GRECJA/PELOPONEZ- Agii Theodori 22.07-1.08.2024

UROKI HELLADY

Obóz młodzieżowy (12-18 )

 

 Dla wszystkich tych, którzy pragną wypocząć w magiczno-mitycznym miejscu jakim jest Półwysep Peloponeski. Antyczna kraina z śladami historii. Ruiny dawnych zabudowań zapierają dech w piersiach, a baśniowego krajobrazu dopełniają gaje oliwne i sady cytrynowe. Poznamy trzy wyjątkowe stolice: Skopje– niezwykle ciekawe miejsce, które niektórzy wiążą z niepowtarzalnym charakterem, podczas gdy inni uważają go za kiczowate. Jakie emocje uwolni ta stolica wśród Was? Ateny-najważniejsze miasto w historii ludzkości, miasto w którym panuje chaos, nieład architektoniczny i zgiełk, bogata historia przeplata się z nowoczesnym duchem czasu. Belgrad– serce Serbii, który zaskoczy każdego na każdym kroku, przeszłość i teraźniejszość splotą nas w wyjątkowym tańcu, energia ulic zarazi każdego kto postawi w nich choć jeden niesiony muzyką krok. Tu nie ma znaczenia czy ktoś jest miłośnikiem historii, pasjonatem kultury, smakoszem lokalnej kuchni czy miłośnikiem nocnego życia, Belgrad ma coś dla każdego.

GRECJA- Grecka podróż to spełnienie marzeń dla amatorów słońca i dobrej zabawy. Plażowanie, kąpiele morskie, przepiękne widoki i wspaniałe zabytki. Miejsce nazywane ojczyzną Europy, kolebką demokracji, sztuki i mitologii. Niektórzy mówią, że tam jest daleko, postanowiliśmy to wykorzystać wzbogacając wycieczkę w wizyty w dwóch pięknych stolicach.

AGII THEODORI
Niewielka wioska rybacka Agii Theodori położona nad Zatoką Sarońską, na Peloponezie. Doskonała baza wypadowa do takich atrakcyjnych miejsc jak Ateny ( 65 km), Korynt ( 15km). W okolicy nie brakuje pięknych krajobrazów i najwspanialszych zabytków greckich

PROGRAM

 

W te wakacje postaw na niesamowite słońce, piaszczyste plaże , ciepłe morze oraz moc dodatkowych atrakcji:

 • zwiedzanie stolic: Skopje (zobaczymy: m. in.: Muzeum Matki Teresy, Kamienny Most, kompleks pomników Aleksandra Wielkiego, meczet Mustafa Paszy, Twierdzę Skopsko Kale); Belgrad ( zobaczymy m. in.: Stare Miasto ze śladami architektury tureckiej, twierdza Kalemegdan ( z zewnątrz), bulwar Kneza Mihailova- popularne miejsce spacerowe, liczne cerkwie, pomnik Wdzięczności dla Francji, Brama Triumfalna)
 • gry i zabawy sportowe z wykorzystaniem infrastruktury ośrodka, świetna zabawa na prywatnej plaży;
 • zwiedzanie okolicy;
 • wycieczka do Aten- stolicy i największego miasta Grecji. Jednego z największych ośrodków turystycznych Europy z zabytkami kultury antycznej. Zwiedzimy: zespół architektoniczny Akropolu, Agorę Rzymską i Grecką, Wieża Wiatrów, Świątynia Zeusa, Łuk Hadriana, Budynek Parlamentu z Honorową zmianą warty oraz stadion olimpijski;
 • zajęcia rekreacyjno- integracyjne, liczne konkursy, gry i zabawy;
 • dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z oferty uczestnictwa w płatnej wycieczce  fakultatywnej;

 


TERMIN I CENA

TERMINCENA
22-01.08.2024r (pobyt 23.07.-31.07.2024r)3250 zł+40Euro (dopłata na miejscu)
turnus 11 dniowy, 9 dni pobytu


CENA ZAWIERA

 • 8 noclegów: 2 tranzytowe ( w Skopje i Belgradzie), 6 w Grecji w Agioi Theodori;
 • wyżywienie: 2 śniadania ( szwedzki stół) i 2 obiadokolacje (serwowane) tranzytowe, na pobycie w Grecji wyżywienie 3 razy dziennie ( śniadanie, obiad, kolacja : wszystkie posiłki w formie bufetowej);
 • prowiant na drogę powrotną;
 • transport: przejazd autokarem;
 • opieka wychowawcza;
 • opieka ratowników lokalnych na plaży;
 • możliwość korzystania z infrastruktury ośrodka;
 • realizacja programu;
 • opłata TFG, TFP;
 • ubezpieczenie UNIQA (KL 20 000 euro, NNW 2000 euro, bagaż 200 euro)

*Cena nie zawiera:

 • klimatyzacji w pokojach, cena: 5 euro od pokoju (uruchamiana na życzenie)
 • obowiązkowej dopłaty 40 euro- płatnej na miejscu ( lokalni przewodnicy, opłaty meldunkowe i klimatyczne)

RAMOWY PROGRAM POBYTU

1 dzień

Wyjazd w godzinach popołudniowych około 17:00. Przejazd przez Słowację i Węgry w kierunku Serbii.

