ŁEBA/NOWĘCIN- KOLONIA JĘZYKOWA

POZYTYWNIE ZAKRĘCENI

TERMIN 29.07.-09.08.2024

POZYTYWNIE ZAKRĘCENI

Wiek uczestników: 6-16 lat

W najbliższe wakacje zapraszamy na kolonię z językiem angielskim. Nasza kolonia to idealna mieszanka aktywnego wypoczynku i dobrej zabawy z językiem. Połączymy ciekawe zajęcia językowe z warsztatami, czyli wszystko to czego potrzebują nasi podopieczni by mówić swobodnie w języku angielskim. Jesteśmy przekonani, że wakacyjna atmosfera oraz wsparcie doświadczonych lektorów przyczyni się do szybszego nabycia umiejętności językowych. Największy nacisk kładziemy na rozwój umiejętności komunikacyjnych, na który bardzo często brakuje czasu podczas typowej nauki szkolnej.

Łeba to jedna z najładniejszych i najczęściej odwiedzanych miejscowości nad Bałtykiem położona na obrzeżach Słowińskiego Parku Narodowego, pomiędzy jeziorami Łebsko i Sarbsko, przy ujściu rzeki Łeby do Morza Bałtyckiego Szerokie, piaszczyste plaże, jeziora w sąsiedztwie lasów oraz unikalne ruchome wydmy tworzą wyjątkowe walory uzdrowiskowe i rekreacyjne. Dlatego Łeba to najlepsze miejsce na niezapomniane wakacje.


TERMIN I CENA

                      29.07-09.08.2024

                                       2845zł


CENA ZAWIERA

 • 12 dni/10 noclegów; wyjazd wczesnym wieczorem (nocny przejazd nad morze), turnus rozpoczyna się śniadaniem, kończy się śniadaniem i pobraniem suchego prowiantu, powrót w godzinach wieczornych,
 • wyżywienie: śniadanie, obiad + podwieczorek i kolacja, suchy prowiant na drogę powrotną,
 • transport: przejazd autokarem na trasie Kraków – Nowęcin – Kraków,
 • opiekę kadry pedagogicznej i medycznej,
 • opiekę ratowników na plaży,
 • realizację programu,
 • upominki dla wszystkich uczestników kolonii,
 • opłatę na TFG i TFP
 • podatek VAT
 • ubezpieczenie UNIQUA (NNW – 10000 zł),
 • BRAK UKRYTYCH DOPŁAT !

Obóz organizowany przy współpracy z firmą PUC EDUKACJAPROGRAM KOLONII:

Aktywności:

 • Jestem w formie -pływanie i zabawy w wodzie, ABC kajakarstwa, plażowa piłka siatkowa, piłka nożna, koszykówka, zajęcia na siłowni, zajęcia na ściance wspinaczkowej, mini pole golfowe, tenis stołowy.
 • Lubię się bawić – „Parada Oszustów”, „słowo, gest, emocje… wyzwania aktorskie i zadania skojarzeniowe”, „pocztyliom”, gry, konkursy i zabawy towarzyskie na każdą pogodę.
 • Chcę odpocząć – plażowanie, kąpiele w morzu, frisbee, beachball, leżenie plackiem i słodki relaks.

Wydarzenia kolonijne:

 • Codzienne dwugodzinne zajęcia językowe, na dwóch poziomach zaawansowania.
 • Codzienne dodatkowe zajęcia językowe mające charakter warsztatowy- prelekcje filmów anglojęzycznych, gry i zabawy językowe.
 • Preferowany kontakt z wychowawcą w języku angielskim
 • Certyfikat na zakończenie, potwierdzający zdobyte umiejętności
 • Spotkanie z Neptunem-pasowanie na kolonistę.
 • Tropem Salacji- gra terenowa.
 • Wieczorne kino z kubkiem gorącej czekolady:).
 • Dyskoteki: przy letnich przebojach 2024 oraz Waszych ulubionych “kawałkach”.
 • Bieg o Puchar Kierownika Kolonii.
 • Zajęcia na basenie- co drugi dzień
 • Kolorowy zawrót głowy – zabawa bezpiecznymi proszkami holy w plenerze.
 • Grill z pieczeniem kiełbasek-indywidualne i grupowe prezentacje twórcze z humorem i piosenką.
 • Dłonie, stopy w ruch – tworzenie w piasku i z piasku.
 • Baloniada – siatkówka na wesoło.
 • Całodzienna wycieczka do Łebskiego Parku Dinozaurów.

