodu tożsamości (paszport, dowód, dowód tymczasowy) ważnego minimum pół roku od daty powrotu z imprezy
 • Sugerowane, kieszonkowe na drobne wydatki: 100 EUR plus na wybrane wycieczki fakultatywne.
 • Wskazane jest zabranie: legitymacji szkolnej obowiązkowo, kremów z filtrem UV, okularów przeciwsłonecznych, nakryć głowy, strojów sportowych i kąpielowych, ręcznika oraz małego plecaka na wycieczki.
 • Przejazd na trasie: granica Kraków – Leptokaria (ok. 1.500 km) – ok. 21 godzin przez Słowację Węgry, Serbię, Macedonię, Grecję. Podczas przejazdu przerwy organizowane są co ok. 4 godz. Dłuższa przerwa przewidziana jest na Słowacji– możliwość zjedzenia ciepłego posiłku koszt od 5 EUR.
  Proponujemy zabrać drobne monety (euro) na toaletę.
 • W trakcie powrotu do Polski uczestnicy otrzymują suchy prowiant w formie pikników, na postojach, jednak z uwagi na czas przejazdu prosimy o zabezpieczenie uczestników w środki na zakup sobie ewentualnych dodatkowych posiłków i napojów.
 • Rekomendujemy wyrobienie bezpłatnej Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.
 • Kartę kolonijną należy przekazać do biura najpóźniej na 3 tygodnie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.
 • Informacje na temat możliwości wyjazdu w związku z COVID-19: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/grecja