2 dzień

Dalsza podróż w kierunku Macedonii Północnej. Przyjazd do Stolicy Macedonii- Skopje w godzinach południowych. Zwiedzanie miasta. Przejazd do hotelu w Skopje na obiadokolację i nocleg.

3 dzień

Śniadanie, dalszy przejazd na Peloponez. Przejazd do Agio Theodori, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg

4-8 dzień

Plażowanie i kąpiele morskie pod okiem ratownika, realizacja programu wypoczynku; Wyjazd do Aten. Powrót do Agio Theodori, obiadokolacja i nocleg.

9 dzień

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Serbii. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień

Śniadanie. Przejazd do stolicy Serbii- Belgradu. Zwiedzanie miasta.

11 dzień

Przyjazd do Polski. Zakończenie wycieczki w godzinach porannych


ZAKWATEROWANIE

Hotel Siagas Beach*** położony jest przy plaży w miejscowości Agioi Theodori. Obiekt oferuje basen oraz restaurację. Pokoje z łazienkami 3 oraz 4-osobowe, TV i balkon z widokiem na góry Geraneia lub Zatokę Sarońską. Doskonałym miejscem na relaks jest plaża z leżakami i parasolami. Z myślami o amatorach aktywnego wypoczynku przygotowano kort tenisowy i boisko do koszykówki. Obiekt położony jest w odległości 19 km od Koryntu i nadmorskiego kurortu Loutraki. Od Aten hotel dzieli 60 km.

TRANSPORT

Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, fotele uchylne, wc, video) na trasie: Kraków – Leptokaria – Kraków.
Wszystkie wynajmowane przez nas autokary należą do sprawdzonych przewoźników, posiadają aktualne badania techniczne, licencję na przewóz osób, oraz inne dokumenty zezwalające na przewóz osób na terenie Polski i Europy.

WYŻYWIENIE

Dwa śniadania i dwie obiadokolacje w czasie przejazdu. Trzy posiłki dziennie w czasie pobytu na Peloponezie, wszystkie w formie bufetu, napoje do posiłków , suchy prowiant na drogę powrotną.

OPIEKA

Doświadczona i sprawdzona, profesjonalna kadra wychowawców, pilot w czasie przejazdu, rezydent tłumacz na miejscu, ratownicy  greccy na plaży, opieka medyczna (lekarz – na telefon).

UBEZPIECZENIE

Ubezpieczenie UNIQA (KL 20 000 EUR, NNW 2000 EUR, bagaż 200 EUR).
Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy-3 % wartości imprezy.

ZAJĘCIA I WYCIECZKI FAKULTATYWNE* (dodatkowo płatne):

 

 • NAFPLIO + KANAŁ KORYNCKI 50 E- Kanał Koryncki łączy morze Egejskie z Morzem Jońskim. Nafpilio obecnie uważany jest za jedno z najpiękniejszych miast Peloponezu. Nad miastem góruje wzniesiona przez Wenecjan w latach 1686-1715 imponująca forteca Palamidi. Jej nazwa pochodzi od imienia syna króla Eubei Naupliosa- Palamidesa. Twierdza ta zachowała się praktycznie w idealnym stanie i stanowi jedną z najpotężniejszych tego typu budowli w całej Helladzie. Przechadzając się po Starym Mieście napotkać można wiele malowniczych kościółków, meczetów czy charakterystycznych XIX wiecznych drewnianych domków z kutymi balkonami i drewnianymi okiennicami.  

WAŻNE INFORMACJE

 

 • Uczestnik zobowiązany jest do posiadania dowodu tożsamości (paszport, dowód, dowód tymczasowy) ważnego minimum pół roku od daty powrotu z imprezy;
 • Uczestnik zobowiązany jest do posiadania legitymacji szkolnej;  w przypadku jej braku zostaną naliczone dodatkowe koszty przy zakupie biletów wstępu do  obiektów. 
 • Sugerowane, kieszonkowe na drobne wydatki, pamiątki, napoje i posiłki na trasach przelotowych;
 • Wskazane jest zabranie: kremów z filtrem UV, okularów przeciwsłonecznych, nakrycia głowy, strojów sportowych i kąpielowych, ręcznika oraz małego plecaka na wycieczki
 • Kartę kolonijną należy przekazać do biura najpóźniej na 3 tygodnie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.