Łebski Park Dinozaurów – to rodzinny park rozrywki utrzymany w klimatach świata dinozaurów. Wycieczka do tego miejsca to fantastyczna podroż do epoki kredy, kiedy to dinozaury rządziły światem. Na obszarze 20haznajdują się trójwymiarowe gady naturalnej wielkości, mnóstwo różnych atrakcji, cudownych widoków i wrażeń, które pozostaną na długo w głowie każdego uczestnika. Ukształtowanie terenu oraz jego naturalne walory jak i bliskość morza sprawiają, że dzień spędzony w parku będzie dniem wykorzystanym na 100%. Jedną z atrakcji parku jest pradawna chata oraz groty przedstawiające życie Neandertalczyków. W parku można zobaczyć również jak wyglądało starodawne rzemiosło, takie jak tkactwo czy garncarstwo. Ale to nie koniec atrakcji – na terenie Łeba Parku znajduje się również Mini ZOO, dwa place zabaw, kino 5D oraz galerie skamielin i minerałów. Młodzi archeolodzy mogą tu znajdować kości dinozaurów z zastosowaniem metody odkrywkowej. Dzieci lubiące wspinaczki oraz przeprawy znajdą swoje ulubione miejsca na ściankach oraz w linariach. W małpim gaju znajdują się urządzenia umożliwiające wspinaczkę, drabinki, różnego rodzaju ruchome pomosty, przeprawy po palach. Korzystać można także z zjeżdżalni, huśtawek, zamków czy karuzeli i wielu innych.

Dla fanów motoryzacji przygotowane zostały pojazdy znane z opowieści o rodzinie Flinstonów. Zamiast kół posiadają one dwa walce. Na odpowiednio przygotowanym torze możemy sprawdzić swoje umiejętności w poruszaniu się tego typu środkami transportu. Ponadto jest tu Kino 7D, Dino Kino, Zamek Strachu, Bajlandia, Płukalnia Złota, tratwy wodne, Wioska Indiańska, dwie kolejki i wiele innych wartych odwiedzenia miejsc.

Wycieczki fakultatywne*

 • Sea Park Łeba – Park Rekreacyjno-Edukacyjny Sea Park w Sarbsku to pierwszy i jedyny park w Polsce, który pokazuje jednocześnie faunę i florę mórz i oceanów oraz kulturę i historię regionu Pomorza. Czekają tu na nas niezapomniane wrażenia i mnóstwo dobrej zabawy. Najbardziej charakterystycznym elementem działalności parku jest fokarium, gdzie o wyznaczonych godzinach odbywa się karmienie fok oraz kotików, połączone z ich treningiem. Oprócz tego możemy odwiedzić liczne atrakcje wykorzystujące nowe technologie. Jest tu Oceanarium Prehistoryczne 3D, gdzie przeżyjemy niezwykłą podróż po głębinach morskich z czasów prehistorycznych, a także Real Ocean 3D – niezwykła łódź podwodna, z której podziwiać można współczesnych mieszkańców oceanów tak, jakby znajdowali się tuż obok. Błękitek Live Show – interaktywny pokaz multimedialny, podczas którego sympatyczny wieloryb opowiada fascynujące i pouczające historie. Można mu nawet zadawać pytania! Edukacyjną ofertę przyrodniczą uzupełniają woliery dla ptaków strefy przybrzeżnej oraz Park Makiet Zwierząt Morskich prezentujący modele największych żyjących ryb i ssaków morskich w naturalnych rozmiarach. Wśród atrakcji nawiązujących do historii i kultury regionu znajduje się Muzeum Marynistyczne, mające największe zbiory rękodzieła marynistycznego w Polsce, Park Miniatur Latarni Morskich z makietami wszystkich latarni polskiego wybrzeża i Wrak na Wspak – Galeon Solen, łączący historyczną ekspozycję (jest to replika szwedzkiego statku biorącego udział w Bitwie pod Oliwą). Cena: 75zł
 • Militarna przygoda – wycieczka do Muzeum w Bunkrach z czasów II wojny światowej. „Blűcher” – kompleks niemieckich bunkrów z lat 30 ubiegłego wieku – leży blisko centrum Ustki, tuż przy zachodnim falochronie portowym. W programie: zwiedzanie bunkrów, turniej łuczniczy z nagrodami, poszukiwanie skarbów prawdziwymi wykrywaczami metalu oraz zajęcia na strzelnicy ASG (strzelanie plastikowymi kulami). Cena: 140zł
 • DZIEŃ W SIODLE – to propozycja kilkugodzinnej wycieczki do stadniny koni Na uczestników czekają liczne atrakcje, łączące naukę, aktywność i zabawę. W programie: zwiedzanie stajni, opowieści o hodowli i podstawowej pielęgnacji koni, przejażdżka bryczką i krótkie spacery na końskim grzbiecie dla każdego uczestnika. Sielskie otoczenie sprzyja integracji grupy oraz poznawaniu uroków wiejskiego życia. Cena: 40zł

* Wycieczki fakultatywne odbywają się po zebraniu grupy minimalnej.


ZAKWATEROWANIE

Ośrodek Wczasowo – Kolonijny “Janina” położony jest około 1,5 km o plaży i centrum Łeby, tuż obok Jeziora Sarbsko. Zakwaterowanie w 4 i 6 osobowych drewnianych domkach letniskowych,  malowniczo usytuowanych wśród zieleni i drzew. Domki wyposażone są w aneks kuchenny, WC, prysznic, taras. Do  dyspozycji uczestników jest bogata infrastruktura rekreacyjna: boiska do siatkówki, grill, świetlice z TV i DVD, internet, rowery, kajaki, tenis stołowy, salka sportowa, sala taneczna z lustrami, kryty basen, mini Aquapark, pełnowymiarowe boisko piłkarskie, boisko wielofunkcyjne ze sztuczną trawą oraz boisko do piłki nożnej, siłownia, ścianka wspinaczkowa 7 m, miejsce na zorganizowanie ogniska, dyskoteki.

TRANSPORT

Przejazd autokarem na trasie Kraków-Łeba/Nowęcin-Kraków. Wszystkie wynajmowane przez nas autokary należą do sprawdzonych przewoźników, posiadają aktualne badania techniczne, licencję na przewóz osób na terenie Polski i Europy.

WYŻYWIENIE

Wyżywienie serwowane 3 razy dziennie (śniadanie, obiad z podwieczorkiem, kolacja). Pobyt rozpoczyna i kończy się śniadaniem oraz pobraniem suchego prowiantu na drogę powrotną.

OPIEKA

W trakcie pobytu uczestnicy mają zapewnioną opiekę wychowawczą, którą sprawuje profesjonalna, doświadczona i sprawdzona kadra – kierownik kolonii, wychowawcy. Zapewniona jest również opieka medyczna – lekarz  i pielęgniarka (24h) oraz leki pierwszej pomocy.

UBEZPIECZENIE

Ubezpieczenie UNIQA (NNW – 10000 zł).
Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy-3 % wartości imprezy.

WAŻNE INFORMACJE

 • Wskazane jest zabranie m.in.: legitymacji szkolnej obowiązkowo, leków, kremów z filtrem UV, okularów przeciwsłonecznych, kurtki przeciwdeszczowej, peleryny, nakryć głowy, strojów sportowych i kąpielowych, ręcznika oraz małego plecaka na wycieczki. Szczegółowy wykaz rzeczy które należy zabrać na kolonie dostępny jest na stronie www.lech93.pl w zakładce/Dokumenty.
 • Kolonia zostanie zorganizowana zgodnie z obowiązującymi w danym momencie wytycznymi sanitarnymi.
 • Na drogę powrotną uczestnik otrzymuje prowiant.
 • Kartę kolonijną należy przekazać do biura najpóźniej na 3 tygodnie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej